Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24576 |
1852 obszar I Rzeczypospolitej - WILNO, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1849 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.I w położeniu lustrzanym, wysłana z Wilna do Rygi, znak opłaty kreślony ręcznie, na froncie dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy grażdanką WILNO (O/ MAP 1852), a na odwrocie stempel odbiorczy POŁUCZENO (/ 11 MAPTA); całość z przebarwieniami w słabszym stanie zachowania; użyta w Królestwie (Fi.8000.-). | Fi.Ckr7 |
| 1 600 PLN | |
24577 |
1858 obszar I Rzeczypospolitej, znaczek rosyjski za 10 kop., wydanie na papierze bez znaku wodnego o ząbkowaniu 12,5, skasowany rosyjskim kasownikiem numerowym 163 - Berdyczów, w bardzo ładnym stanie. | Fi.5 Mi.5 |
| 250 PLN | |
24578 |
1858 rosyjska koperta 10 Kop. + 1 Kop., wysłana z Rzycy od polskiej rodziny do Telsze na Wysoczyźnie Żmudzkiej, koperta na papierze ze znakiem wodnym nr 1 w położeniu zwierciadlanym, na odwrocie dopisek Listy Misi i Henryka, na kopercie bardzo rzadki stepel vorphila RZYCA pisany cyrylicą, dobry stan i prezencja. | Fi.Ck r 7 Mi.4UB |
| 2 500 PLN | |
24579 |
1858 Królestwo Polskie, pierwszy znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1857 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1"; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 27 - Szaki, w małej ekspedycji pocztowej w okręgu Maryampol, na północnym skraju Królestwa Polskiego, krótko po 27 marca 1858 roku - kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem numerowym; znane są jedynie dwa egzemplarze Rosji numer jeden z tym kasownikiem; ten egzemplarz opisany w monografii M.A.Bojanowicza na str.149 znajdował się kolejno w kolekcjach F.Mertensa, A.Faberge, H.C.Gossa, W.Lea, a ostatnio w zbiorze "Wisła" G.D.Mehrtensa; kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.I Mi.1 |
| 16 000 PLN | |
24580 |
1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1" o grubości 0,10 mm oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 138 - Radom, w urzędzie pocztowym na trakcie z Warszawy do Krakowa, krótko po 27 marca 1858 roku - kiedy to wprowadzono do użycia kasowniki numerowe; jest rzadki, gdyż w większości urzędów w dalszym ciągu używano dostarczonych wcześniej znaczków za 10 kop. wydania z 1857 roku, które ząbkowania nie posiadały; poza lekkim śladem tekstu na odwrocie zachowany w bardzo dobrym stanie, kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.II Mi.2y |
| 2 200 PLN | |
24581 |
1859 kompletny, prywatny list z ciekawą treścią z Lublina 20.10.59 do Wierzbowca przez Warszawę i Płońsk opłacony znaczkiem rosyjskim (Mi. 5), kasownik numerowy Lublina nr 73 oraz datownik w języku polskim z dodatkową adnotacją "bardzo pilne", ładny stan zachowania, fotoatest Fi 4500pln+ | Mi.5 |
| 3 600 PLN | |
24582 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, unieważniony bardzo rzadkim polskim kasownikiem ambulansowym stosowanym na linii kolei Warszawsko - Wiedeńskiej - typ 2; znaczek reperowany (dwa ząbki), ze skośną prześwitką na dole znaczka; poza tym w niezłym stanie, gwarancja z oznaczeniem (4). | Fi.1a |
| 1 250 PLN | |
24583 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych jasnoniebieskim i różowym na wycinku listu z Warszawy, znaczek w pięknym stanie o niezwykle czystym rysunku i doskonałej perforacji, gwarancja Mikulski. | Fi.1a Mi.1a |
| 1 000 PLN | |
24584 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek w kolorach zielonkawoniebieskim i karminowym o odcieniach jasnych unieważniony warszawskim kasownikiem numerowym 1 w okręgach, znaczek posiada błąd druku barwy niebieskiej z pozycji 40. w arkuszu w postaci pękniętej dolnej ramki i uszkodzonego T oraz dosyć silne uszkodzenie lewej ramki występujące rzadko na tej pozycji, niezwykle czysty druk barwy różowej - retuszowana klisza, pomimo nieznacznego pogłębiona dolnej perforacji bardzo ładny stan zachowania i prezencja, jeden z najciekawszych błędów na pierwszym polskim znaczku. | Fi.1a B1 Mi.1a |
