Aukcja 47. Poczty obozów jenieckich i internowania okresu II WŚ

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3353

1945 Libertas, znaczek poczty obozów polskich w Niemczech.

350 PLN
3354

1945 Stalag IXC - formularz paczkowy, wysłany 2.I z obozu do Wielkopolski (Warthegau), cenzura; zwraca uwagę datownik z niedokładnie usuniętymi napisami.

70 PLN
3355

1945 obóz w Marsylii dla jeńców niemieckich na terenie Francji, list wysłany z obozu do Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Paryżu, stempel cenzury obozu "DÉPOT DE P.G. No 151 CONTROLLE", dopisano na czerwono numer: "6693".

150 PLN
3356

1945 "Polish Camp/ Bad Harzburg" list przesłany 1.X za pośrednictwem Poczty Polskiej w Northeim do Warszawy, cenzura wojskowa nr.1554, koperta uszkodzona.

60 PLN
3357

1945 Internowanie w Szwajcarii - list wysłany 14.VIII z Markuszowa do obozu internowania Matzingen, 29.VIII przeadresowany do Londynu, tam naliczono dopłatę i 18.IX przesłano do polskich jednostek na Zachodzie gdzie znajdował się adresat; przesyłka sprawdzona przez cenzurę wojskową 1451; unikalny, niezwykle ciekawy obieg; całość nosząca ślady eksploatacji.

350 PLN
3358

1945 Freiman - zaświadczenie wydane przez Polski Komitet dla byłego więźnia obozu Hersbruck, pieczątka KOMITET POLSKI Freiman; dobry stan zachowania (dokument od spodu podklejany).

70 PLN
3359

1945 list z Polskiego Obozu Wojskowego Murnau, wysłany za pośrednictwem polskiego urzędu pocztowego do polskiej jednostki o kryptonimie P/40/P, wchodzącej w skład alianckich sił okupacyjnych.

300 PLN
3360

1945 list z Obozu Polskiego powstałego w miejscu wyzwolonego oflagu XC, wysłany 4.VI za pośrednictwem polskiego urzędu pocztowego w Lubece do polskiej jednostki wojskowej o kryptonimie P/40/P, wchodzącej w skład British Liberation Army.

600 PLN
3361

1945 Dachau Allach, podstawowa seria, znaczek za 25 pf. bez gumy.

30 PLN
3362

1945 kartka zwrotna do więźnia Oflagu VIB.

15 PLN
3363

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok bez znaku wodnego.

Fi.bl.3
50 PLN
3364

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym.

Fi.bl.3B
100 PLN
3365

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.150.-).

Fi.Bl.3xA
70 PLN
3366

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.150.-).

Fi.Bl.3xB
70 PLN
3367

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego (Fi.150.-).

Fi.Bl.3yB
70 PLN
3368

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK.

Fi.bl.4B
50 PLN
3369

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego.

Fi.Bl.4yA
200 PLN
3370

Fi.bl.5A
70 PLN
3371

Fi.bl.5A Zw
100 PLN
3372

Fi.bl.5A Zw
100 PLN
3373

Fi.bl.5A Zw
150 PLN
3374

Fi.bl.5B
100 PLN
3375

Fi.bl.5B
70 PLN
3376

Fi.bl.5B
70 PLN
3377

Fi.bl.5B
100 PLN
3378

Fi.Bl.5B
35 PLN
3379

Fi.bl.5Bu
180 PLN
3380

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf.

Fi.bl.5Bu
130 PLN
3381

Fi.bl.5B Zw
80 PLN
3382

Fi.bl.5B Zw
80 PLN
3383

Fi.bl.5B Zw DM
250 PLN
3384

Fi.bl.5B Zw DM
200 PLN
3385

Fi.Bl.5xA
50 PLN
3386

Fi.Bl.5xA
35 PLN
3387

Fi.Ck1
50 PLN
3388

200 PLN
3389

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze (E/0281); słabszy stan zachowania, jak na skanie, atrakcyjna cena.

40 PLN
3390

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - tereny północnoniemieckie, "Syrena" karta pocztowa wysłana 6.IX z Osnabrück za pośrednictwem PCK w Londynie 16.X po dofrankowaniu przesłana do adresata w Polsce; stempelek cenzury wojskowej nr.1082; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
3391

1945 "Syrena" karta pocztowa o sygnaturze E/0281, wysłana 29.VIII z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, nieumniejszającym wartości waloru.

400 PLN
3392

Fi.Cp2a
60 PLN