Aukcja 52. Poczta Litwy Środkowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2513

1921 różne rysunki, luzak z serii.

Fi.35A
10 PLN
2514

1921 różne rysunki, stempel Oszmiana.

Fi.35A
20 PLN
2515

1921 różne rysunki, znaczek za 2 mk. z przesuniętym drukiem tła, gwarancja.

Fi.35B
Mi.35A
30 PLN
2516

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.35B
20 PLN
2517

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.36A
20 PLN
2518

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 3 mk., potrójny, wzajemnie odwrócony druk, gwarancja Krawczyk.

Fi.36A Mk
Mi.36B
60 PLN
2519

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.36B
20 PLN
2520

1921 różne rysunki - frankatura dwukolorowa; karta pocztowa, opłacona znaczkami za 3 i 5 mk., do redakcji "Głosu Wileńskiego" w Wilnie w sprawie przedłużenia prenumeraty tygodnika, datowana 20.IX w miejscowości Połuknie, najbliższa agencja pocztowa znajdowała się w oddalonej o 15 km stacji kolejowej Rudziszki, skąd kartę wysłano 26.X, a ponieważ była to bardzo mała placówka i nie posiadała jeszcze własnych rekwizytów pocztowych - znaczki unieważniono poprzez wpisanie daty wysyłki, nazwy placówki i kreślenie; na froncie kasownik odbiorczy Wilno 1 z 26.IX; przesyłki wewnętrzne z obszaru Litwy Środkowej, a szczególnie wysyłane spoza Wilna, należą do wyjątkowo rzadkich - z małych miejscowości są unikatami, ręcznie kasowanych nie widuje się na aukcjach (w największym na świecie zbiorze Gerharda Hahne pośród setek listów były zaledwie trzy podobne); wspaniała całość o niefilatelistycznym obiegu w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Falkowski, Schmutz.

Fi.36B, 38B
Mi.36A, 38A
10 000 PLN
2521

1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja Miszczak.

Fi.36MK
30 PLN
2522

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.37A
20 PLN
2523

1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła i podwójnym ząbkowaniem naroża.

Fi.37B
Mi.37A
120 PLN
2524

1921 różne rysunki, znaczek za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła.

Fi.37B
Mi.37A
30 PLN
2525

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.37B
20 PLN
2526

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.38A
20 PLN
2527

1921 różne rysunki, stempel Święciany.

Fi.38A
20 PLN
2528

1921 rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, Poczta Polowa 15.VIII.21, gwarancja Krawczyk.

Fi.38B
Mi.38A
60 PLN
2529

1921 różne rysunki, stempel Świeciany.

Fi.38B
25 PLN
2530

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.38B
20 PLN
2531

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.39A
15 PLN
2532

1921 różne rysunki, znaczek za 6 mk., bez tła, obustronnie zadrukowany.

Fi.39A Dp
Mi.39B
60 PLN
2533

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.39B
20 PLN
2534

1921 różne rysunki, próba znaczka za 6 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.39P
80 PLN
2535

Fi.39P
80 PLN
2536

1921 różne rysunki, czworoblok prób znaczka za 6 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.39P
350 PLN
2537

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.40A
20 PLN
2538

1921 różne rysunki, 10 mk - frankatura pojedyncza, rzadko spotykana korespondencja wewnątrz bankowa przesłana nietypowo - drogą pocztową, list w kopercie firmowej wysłany 16.XII z Wilna do Warszawy, na froncie numer dziennika i data wpłynięcia przesyłki, kasownik odbiorczy na odwrocie; wszelkie niefilatelistyczne przesyłki z Litwy Środkowej należą do prawdziwych rzadkości; całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.40B
Mi.40A
800 PLN
2539

1921 różne rysunki, znaczek za 10 mk. z przesuniętym ząbkowaniem.

Fi.40B
Mi.40A
20 PLN
2540

1921 różne rysunki, stempel Nowoświeciany.

Fi.40B
20 PLN
2541

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.40B
20 PLN
2542

1921 różne rysunki, próba znaczka za 10 mk., gwarancja Miszczak.

Fi.40P
80 PLN
2543

1921 różne rysunki, próba znaczka za 10 mk. w kolorze lila, gwarancja.

Fi.40 P2
60 PLN
2544

1921 różne rysunki, czworoblok próby znaczka za 10 mk., w kolorze fioletowym, bez tła, gwarancja Schmutz.

Fi.40 P2
240 PLN
2545

1921 różne rysunki, próba znaczka za 10 mk., w kolorze fioletowym bez tła, fragment odwróconego podwójnego druku, gwarancja.

Fi.40 P2 Dp
60 PLN
2546

1921 różne rysunki, odmiany.

Fi.41A
20 PLN
2547

1921 wydanie obiegowe - różne rysunki, czworoblok.

Fi.41A
20 PLN
2548

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. z podwójnym drukiem tła, gwarancja.

Fi.41A Dp
Mi.41B
40 PLN
2549

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła i podwójnym ząbkowaniem naroża, gwarancja.

Fi.41B
Mi.41A
30 PLN
2550

Fi.41B
20 PLN
2551

1921 znaczek z kasownikiem Oświęciany.

Fi.41B
20 PLN
2552

1921 różne rysunki, czworoblok niekatalogowanych prób znaczka za 20 mk. w kolorze ciemnobrązowym na papierze żółtopomarańczowym, poprzesuwane słabo widoczne na tym papierze tło, gwarancja Schmutz.

Fi.41 P
240 PLN