| 1 200 PLN | |
24585 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach zielonkawoniebieskim i karminoworóżowym, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; ładny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.1ac |
| 1 000 PLN | |
24586 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach zielonkawoniebieskim i karminoworóżowym; jest znaczkiem z pierwszej pozycji w arkuszu; klisza niebieska ma uszkodzone trzy liczby 10, dwa narożniki i całą lewą ramkę - opisane przez Z.Mikulskiego w "Filateliście" 2/2010; klisza czerwona ma spiłowane prawie całe trzy rzędy kropek na górze znaczka - to jedyny taki egzemplarz w arkuszu, oraz część trzeciego rzędu kropek na dole i dodatkowo uszkodzoną czerwoną obwódkę wokół herbu nad literą O w KOP, co jest pokazane na ilustracji po prawej, a opisane przez Z.Mikulskiego w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2005; znaczek jest unieważniony polskim kasownikiem numerowym 102 - Zwierzyniec; ładny stan, podwójna gwarancja Krawczyk. | Fi.1ac B |
| 10 000 PLN | |
24587 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnym odcieniu i klarownym druku; nie posiada większych usterek rysunku; zachował oryginalne gumowanie na prawie całej powierzchni, miejscami guma jest zmatowiała i lekko wchłonięta w papier; na górze mały zaciek kleju i ślad po podlepce; poza dwoma złamanymi ząbkami ładna perforacja z czterema niewyciętymi otworami po lewej, kolorowy fotoatest Krawczyk. | Fi.1ad |
| 10 000 PLN | |
24588 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemno różowym o odcieniach jasnych na papierze o lekko prześwitującym rysunku znaczka na drugiej stronie, znaczek bez gumy, pełne ząbkowanie i dobra prezencja. | Fi.1au Mi.1a |
| 3 000 PLN | |
24589 |
1860 koszulka listu wysłanego 28/4 z Warszawy do Berdyczowa, opłaconego pierwszym polskim znaczkiem w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym Warszawy; obok miejscownik nadawczy typu IIIA w języku rosyjskim, znaczek o bardzo ciemnych kolorach o czystym rysunku charakterystycznym dla pierwszych wydań z roku 1860, koperta zagięta wraz z znaczkiem, poza tym bardzo dobry stan i prezencja, fotoatest Schmutz. | Fi.1b Mi.1b |
| 8 000 PLN SPRZEDANY | |
24590 |
1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych niebieskim i karminowym na wycinku listu z Warszawy, kasownik urzędu na dworcu kolejowym Praga "DP" w okręgach, znaczek w pięknym stanie o niezwykle silnie przesuniętej perforacji, doskonała prezencja, gwarancja Franz. | Fi.1b Mi.1b |
| 1 400 PLN SPRZEDANY | |
24591 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach, z błędem "uszkodzona cyfra 10 i ornament w prawym górnym rogu"; znaczek ładnie zreperowany, wzmocniony masą papierową na całej powierzchni; unieważniony polskim kasownikiem numerowym o nieczytelnym numerze. | Fi.1b B7 |
| 700 PLN | |
24592 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach, z nieopisanym dotąd błędem "duża kropa w niebieskim owalu nad P w KOP."; dodatkowo, unieważniony - co bardzo rzadkie, miejscownikiem Kibarty w dniu 11.3.; miejscowniki spotyka się na polskich jedynkach sporadycznie, w wielkich kolekcjach znajdowało się po kilka sztuk takich znaczków; dobra perforacja i ogólnie ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.1bc |
| 6 000 PLN | |
24593 |
