Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12657 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 380 PLN | |
12658 |
1916 Warszawa, makulaturowy cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IVA |
| 90 PLN | |
12659 |
| 90 PLN | |
12660 |
1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.IVA |
| 10 PLN | |
12661 |
| 10 PLN | |
12662 |
1916 Warszawa, znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Weźranowski. | Fi.VA |
| 35 PLN | |
12663 |
1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 10 PLN | |
12664 |
1916 Warszawa, znaczek wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Weźranowski. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
12665 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Weźranowski. | Fi.VIA |
| 400 PLN | |
12666 |
1916 Warszawa, wydanie pomnikowe - nie dopuszczone do obiegu, narożny czworoblok znaczka za 20 gr. z międzypolami sektorowymi po prawej, gwarancja Petriuk PZF. | Fi.VIB Mi.VIA |
| 900 PLN | |
12667 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie dopuszczonych do obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.VI P23 |
| 200 PLN | |
12668 |
1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro), gwarancja Falkowski. | Fi.V P5 |
| 2 400 PLN | |
12669 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze fioletowym z odcieniem szarym, z przerwą w literze J i bez przerwy w literze R (Mi.300 euro), lekki ślad podlepki; sygnowany S.H.Kn, gwarancja i opis. | Fi.1-2IIb |
| 500 PLN | |
12670 |
1916 Zawiercie, czysta seria bez nadruku kontrolnego (Mi.200 euro), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2III |
| 200 PLN | |
12671 |
1916 Zawiercie, list wysłany 4.I z Mülheim (Ruhr) Styrum w Niemczech do Zawiercia, na odwrocie doklejony znaczek poczty miejskiej za 10 fen. z nadrukiem kontrolnym bez przerw w literach, skasowany fioletowym datownikiem "ZAWIERCIE KR.BENDZIN STADT-POST"; czerwony stempelek cenzury poznańskiej w ramce "Gepr.Übw.-Stelle Posen."; według książki S.Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" prawdziwe i prawidłowo opłacone przesyłki ze znaczkami poczty miejskiej Zawiercia są niezwykle rzadkie, a ze stemplem cenzury poznańskiej znana jest tylko jedna!!! oferowany walor w doskonałym stanie zachowania, jedynie prawy znaczek opłaty z parki został minimalnie zmniejszony podczas otwierania listu, co jeszcze dodatkowo podkreśla niefilatelistyczny charakter przesyłki; wspaniała całość działu poczt miejskich; gwarancja Ways, fotoatest Schmutz. | Fi.1Ia |
| 6 000 PLN | |
12672 |
1916 Zawiercie, znaczek za 20 f. z nadrukiem kontrolnym w kolorze fioletowym z odcieniem szarym (Mi.300 euro), ledwo widoczna przerwa w literze J, gwarancja Stollberg, Landre. | Fi.2IIb |
| 600 PLN | |
12673 |
1917 Łódź, kartka z Warszawy 22.IV.17 z Komendy Polskich Legionów z poczty polowej nr 378 do łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Ochotniczej Straży Ogniowej, dekoracyjny walor. | Fi.3a |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
12674 |
1917 Łódź, kartka z Niemiec do Łodzi ze stemplem doręczeniowym straży ogniowej. | |
| 100 PLN | |
12675 |
1917 Łódź, widokówka z Warszawy, wysłana 10.VII z poczty polowej 378, obsługującej jednostki Legionów Polskich, doręczona przez Pocztę Miejską 11.VII co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol."; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.3a |
| 300 PLN | |
12676 |
| 45 PLN | |
12677 |
| 45 PLN | |
12678 |
1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków w parkach poziomych rozdzielonych międzypolem - bardzo rzadkie - jest ich dwa razy mniej niż parek pionowych; lewy znaczek typ czwarty, prawy pierwszy; ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 2 800 PLN | |
12679 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta w intensywnych barwach, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 2, gwarancja. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 400 PLN | |
12680 |
1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B |
| 80 PLN | |
12681 |
1917 Przedbórz, list z Piotrkowa do Przedborza z cenzurą wojskową w Piotrkowie, gwarancja Schmutz. | Fi.2B |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
12682 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem za 4 gr. typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 400 PLN | |
12683 |
1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu do Warszawy, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona i 2.X opatrzona adnotacją "Adresat siedzi w czytadeli", dodatkowy stempelek informacyjny Poczty Miejskiej z dopiskiem "verzogen nach Cytadela", po pewnym czasie kartę ponownie przekazano Poczcie Miejskiej, która 16.X zwróciła ją (stempelek ZURÜCK) do nadawcy, gdzie dotarła 23.X, stempelek cenzury; minimalnie słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; z kolekcji S.Rosińskiego. W cytadeli warszawskiej mieściło się jedno z najcięższych rosyjskich więzień dla Polaków, niesławny X Pawilon, po ucieczce Rosjan, Niemcy również wykorzystywali cytadelę, jako więzienie, a pod jej murami dokonywano egzekucji Polaków. | Fi.9b, 33a, 35a |
| 400 PLN | |
12684 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia. | |
| 180 PLN | |
12685 |
1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 5-18.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
12686 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8-21.I, wydawnictwo ukazujące królów polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
12687 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby miast polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
12688 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19.II-4.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
12689 |
1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
12690 |
1918 Częstochowa, formularz z oficerskiego obozu jenieckiego Werl w Westfalii, pisany przez Polaka, wysłany 22.III, przesyłka doręczona bezpłatnie przez pocztę miejską 30.III, datownik MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA, stempelek cenzury obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.3a |
| 550 PLN SPRZEDANY | |
12691 |
1918 Częstochowa, widokówka wysłana 7.IV z Hrubieszowa, jako przesyłka wojskowa doręczona bezpłatnie przez pocztę miejską w Częstochowie, czytelnie odciśnięty datownik poczty miejskiej (Fi.700.-), kasownik nadawczy urzędu etapowego w Hrubieszowie z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 600 PLN | |
12692 |
1918 Lublin, karta żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego Magistratu miasta Lublina. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
12693 |
1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta. | Fi.1-5A Mi.1-5 |
| 120 PLN | |
12694 |
1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem. | Fi.5As |
| 20 PLN | |
12695 |
1918 Przedbórz, list z Noworadomska 11.II.18 do Przedborza, stempel cenzury i znaczek poczty miejskiej z Przedborza. | Fi.3 |
| 300 PLN | |
12696 |
1918 Przedbórz, list z Gorzkowic 21.II.18 do Przedborza, stempel cenzury wojskowej z Piotrkowa i znaczek poczty miejskiej z Przedborza. | Fi.3 |
| 300 PLN | |