Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
26500 |
1921 różne rysunki, próba znaczka za 5 mk., gwarancja Miszczak. | Fi.5P |
| 120 PLN | |
26501 |
| 120 PLN | |
26502 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
26503 |
| 120 PLN | |
26504 |
1921 różne rysunki, próba znaczka za 5 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak. | Fi.5P |
| 120 PLN | |
26505 |
| 120 PLN | |
26506 |
| 120 PLN | |
26507 |
| 120 PLN | |
26508 |
1921 różne rysunki, próba znaczka za 20 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak. | Fi.6P |
| 120 PLN | |
26509 |
1921 różne rysunki, próba znaczka za 20 mk., gwarancja Miszczak. | Fi.6P |
| 120 PLN | |
26510 |
| 120 PLN | |
26511 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, seria. | Fi.12-8 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
26512 |
1921 różne rysunki, litografia drukarni "Łaskow i Syn" w Wilnie; próby znaczków w sześciobloku projektu T.Ruszczyca przedstawiają kolejno: płaskorzeźbę z kościoła Św.Piotra i Pawła, rycerza w zbroi, Ostrą Bramę, katedrę z wieżą, insygnia rektorskie i gen.L.Żeligowskiego; planowano wydanie sześciu wartości, pięć projektów przyjęto do realizacji zgodnie z wzorem odbitki kontrolnej (wartości od 1 do 10 mk.); szósty projekt został przerobiony ze względu na słabą czytelność nominału (25 f.), a próbę nowego wzoru odbito z pramatrycy bez opiłowywania krawędzi; odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jeden egzemplarz opisał J.Falkowski w "Filateliscie" 7/2000; drugi oferowany na tej aukcji pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne; kolorowe próby, wszystkie na papierze kredowym, odbito w równie minimalnym nakładzie - po dwie sztuki (PZP str.1190); fotoopinia Schmutz. | Fi.14-19 P |
| 12 000 PLN | |
26513 |
1921 wydanie dobroczynne na rzecz Polskiego Białego Krzyża, seria z odmianami. | Fi.14-9A |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
26514 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
26515 |
1921 wydanie dobroczynne na rzecz Polskiego Białego Krzyża, seria z odmianami. | Fi.14-9B |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
26516 |
1921 różne rysunki, 25 f + 2 mk + 4 mk - frankatura trójkolorowa, list polecony wysłany 20.I z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem a) do miejscowości Potutory, fioletowy stempelek polecenia; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.14B, 16B, 17B Mi.14A, 16A, 17A&nbs |
| 1 200 PLN | |
26517 |
1921 list z Wilna 14.III.21 do Lublina, koperta pomarszczona na marginesach. | Fi.15, 16 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
26518 |
1921 znaczek z kasownikiem Oświęciany. | Fi.15B |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
26519 |
1921 znaczek z kasownikiem Troki. | Fi.15B |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
26520 |
1921 znaczek z kasownikiem Wilejka. | Fi.15B |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
26521 |
1921 znaczek z kasownikiem Oświęciany. | Fi.16B |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
26522 |
1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym tłem i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | Fi.17A Mi.17B |
| 30 PLN | |
26523 |
1921 różne rysunki, czworoblok prób znaczka za 4 mk. w kolorze oliwkowym bez tła na papierze białym (Fi.320.-), gwarancja. | Fi.17 P4 |
| 240 PLN | |
26524 |
1921 wydanie dobroczynne na rzecz Polskiego Białego Krzyża, znaczek bez perforacji na marginesie. | Fi.18B |
| 50 PLN | |
26525 |
1921 godło Litwy Środkowej, parka prób znaczka za 2 mk., gwarancja Schmutz. | Fi.22P |
| 100 PLN | |
26526 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, znaczek na wycinku. | Fi.23 |
| 30 PLN | |
26527 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, seria z odmianami. | Fi.23-8 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
26528 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
26529 |
1921 wydanie z dopłata "Na Śląsk", czworoblok znaczków ciętych. | Fi.23A |
| 50 PLN | |
26530 |
1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, kasowany grzecznościowo cięty znaczek za 25f.+2Mk. z podwójnym nadrukiem (Fi.500.-), podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.23A Np Mi.23B Np |
| 300 PLN | |
26531 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, czworoblok. | Fi.23B |
| 30 PLN | |
26532 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, znaczek na wycinku. | Fi.24 |
| 30 PLN | |
26533 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, czworoblok, górne znaczki podlepka. | Fi.24A |
| 15 PLN | |
26534 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, czworoblok. | Fi.24B |
| 15 PLN | |
26535 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, czworoblok. | Fi.25A |
| 50 PLN | |
26536 |
1921 wydanie z dopłata "Na Śląsk", czworoblok znaczków ciętych. | Fi.25A |
| 50 PLN | |
26537 |
1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Śląsk, czworoblok. | Fi.25B |
| 30 PLN | |
26538 |
1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, trójblok znaczków za 2+2 mk. ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem, oryginalnie skasowany w Oszmianie (zwykłe znaczki Fi.210.-), gwarancja Krawczyk | Fi.27A Mi.27B |
| 420 PLN | |
26539 |
1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, parka znaczków za 2+2 mk. z przesuniętym w pionie nadrukiem (NA brakuje tylko u dziesięciu znaczków w sektorze), oryginalnie skasowana w Oszmianie (zwykłe znaczki Fi.140.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.27A Mi.27B |
| 420 PLN | |