Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19777 |
1925 wydanie obiegowe, 15 gr. - frankatura wielokrotna, znaczki w typie I na liście wysłanym 17.IV.1926 z Warszawy do Zurychu; koperta firmowa: "JASŁO" Zakłady Przemysłowo-Naftowe "GARTENBERG I SCHREIER" Ska.Akc. w JAŚLE (Małopolska); temat - ROPA NAFTOWA. | Fi.210I Mi.238I |
| 30 PLN | |
19778 |
1925 wydanie obiegowe, 15 gr. - frankatura wielokrotna, znaczki w typie I na liście wysłanym 30.III.1926 z miejscowości Ustrzyki Dolne do Zurychu; koperta firmowa: "SPÓŁKA AUKCYJNA FANTO RAFINERJA W USTRZYKACH DOLNYCH"; temat - ROPA NAFTOWA. | Fi.210I Mi.238I |
| 30 PLN | |
19779 |
1925 WILEŃSZCZYZNA - SZEMIETOWO k. ŚWIRA (ew. Szemietowszczyzna, Szemetowszczyzna) - list wysłany 9.XI z Wilna do niewielkiej miejscowości Szemietowo k.Świra (powiat święciański), doskonale odciśnięty datownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.210I Mi.238I |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
19780 |
1925 KATOWICE wydanie obiegowe, znaczek za 15 gr. z ząbkowaniem liniowym (Fi.20.-), unieważniony owalnym kasownikiem z Katowic, na wycinku. | Fi.210I ZL Mi.238I |
| 30 PLN | |
19781 |
1925 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków w typie I. | Fi.211I Mi.239I |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
19782 |
1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.212 Mi.240 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
19783 |
1925 wydanie obiegowe, 30 gr. - frankatura pojedyncza, znaczek w typie I na liście wysłanym 4.II.1926 z miejscowości Jedlicze do Zurychu; koperta firmowa: "GALICYJSKIE KARPACKIE NAFTOWE TOW.AKC. dawniej BERGHEIM & MAC GARVEY RAFINERJA NAFY JEDLICZE"; temat - ROPA NAFTOWA. | Fi.213II Mi.241II |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
19784 |
1925 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.213II Mi.241 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
19785 |
1925 wydanie obiegowe, czworoblok. | Fi.214I Mi.242 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
19786 |
1925 wydanie obiegowe - różne widoki, znaczek w rzadkiej w odmianie - mniejsza odległość od wieży i wieżyczka zakończona chorągiewką. | Fi.214II Mi.242 |
| 480 PLN SPRZEDANY | |
19787 |
1925 różne rysunki - wydanie obiegowe, parka. | Fi.215 Mi.243 |
| 200 PLN | |
19788 |
1925 wydanie obiegowe, parka. | Fi.215 Mi.243 |
| 100 PLN | |
19789 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 180 PLN | |
19790 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, ładnie skasowana seria. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 250 PLN | |
19791 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, polecony list lotniczy ofrankowany kompletną serią + znaczek za 20 gr., wysłany 24.XI z Warszawy do Berna, stempelek dodatkowej opłaty lotniczej z wpisaną kwotą 50 gr. i stempelek "Par Avion" odciśnięte czerwonym tuszem, na odwrocie stempelek przejściowy urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i kasownik odbiorczy BERN z 26.XI; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 600 PLN | |
19792 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba arkuszowa znaczka za 2 gr. w kolorze definitywnym na białym niegumowanym papierze i co rzadkie z fragmentem stempla (WZÓ)R (SKASOWAN)O, sygnowany, gwarancja Schmutz. | Fi.217 P2 Mi.225 |
| 1 200 PLN | |
19793 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 3 gr. w kolorze definitywnym, kilka przywarć na gumie, gwarancja Schmutz. | Fi.218 P1 Mi.226 U |
| 600 PLN | |
19794 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 5 gr. w kolorze definitywnym, widoczne na skanie pionowe pęknięcie po prawej, gwarancja Gryżewski. | Fi.219 P1 Mi.227U |
| 600 PLN | |
19795 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 10 gr. w kolorze definitywnym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.220 P1 Mi.228 U |
| 1 500 PLN | |
19796 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 45 gr., prawy dolny z opisanym w PZP na str.236 błędem na poz.36 arkusza drukarskiego "szczerba w dolnym płacie skrzydła", co ciekawe czworoblok składa się ze znaczków z różnych arkuszy drukarskich, lewy górny znaczek posiada usterkę z poz.35 arkusza drukarskiego opisaną przez M.Kalinowskiego w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2006 "duża kropka w chmurze po prawej", arkusz sprzedażny składał się z dwóch arkuszy drukarskich bez bocznych marginesów; kilka drobnych, widocznych na skanie usterek perforacji, gwarancja. | Fi.224 B Mi.232 |
