Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18646 |
1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.IVA |
| 10 PLN | |
18647 |
1916 Warszawa, makulaturowy cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IVA |
| 90 PLN | |
18648 |
| 90 PLN | |
18649 |
1916 Warszawa, parka znaczków serii pomnikowej za 6 gr. bez perforacji pionowej. | Fi.IVBs |
| 100 PLN | |
18650 |
1916 Warszawa, unikalne kompletne arkusiki prób serii pomnikowej, barwy odwrotne niż definitywne: 6 gr.- czerwona, a 10 gr. - zielona, tło piaskowe, papier ze znakiem wodnym "fale" w położeniu pionowym, spacje wokół każdego znaczka i charakterystyczne pasowania wycięte w narożnikach arkusików; na aukcjach sporadycznie spotyka się pojedyńcze egzemplarze prób w kolorach definitywnych; te nie dość, że bardzo rzadkie, są być może jedynymi zachowanymi w formie arkusików, gwarancja Mikulski. | Fi.IV P4, V P4 |
| 32 000 PLN | |
18651 |
1916 Warszawa, znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Weźranowski. | Fi.VA |
| 31 PLN SPRZEDANY | |
18652 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Weźranowski. | Fi.VIA |
| 400 PLN | |
18653 |
1916 Warszawa, znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Weźranowski. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
18654 |
1916 Warszawa, wieloblok makulaturowy znaczków nie wprowadzonych do obiegu, silnie przesunięty druk tła znaczków, gwarancja Weźranowski. | Fi.VIA |
| 600 PLN | |
18655 |
1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 10 PLN | |
18656 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie dopuszczonych do obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.VI P23 |
| 200 PLN | |
18657 |
1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.VI P5 Mi.VI P |
| 800 PLN | |
18658 |
1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła, lekkie zamazanie w prawym górnym rogu znaczka, gwarancja i opis VP5 Schmutz. | Fi.VP5 |
| 150 PLN | |
18659 |
1916 Warszawa, niegumowana litograficzna próba znaczka za 10 gr. w kolorze czarnym, bez tła, na białym glansowanym papierze (Mi.250 euro); dość rozległa prześwitka, bardzo ładna ekspozycyjnie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.V P5 Mi.V P |
| 250 PLN | |
18660 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze fioletowym z odcieniem szarym, z przerwą w literze J i bez przerwy w literze R (Mi.300 euro), lekki ślad podlepki; sygnowany S.H.Kn, gwarancja i opis. | Fi.1-2IIb |
| 500 PLN | |
18661 |
1916 Zawiercie, czysta seria bez nadruku kontrolnego (Mi.200 euro), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2III |
| 200 PLN | |
18662 |
1916 Zawiercie, znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila, o różnych odcieniach: jedna bardziej lila, druga bardziej szara, bez gumy, oba gwarancja Mikstein. | Fi.1III |
| 120 PLN | |
18663 |
1916 Zawiercie, znaczek za 20 f. z nadrukiem kontrolnym w kolorze fioletowym z odcieniem szarym (Mi.300 euro), ledwo widoczna przerwa w literze J, gwarancja Stollberg, Landre. | Fi.2IIb |
| 600 PLN | |
18664 |
1917 Częstochowa, karta wysłana 10.XII. z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do Krakowa (stempelek odbiorczy z 26.XII.; ze względu na brak dokładnego adresu zwrócono go do nadawcy; 31.XII. przekazano kartę Poczcie Miejskiej (datownik na górze i stempelek opłaty typu III na froncie), która podjęła próbę odszukania nadawcy zakończoną niepowodzeniem, wtedy powtórnie odciśnięto datownik (13.I) i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe des Meldeamtes nicht ermittelt"; dekoracyjny walor o rzadko spotykanym obiegu w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2h, 5 |
| 2 250 PLN | |
18665 |
1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., gwarancja Falkowski. | Fi.2l+IVa |
| 900 PLN | |
18666 |
| 45 PLN | |
18667 |
| 45 PLN | |
18668 |
1917 miejscowa kartka z Częstochowy nadana 24.I.17, adresata poszukiwano przez biuro meldunkowe - stempel "Mit hilfe des meldeamtes nicht ermittelt", niedoręczona i zwrócona do najprawdopodobniej nieskutecznie do nadawcy, stemple urzędu doręczeniowego i stempel opłaty za 3 kop, dekoracyjny walor z śladami po oryginalnym obiegu. | Fi.2h |
| 1 000 PLN | |
18669 |
1917 Przedbórz, I wydanie, narożnikowa seria znaczków ciętych, zgięta na marginesach przy krawędzi rysunku znaczka i potem rozprostowana (Fi.1200.-), znaczek za 2 gr. - typ 5 z innym krojem lewej dolnej cyfry 2, znaczek za 4 gr. - typ 8, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2A Mi.1-2B |
| 1 000 PLN | |
18670 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta w intensywnych barwach, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 2, gwarancja. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 400 PLN | |
18671 |
1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro), gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 250 PLN | |
18672 |
1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B |
| 80 PLN | |
18673 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja. | Fi.1-2 B Mi.1-2A |
| 600 PLN | |
18674 |
1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.2B Mi.2A |
| 100 PLN | |
18675 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany parką znaczków za 7,5 Pf. wydania "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 22.XII znaczkiem za 4 gr. typ 8, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 500 PLN | |
18676 |
1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 2 gr. - typ 8 z dwoma międzypolami, po prawej i na dole, gwarancja Schmutz. | Fi.2B Mi.2A |
| 800 PLN | |
18677 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane miejscowo; dobry stan zachowania. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
18678 |
1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
18679 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
18680 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
18681 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 5.II-18; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
18682 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
18683 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej, dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 500 PLN | |
18684 |
1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta. | Fi.1-5A Mi.1-5 |
| 120 PLN | |
18685 |
1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem. | Fi.5As |
| 20 PLN | |