Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9726 |
1945 "535 ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM" znaczek skasowany okolicznościowo na karcie 15.VII w rocznicę bitwy (Myślicki 45 007 + 202). | Fi.372, Cp95 Mi.405 |
| 70 PLN | |
9727 |
1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka ciętych znaczków za 5 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.372 nz Mi.405 U |
| 1 200 PLN | |
9728 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego. | Fi.373 Mi.406 |
| 25 PLN | |
9729 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kartka z pierwszego dnia obiegu (FDC). | Fi.373 Mi.406 |
| 300 PLN | |
9730 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany kasownikiem okolicznościowym z Bydgoszczy, gwarancja Walocha. | Fi.373 Mi.406 |
| 45 PLN | |
9731 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok. | Fi.373 Mi.406 |
| 120 PLN | |
9732 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.Bardzo dobry stan zachowania | Fi.373 Mi.406 |
| 25 PLN | |
9733 |
1945 stempel okolicznościowy z Wrocławia Zjazdu Przemysłowego Ziem Odzyskanych. | Fi.373 Mi.406 |
| 55 PLN | |
9734 |
1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" list polecony przewieziony 2.IX samolotem podczas Święta Lotnika, lotem tym przewieziono zaledwie około 200 listów, znaczki unieważniono kasownikiem radzieckiej poczty polowej, dodatkowy stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadka przesyłka lotnicza z wczesnego okresu powojennego, doskonały stan zachowania; gwarancja Falkowski. | Fi.373, 362 Mi.406, 393 |
| 400 PLN | |
9735 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, czworoblok. | Fi.374 Mi.407 |
| 150 PLN | |
9736 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa | Fi.374 Mi.407 |
| 55 PLN | |
9737 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, list polecony z pierwszego dnia obiegu (FDC). | Fi.374 Mi.407 |
| 300 PLN | |
9738 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek makulaturowy. | Fi.374MK Mi.407 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
9739 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka znaczków makulaturowych. | Fi.374MK Mi.407 |
| 100 PLN | |
9740 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, cietyczworoblok, gwarancja Schmutz. | Fi.374nz Mi.407U |
| 1 400 PLN | |
9741 |
| 20 PLN | |
9742 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.375 Mi.408 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
9743 |
1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.XI (Myślicki 45 014 + 210). | Fi.375, Cp94A Mi.408 |
| 30 PLN | |
9744 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł. z nadrukiem odwróconym i dodatkowo znacznie przesuniętym w pionie, gwarancja Ryblewski, Falkowski. | Fi.375 No Mi.408 |
| 1 600 PLN | |
9745 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki z nadrukami odwróconymi, gwarancja Jendroszek, Schmutz. | Fi.375No, 376No FII Mi.408K, 409K |
| 750 PLN | |
9746 |
1945 list z Legionowa 5.X.45 do Wąbrzeźna, uszkodzenia nadruku, koperta przycięta z lewej strony. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
9747 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja (MK) Melnik. | Fi.376a Mi.409b |
| 100 PLN | |
9748 |
1945 wydanie przedrukowe - 1,50 zł (I forma) frankatura wielokrotna, list zagraniczny, ofrankowany parką znaczków, wysłany 6.X ze Skolimowa do polskiego obozu w Lubece, zwrócony do nadawcy z adnotacją "Zwrot brak połączenia"; koperta w nieco słabszym stanie. | Fi.376a Mi.409b |
| 50 PLN | |
9749 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku, unieważniony bardzo rzadkim kasownikiem prowizorycznym PRUDNIK. | Fi.376a Mi.409b |
| 30 PLN | |
9750 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. ze znacznie przesuniętym w prawo skos nadrukiem i perforacją - znaczek jest szerszy, oraz z błędem I formy z poz.50 "oczko w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch. | Fi.376a B Mi.409b |
| 200 PLN | |
9751 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; gwarancja. | Fi.376aT2, 375, 378 Mi.409b, 408, 411&nb |
| 200 PLN | |
9752 |
1945 list z Zabrza 30.11.45 do Genewy, stempel cenzury wojskowej 787, podniszczona koperta. | Fi.376a Typ2 Mi.409b |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
9753 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 1, poz.97); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.II T1 Mi.409a |
| 1 300 PLN SPRZEDANY | |
9754 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym, przedrukowany II formą poz.53 (typ 2) na miejscowym liście poleconym, opłaconym według taryfy z 1.IX.1945, nadanym 3.11 w urzędzie Łódź 4; to najrzadszy znaczek obiegowy powojennej Polski, wysoko wyceniany w katalogach światowych (znaczek kasowany Mi.500 euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.376b FII t2 Mi.409a |
| 3 600 PLN | |
9755 |
1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II - typ 2, poz.39 (wycena samego tylko znaczka kasowanego Mi.500 euro), sygnatura i opis A.Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk. | Fi.376bFIIT2 Mi.409a |
| 3 000 PLN | |
9756 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.74); wysoka wycena katalogowa (Mi.500 euro), unieważniony 5.11. w Gdańsku Wrzeszczu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.II T2 Mi.409a |
| 400 PLN | |
9757 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.73); wysoka wycena katalogowa (Mi.800 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b F.II T2 Mi.409a |
| 1 200 PLN SPRZEDANY | |
9758 |
1945 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 57/68, lewe znaczki z nadrukiem typ 1, prawe z nadrukiem typ 2, gwarancja Wiatrowski, Mikulski. | Fi.376b T1+T2 Mi.409a |
| 5 500 PLN | |
9759 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym z obiegu z Poznania, gwarancja i oznaczenie Walisch. | Fi.376c Mi.409 |
| 850 PLN | |
9760 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w bardzo rzadkim kolorze jasnoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walisch. | Fi.376c Mi.409 |
| 1 300 PLN SPRZEDANY | |
9761 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym z obiegu, gwarancja i opis Walisch. | Fi.376d Mi.409 |
| 650 PLN | |
9762 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadkim kolorze ciemno brązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walisch. | Fi.376d Mi.409 |
| 1 300 PLN | |
9763 |
1945 zabytki Gdańska, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem poziomym. | Fi.377 Mi.410 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
9764 |
1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka. | Fi.377 Mi.410 |
| 10 PLN | |
9765 |
1945 zabytki Gdańska, cięty czworoblok, gwarancja Walocha. | Fi.377nz Mi.410U |
| 200 PLN | |