Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9430 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.4B |
| 40 PLN | |
9431 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.5A |
| 60 PLN | |
9432 |
1945 Dachau Allach, fragment arkusza drukarskiego ciętego bloku z dopłatą na PCK, ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo", z szerokimi marginesami, w rozmiarze znacznie większym od bloku - unikalny. | Fi.Bl.5A P |
| 400 PLN | |
9433 |
| 120 PLN | |
9434 |
| 80 PLN | |
9435 |
| 80 PLN | |
9436 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.5B |
| 80 PLN | |
9437 |
| 60 PLN | |
9438 |
| 60 PLN | |
9439 |
| 80 PLN | |
9440 |
| 35 PLN | |
9441 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK, z odwróconym znaczkiem za 25 pf., na papierze bez znaku wodnego, na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK. | Fi.Bl.5bB |
| 400 PLN | |
9442 |
| 150 PLN | |
9443 |
| 100 PLN | |
9444 |
| 70 PLN | |
9445 |
| 70 PLN | |
9446 |
| 200 PLN | |
9447 |
| 180 PLN | |
9448 |
| 50 PLN | |
9449 |
| 35 PLN | |
9450 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, częściowo nie złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania. | Fi.Ck1 |
| 50 PLN | |
9451 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 200 PLN | |
9452 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, "Syrena" - karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura E/0281, z prywatną ilustracją (kalkomanią). | Fi.Cp1 |
| 120 PLN | |
9453 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze (E/0281); słabszy stan zachowania, jak na skanie, atrakcyjna cena. | Fi.Cp1 |
| 40 PLN | |
9454 |
1945 Stalag XB - karta pocztowa do obozu, nadana 9.I w agencji pocztowej Proszowice, wysłana 12.I z Krakowa, adresowana do powstańca z Warszawy, który po zakończeniu walk trafił do obozu jenieckiego; cenzura; karta pionowo zgięta; ciekawa przesyłka ze schyłkowego okresu II wojny o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 150 PLN | |
9455 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, "Syrena" - karta pocztowa na kartonie szarobiałym, dofrankowana i wysłana 3.V z Osnabrück do Komarówki Podlaskiej, przeadresowana do Włoch; bardzo dobry stan zachowania (Fischer 850.-). | Fi.Cp2a |
| 700 PLN | |
9456 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2a |
| 60 PLN | |
9457 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygn. L.Z.7.45.25000(1591), czysta. | Fi.Cp2b |
| 120 PLN | |
9458 |
| 120 PLN | |
9459 |
1946 poczta osiedli polskich w Bawarii, seria. | Fi.1-3 |
| 160 PLN | |
9460 |
1946 osiedla polskie w Bawarii, seria kasowana w trzech osiedlach, z odmianą różową na cienkim papierze znaczka za 12 pf. (Fi.1280.-) | Fi.1-3B |
| 960 PLN | |
9461 |
| 120 PLN | |
9462 |
| 150 PLN | |
9463 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | Fi.1-9 |
| 40 PLN | |
9464 |
1946 osiedla polskie w Bawarii, grzecznościowo kasowane próby znaczków za 38 pf.+ 3 mk. i 50 pf. + 5 mk., na papierze kredowym, gwarancja. | Fi.2-3 P |
| 1 200 PLN | |
9465 |
1946 osiedla polskie w Bawarii, bardzo rzadka próba znaczka za 38 pf.+ 3 mk., na papierze szaroniebieskim, na górnym marginesie nad Z lekkie pęknięcie papieru, gwarancja. | Fi.2 P |
| 600 PLN | |
9466 |
1946 Ettlingen II wydanie, seria znaczków na karcie z dodatkową, rzadką patriotyczną winietą, wydaną nakładem Opieki Społecznej Zrzeszenia Ośrodków Polskich Badenii i Wirtembergii, ostemplowana 15.VIII w dniu Święta Żołnierza Polskiego; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania | Fi.5-8 |
| 540 PLN SPRZEDANY | |
9467 |
1946 osiedla polskie w Bawarii - Ettlingen, odwrócony środek (orzeł) - znaczek o nominale 1 marki z II serii ząbkowanej na widokówce, wysłanej 1.VIII do Barsfeld, unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.8t |
| 1 200 PLN | |
9468 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
9469 |
1946 list z węgierskiej delegatury Międzynarodowego Czerwonego Krzyża wysłany 19.III do Komitetu Polskiego, miejscowo w Budapeszcie; stemple czerwonokrzyskie; koperta z akt nosząca ślady archiwizacji, po zagięciu dolnej części prezentuje się wspaniale; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 100 PLN | |