Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20137 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - LANDWARÓW - koperta wysłana 20.VIII z miejscowości Landwarów (powiat wileńsko-trocki) do Plisy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Ck7 |
| 50 PLN | |
20138 |
1938 list z Lwowa z wirnikiem "BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ". Ciekawa definicja pod sygnaturą jako "list pocztowy". | Fi.Ck7 |
| 45 PLN | |
20139 |
1938 kartka z Legionowa nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sierpc - Warszawa nr. 101 z wyróżnikiem c. | Fi.Cp76 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
20140 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - SINIAWKA - ilustrowana karta pocztowa, wysłana 27.XI z miejscowości Siniawka (powiat nieświeski) do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania (minimalna plamka tuszu po lewej stronie); z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp76 |
| 100 PLN | |
20141 |
1938 kompletny zeszycik znaczkowy w układzie c - czubek za literą P, stan bardzo dobry. | Fi.ZzO5c |
| 350 PLN | |
20142 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr. 101 z wyróżnikiem c. | Fi.294 Mi.315 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
20143 |
1939 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 120 PLN | |
20144 |
1939 list na kopercie gimnazjum powiatowego im. marszałka J. Piłsudskiego w Busku Zdroju 10.V.39. | Fi.314, 324 Mi.335, 345 |
| 70 PLN | |
20145 |
1939 list polecony z Gdyni z kasownikiem okolicznościowym Wystawy Filatelistycznej Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistycznego. | Fi.316, 624 |
| 30 PLN | |
20146 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony, wysłany 29.III z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.318 Mi.339 |
| 80 PLN | |
20147 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony, wysłany 25.IV z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a", ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; niewielkie ślady archiwizacji, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.318 Mi.339 |
| 150 PLN | |
20148 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria w czworoblokach. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 200 PLN | |
20149 |
| 40 PLN | |
20150 |
| 30 PLN | |
20151 |
| 140 PLN | |
20152 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym zawodów. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 30 PLN | |
20153 |
1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria. | Fi.330-3 Mi.351-4 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
20154 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 45 PLN | |
20155 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie listu poleconego wysłanego 19.II z Zakopanego do Bydgoszczy, dodatkowo ząbkowana nalepka FIS; na odwrocie kasownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta. | Fi.330-333 Mi.351-554 |
| 80 PLN | |
20156 |
1939 list firmowy z Bogumina 25.VIII.39 (Zaolzie), opłata według obniżonej stawki - papiery handlowe. | Fi.334 Mi.355 |
| 150 PLN | |
20157 |
1939 kartka z zakładu psychiatrycznego w Kościanie 8.8.39 do Leszna. | Fi.334 Mi.355 |
| 15 PLN | |
20158 |
1939 "ZJAZD SIERPNIOWY 1914-6.VIII-1939 POLSKA NA SZLAKU JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO" Kraków 1, czytelna odbitka rzadkiego wirnika okolicznościowego (według Myślickiego, stopień rzadkości C) na dekoracyjnej karcie wysłanej z 6.VIII do Krotoszyna; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 130). | Fi.335 Mi.356 |
| 250 PLN | |
20159 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
20160 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 55 PLN | |
20161 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku. | Fi.336-39 (Bl.8) Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
20162 |
1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 50 PLN | |
20163 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 3.IV z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | |
| 50 PLN | |
20164 |
1939 "BANK ZWIĄZKU SPÓŁEK ZAROBKOWYCH SPÓŁKA AUKCYJNA ODDZIAŁ ŁÓDZKI" 1,05 zł frankatura mechaniczna B-41, koperta firmowa listu poleconego, wysłanego 14.VI z Łodzi do Nowego Jorku, dodatkowy stempelek DEWIZOWY, kasowniki odbiorcze na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
20165 |
1939 polska całostka wysłana z Rastenburga (Kętrzyn) 25.9.39 do Niemiec z dopiskiem adresata "Feldpost". | |
| 100 PLN | |
20166 |
1939 blok z okazji 20. rocznicy odzyskania niepodległości na liście lotniczym do Niemiec. | Fi.bl.7 Mi.Bl.7 |
| 60 PLN | |
20167 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 90 PLN | |
20168 |
| 100 PLN | |
20169 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Poznania, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Bl.8 |
| 200 PLN | |
20170 |
1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PILSUDSKIEGO" - fałszerstwo najprawdopodobniej niemieckie kasownika okolicznościowego (Myślicki 39 022), różniące się zarówno kształtem i wymiarami, a przede wszystkim błędem w nazwisku Marszałka (litera "L" zamiast "Ł"), blok na kopercie ostemplowany fałszywym kasownikiem w kolorze czerwonym - rzadkie! | Fi.Bl.8 |
| 200 PLN | |
20171 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.Bl.8 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
20172 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany pomocniczym stemplem pocztowym POCZTA LOTNICZA / POSTE AERIENNE, rzadkie. | Fi.Bl.8 |
| 150 PLN | |
20173 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków z wyróżnikiem c. | Fi.Cp42 |
| 80 PLN | |
20174 |
1939 kartka z Miłosnej nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lida - Warszawa nr. 116 z wyróżnikiem c. | Fi.Cp64 |
| 60 PLN | |
20175 |
1939 kartka z Juraty z stemplem propagującym kąpielisko morskie w Juracie. | Fi.Cp78 |
| 20 PLN | |
20176 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sierpc - Warszawa nr. 315 z wyróżnikiem b. | Fi.Cp81 |
| 155 PLN SPRZEDANY | |