Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2703 |
1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, lotniczy list polecony wysłany 3.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Hajduki Wielkie; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; czarny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.26, 29, 31 Mi.29, 31I, 32 |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
2704 |
1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, frankatura dwukolorowa, list zleceniowy wysłany 28.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Ostrowa Wielkopolskiego; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; czarny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.28, 29 Mi.31I, 32 |
| 350 PLN | |
2705 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria kasowana (Mi.28 euro), gwarancja. | Fi.29-31 Mi.31II-33 |
| 60 PLN | |
2706 |
1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr znaczek z silnie przesuniętą perforacją poziomą i pionową - frankatura pojedyncza, list wysłany 29.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "a"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.31 Mi.31II |
| 300 PLN | |
2707 |
1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - POLSKA KOPERTA (całostka) + znaczki wydania przedrukowego + znaczki polskie bez przedruku, ekspresowy list polecony wysłany 9.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaki opłaty unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; na odwrocie kasownik odbiorczy 10.6; karty bez przedruku użyte w Polskim Urzędzie w Gdańsku spotykane są sporadycznie, użycie koperty jest prawdopodobnie unikalne; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Ck7, 28, 29, 285I Mi.31I, 32, 306I, 31 |
| 1 800 PLN | |
2708 |
1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany na dużym wycinku stemplem okolicznościowym "I OGÓLNOPOLSKI/ KONGRES DZIECKA/ 3-4 październik 1938" (Myślicki 38 248). | Fi.29 Mi.32 |
| 40 PLN | |
2709 |
1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr znaczek na karcie pocztowej ostemplowany grzecznościowo 11.XI w pierwszym dniu obiegu w Polskim Urzędzie Gdańsk 1; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i". | Fi.32 Mi.34 |
| 80 PLN | |
2710 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 50 PLN | |
2711 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr. ze znacznie przesunietym rysunkiem, ślad podlepki na dolnym marginesie, znaczek w pieknym stanie. | Fi.34 Mk Mi.36 |
| 150 PLN | |
2712 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulatura znaczka za 25 gr, gwarancja Wiatrowski. | Fi.34MK |
| 150 PLN | |
2713 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4 |
| 200 PLN | |
2714 |
1939 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na grzecznościowej poleconej karcie pocztowej wysłanej 19.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Łodzi; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1i"; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 130 PLN SPRZEDANY | |
2715 |
1939 list polecony z Warszawy 30.V.39 opłacony znaczkiem dla polskiej poczty w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.35 |
| 220 PLN | |
2716 |
1939 Port Gdańsk, marszałek Edward Śmigły-Rydz, polski znaczek użyty w Gdańsku (dopłata na liście Mi.120 euro), gwarancja. | Fi.299 Mi.320 |
| 30 PLN | |