| 400 PLN | |
19797 |
1925 list polecony wysłany 30.VI z San Juan do Lwowa, przesyłka dotarła do Polski w stanie uszkodzonym, w Poznaniu po opatrzeniu stempelkiem "Otrzymano dn... w U.p. Poznań 3 ze śladami uszkodzenia - nagumowania"kopertę zabezpieczono paskami papieru i po ostemplowaniu niecodziennym datownikiem "POZNAŃ 3 Z.L.Nr.1" odesłano do Lwowa, gdzie dotarła 18.VII; niecodzienny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
19798 |
1925 WILEŃSZCZYZNA - STASIŁY - karta pocztowa, wysłana 4.VIII z Wilna do miejscowości Stasiły poczta Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki); kasownik nadawczy Wilno 1, kasownik urzędu Male Soleczniki i odbiorczy Stasiły z wyróżnikiem "*"; całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp42 |
| 150 PLN | |
19799 |
1926 kartka z Warszawy do Niemiec z wirnikiem Wystawy Radiowej. | Fi.186, Cp42 |
| 40 PLN | |
19800 |
1926 kartka z Poznania 21.10.26 Niemiec. | Fi.188, 208I Mi.207, 236I |
| 15 PLN | |
19801 |
1926 list polecony z Radzymina 6.1.26 do Białej Podlaskiej, stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.192 Mi.211 |
| 25 PLN | |
19802 |
1926 list polecony z Warszawy 30.9.26 do Filadelfii, list opłacony w wysokości 1 zł jak za list polecony zagraniczny o wadze ponad 20 gr plus znaczek za 1 gr jako dopłata na pomoc dla bezrobotnych, co ciekawe na liście zagranicznym, na odwrocie stemple odbiorcze i plakietka "Na Skarb Narodowy" sprzed denominacji, ciekawa frankatura na dekoracyjnej całości. | Fi.193, 205 Mi.212, 233 |
| 250 PLN | |
19803 |
1926 list z Ministerstwa Wyznań Religijnych z Warszawy 24.V.26 do Hordców k. Kobrynia. | Fi.205, 210 Mi.233, 238 |
| 25 PLN | |
19804 |
1926 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków numer 169 z wyróżnikiem b, znaczek za 1 gr z przeznaczeniem na walkę z bezrobociem. | Fi.205, Cp43 |
| 80 PLN | |
19805 |
1926 WILEŃSZCZYZNA - MAŁE SOLECZNIKI - karta pocztowa, wysłana 11.VIII z Wilna do miejscowości Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki), przesyłka z obowiązkową dopłatą 1 gr na rzecz bezrobotnych; kasownik nadawczy Wilno z okresu Litwy Środkowej, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.205, Cp43 |
| 180 PLN | |
19806 |
1926 firmowy list polecony z Krościenka nad Dunajcem (zielony kasownik) 22.XI.26 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.208, 215 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
19807 |
1926 list z Poznania 2.11.26 do Radomia, na odwrocie wytłoczony herb gen. Zamoyskiego. | Fi.209 Mi.237 |
| 25 PLN | |
19808 |
1926 "CZĘSTOCHOWA WYSTAWA ROL.-PRZEM." wczesny stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b", odciśnięty 12.IX na znaczku skasowanym na wycinku; według Myślickiego, najwyższy stopień rzadkości D, w jego katalogu nawet nie reprodukowany !!! (Myślicki 26 003). | Fi.209I Mi.237I |
| 200 PLN | |
19809 |
1927 frankatura wielokrotna na liście z Lublina 3.V.27 do Wilna. | Fi.208II Mi.236II |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
19810 |
1927 kartka z wirnikiem z Warszawy "NA FLOTĘ POLSKĄ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE P.K.O. No 30", Myślicki 27108. | Fi.209 |
| 20 PLN | |
19811 |
1927 list polecony z Równego koło Dukli 5.VIII.27 do Pragi, na odwrocie prywatna pieczęć lakowa. | Fi.209, 232, 233 |
| 60 PLN | |
19812 |
1927 list polecony ze Złoczowa 19.XII.27 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.215, 226 Mi.243, 245 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
19813 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, czworoblok. | Fi.225 Mi.244 |
| 250 PLN | |
19814 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina, znaczek w kolorze jasno niebieskim. | Fi.225a Mi.244 |
| 30 PLN | |
19815 |
1927 Fryderyk Chopin, jasno i ciemnoniebieska odmiana koloru znaczka za 40 gr. | Fi.225ab Mi.244 |
| 150 PLN | |
19816 |
1927 odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, znaczek w kolorze jasno i ciemno niebieskim, gwarancja Petriuk. | Fi.225a, b Mi.244 |
| 120 PLN | |