1860 Królestwo Polskie, list wysłany 21/10 z Łodzi do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym, o ciemnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 182 - Łódź; obok dwujęzyczny miejscownik nadawczy /ŁÓDŹ typu IXA; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa z 22/10 typu IIIC; odbitki obu klisz znaczka bez widocznych uszkodzeń, druk klarowny, barwy czyste, ładna perforacja, papier biały cienki; koszulka listu kompletna, rozcięta delikatnie bez najmniejszych rozdarć; wszystkie kasowniki bardzo dobrze czytelne; mimo lekkiego zgięcia papieru (sam znaczek ładny) całość zachowana w świetnym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1bc |
| 12 500 PLN SPRZEDANY | |
24594 |
1860 Królestwo Polskie, list wysłany 1/2 z Piotrkowa do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym, o bardzo ciemnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 179 - Piotrków; obok miejscownik nadawczy typu IIIC; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa z 22/10 tego samego typu IIIC i okrągły godzinnik 9/R; odbitki obu klisz znaczka bez widocznych uszkodzeń, druk klarowny, barwy czyste i bardzo intensywne, piękna równa perforacja, papier biały cienki; koperta listu, bez klapy i pieczęci lakowej, była otworzona przez rozciecie listu od góry; wszystkie kasowniki bardzo dobrze czytelne; kasownik 179 w fazie przejściowej z uszkodzonym czwartym zewnętrznym okręgiem; w okresie późniejszym zanikł on całkowicie i tak powstał jedyny w Królestwie Polskim kasownik z numerem w TRZECH OKRĘGACH; z tego powodu był to ważny walor w kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P. | Fi.1bc |
| 14 000 PLN SPRZEDANY | |
24595 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o bardzo ciemnych odcieniach, na cienkim papierze z prześwitującym rysunkiem, unieważniony kasownikiem numerowym 266 - Przasnysz, w ekspedycji pocztowej na trakcie z Mławy do Pułtuska, współczynnik rzadkości - 5 punktów według M.A.Bojanowicza, ładny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.1bu |
| 3 000 PLN | |
24596 |
1865 Królestwo Polskie, bardzo rzadka kombinacja dwóch wydań na jednym wycinku; znaczki rosyjskie za 10 kop., jeden wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5, drugi wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; oba czytelnie unieważnione polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+660.-), rosyjskie oznaczenia typu ząbkowania ołówkiem, ładny stan. | Fi.5, 15y Mi.5, 15y |
| 800 PLN | |
24597 |
1865 (1858/9?) Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym unikalnym polskim kasownikiem numerowym 110 - Iwaniska (typ o wysokości cyfr 7,5 mm), w małej ekspedycji pocztowej w okręgu Opatów na trakcie do Nowego Miasta Korczyna; najwyższy współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza (Fi.+1500.-); lekko uszkodzony rysunek draperii, poza tym w bardzo ładnym stanie, kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.5 (V?) Mi.5 |
| 2 500 PLN | |
24598 |
1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego z ząbkowaniem 12,5; unieważniona unikalnym polskim kasownikiem ambulansowym DB - Droga Bydgoska, typ - standardowe litery z kropką po D, który był stosowany w wagonie pocztowym numer sześć; na innych parkach niespotykany; wycinek znajdował się w świetnych kolekcjach F.Mertensa - jego sygnatura na odwrocie, A.Faberge, M.A.Bojanowicza - jego gwarancja na odwrocie, a ostatnio u G.Denisenki, zachował się w świetnym stanie, a znaczki mają czyste żywe barwy, gwarancja Bojanowicz, kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.6 Mi.6 |
| 12 000 PLN | |
24599 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony bardzo czytelnie odbitym polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, bardzo ładny stan. | Fi.6 Mi.6 |
| 800 PLN | |
24600 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1 (Fi.1200.-), lekko złamany poza tym w bardzo ładnym stanie. | Fi.7 Mi.7 |
| 900 PLN | |
24601 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 5 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, bardzo ładny stan. | Fi.14y Mi.14y |
| 200 PLN | |
24602 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 247 - Lipno (Fi.+300.-), bardzo ładny stan. | Fi.15y Mi.15y |
| 350 PLN | |
24603 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 151 - Szydłowiec, bardzo ładny stan. | Fi.16y Mi.16y |
| 600 PLN | |
24604 |
1865 Królestwo Polskie, bardzo rzadki na ziemiach polskich znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 236 - Ozorków, poza poprawianym ząbkowaniem w niezłym stanie. | Fi.17y Mi.17y |
| 800 PLN | |
24605 |
| 350 PLN | |
24606 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 289 - w małej ekspedycji dworcowej w Ząbkowicach (otwartej 16.2.1861) na linii Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej; na znaczku rosyjskim najwyższy współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza; ładny stan. | Fi.18x Mi.18x |
| 2 500 PLN | |
24607 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), w rzeczywistości bardziej czytelnym niż na skanie, niska cena wywoławcza. | Fi.18x Mi.18x |
| 80 PLN | |
24608 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. - błędnodruk z tłem 5-cio kopiejkówki, wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 (Fi.400.-); unieważniony polskim kasownikiem numerowym 182 - Kibarty, poza kilkoma krótszymi ząbkami w niezłym stanie. | Fi.19s Mi.19xF |
| 300 PLN | |
24609 |
1866 rosyjski znaczek wydania z 1866 roku za 3 kop. z błędnym poddrukiem dla znaczka za 5 kop., kasownik BW linii kolejowej na trasie Bydgoszcz - Wiedeń, doskonały stan zachowania. | Fi.19s Mi.19F |
| 400 PLN | |
24610 |
1864 Królestwo Polskie - przesyłka do (spolszczenie), rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 138x107mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Orenburga do Warszawy; na froncie datownik / 21 .1864, znak opłaty unieważniony tym samym kasownikiem, obok dwujęzyczny datownik odbiorczy WARSZAWA typu IIIC z 16.12. i okrągły godzinnik 8/R typu Da; Orenburg leżący na granicy Europy i Azji był częstym miejscem zsyłki i istnieje dość dużo korespondencji do Orenburga, listy do Królestwa Polskiego są rzadkie, piękny stan zachowania. | Fi.Ckr10 |
| 1 600 PLN | |
24611 |
1870 Królestwo Polskie; koszulka listu składanego z Aleksandrowa Pogreanicznego do Warszawy opłaconego rosyjskim znaczkiem za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4, oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniono rzadkim polskim kasownikiem ambulansowym DB/1 - Droga Bydgoska, na froncie kaszetka firmowa "S.H.NOWIŃSKI / ALEKSANDROWO" z ręcznie wpisaną datą 11.4.; na odwrocie warszawski godzinnik odbiorczy / 11.4.1870 / 5; listy nadane w ambulansach na linii Aleksandrów Pograniczny w kierunku Warszawy są bardzo rzadkie; od czasu aukcji zbioru Bojanowicza w 1999 roku, to pierwszy w handlu list nadany ambulansem DB/1 do Warszawy; koszulka listu kompletna, delikatnie otwarta i bez najmniejszych rozdarć, gwarancja. | Fi.21x Mi.21x |
| 8 000 PLN | |
24612 |
1871 kompletny list na papierze Konsystorza Warszawskiego do Rosji. | |
| 20 PLN | |
24613 |
| 20 PLN | |
24614 |
1872 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydanie z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego o ząbkowaniu 12,5, skasowany kolejowym stemplem ambulansowym nr.31-32 Koluszki-Łódź wprowadzonym w 1872, w bardzo ładnym stanie. | Fi.6 Mi.6 |
| 1 000 PLN | |
24615 |
1966 wydawnictwo z okazji wystawy polonijnej POLPHIL 66 w Australii, w 1000-lecie powstania państwa polskiego , w środku dwa reprinty pierwszego polskiego znaczka, nakład numerowany tylko 300 egzemplarzy!, ciekawa i rzadka pozycja. | |
| 350 PLN | |