Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
26656 |
1943 Święto Artylerii, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze ciemnobrązowym, gwarancja Schmutz. | Fi.2ay |
| 220 PLN | |
26657 |
1943(?) formularz urzędowy ze stempelkiem "OPŁACONO RYCZAŁTEM". | |
| 30 PLN | |
26658 |
1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz. | Fi.Cp10 |
| 80 PLN | |
26659 |
1943 karta świąteczna o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją - anioł z lutnią, wysłana 31.XII, bardzo rzadki walor (sporządzono zaledwie 292 karty) w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp11 |
| 700 PLN | |
26660 |
1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane), wysłana 31.XII, walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo załamana); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp12d |
| 150 PLN | |
26661 |
1943 Święto Artylerii - "armata", karta pocztowa, ciemnoniebieska na kartonie żółtawym szorstkim, czysta, jedna z najrzadszych całostek w dziale poczt obozowych (nakład 31 szt.) bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp1ay |
| 2 500 PLN | |
26662 |
1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze zielonym na kartonie szarym gładkim (nakład 201 szt.), wysłana 24.XII; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3x1 |
| 600 PLN | |
26663 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, karta pocztowa na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp5x2 |
| 100 PLN | |
26664 |
1943 karta obiegowa o nominale 5 f., wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 3.7, na odwrocie zawiadomienie o walnym zebraniu T.S.Wisła; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano M.Kalawski; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp7z |
| 300 PLN | |
26665 |
1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 10 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, znak opłaty unieważniony 26.IV datownikiem, dodatkowo stempel okolicznościowy "DNI MORZA", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8x1 |
| 300 PLN | |
26666 |
1943 karta obiegowa, znak opłaty w kolorze czarnym, papier szary gładki, wysłana 3.IV; pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.Cp8yII |
| 50 PLN | |
26667 |
1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz. | Fi.3, 4 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
26668 |
1944 znaczek wydania z Neubrandenburga z nadrukiem OBÓZ IID. | Fi.5ay |
| 50 PLN | |
26669 |
1944 Syrena - znaczek typu II z "półksiężycem nad literą A wyrazu POCZTA" pochodzący z partii znaczków Neubrandenburga w całości opatrzonych nadrukiem "OBÓZ IID"; po połączeniu poczt wewnętrznych obozów IID i IIE znaczki poczty obozu IIE przedrukowano nową nazwą "OBÓZ IID"; w nominale 10 f. przedrukowano 56 szt. znaczków bez usterki i 1330 szt. znaczków z usterką, które jako bez nadruku (czyli z Neubrandenburga) nie są znane; J.Machowski wspomina, że istniały pojedyncze egzemplarze z tą usterką bez nadruku, ale ani on, ani żaden inny autor ich nie skatalogował; oferowany egzemplarz jest pierwszym potwierdzającym prawdziwość zapisu J.Machowskiego, a jego użycie w Gross Born dowodzi, że nie został przedrukowany tylko przez przeoczenie; karta pocztowa - upomnienie z biblioteki, z ręcznym dopiskiem o ostatecznym terminie i możliwych do zastosowania sankcjach, została dofrankowana opisanym powyżej znaczkiem za 10 f. i wysłana 20.7; to unikalny walor użyty w dodatku na bardzo ciekawej niefilatelistycznej przesyłce, gwarancja Krawczyk. | Fi.5IIbx bez Nd |
| 6 000 PLN | |
26670 |
1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana, gumowana, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.9-11 |
| 220 PLN | |
26671 |
1944 Święto Morza. | Fi.10 |
| 40 PLN | |
26672 |
1944 Święto Morza. | Fi.11 |
| 40 PLN | |
26673 |
1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja. | Fi.12-14 |
| 320 PLN | |
26674 |
1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Krawczyk. | Fi.15 |
| 60 PLN | |
26675 |
1944 święto żołnierza - husarz, marginesowy znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.16 |
| 50 PLN | |
26676 |
1944 Święto Żołnierza, znaczek na niewielkiej podlepce. | Fi.16 |
| 15 PLN | |
26677 |
1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
26678 |
1944 25 lecie AGH w Krakowie, znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.26 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
26679 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, znaczek za 50 gr. na karnecie-zaproszeniu na zebranie pracowników Poczty z okazji 1 rocznicy pracy Poczty, wysłanym 13.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ"; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karnet pionowo zgięty); gwarancja Krawczyk. | Fi.26 |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
26680 |
| 280 PLN | |
26681 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, czworoblok czystych znaczków z bloku sprzedawany z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w znaczki unieważniano zgodnie z przepisami obiegowym datownikiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.(Bl.3) |
| 400 PLN | |
26682 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w dniu 14.VIII. znaczki unieważniono zgodnie z przepisami datownikiem i co bardzo rzadkie opatrzono dodatkowo kasownikiem z 3 dnia wystawy; gwarancja. | Fi.Bl.3 |
| 900 PLN | |
26683 |
1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza. | Fi.bl.4 |
| 220 PLN | |
26684 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, trójblok czystych znaczków z bloku sprzedawany z kasownikiem z 2 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w znaczki unieważniano zgodnie z przepisami obiegowym datownikiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.(Bl.4) |
| 400 PLN | |
26685 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok z kasownikiem z 2 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym znaczki kasowano datownikiem, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.4 |
| 600 PLN | |
26686 |
1944 Wystawa Filatelistyczna "Olimpiada", blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.bl.5 |
| 750 PLN | |
26687 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, czysty znaczek za 50 f. z bloku wprowadzonego do obiegu w trzecim dniu wystawy, gwarancja Schmutz. | Fi.(Bl.5) |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
26688 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok czysty z kasownikiem z 3 dnia wystawy na marginesie (blok bez stempla Fi.15000.-), przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.5 |
| 1 300 PLN | |
26689 |
1944 rocznica obrony Warszawy, stempel pierwszego dnia obiegu, blok złamany w połowie, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 120 PLN | |
26690 |
| 380 PLN | |
26691 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.7 |
| 160 PLN | |
26692 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.8 |
| 400 PLN | |
26693 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja. | Fi.Bl.8I |
| 175 PLN | |
26694 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" (nakład 432 szt.), idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp17II |
| 600 PLN | |
26695 |
1944 Caritas - karta obozu IIE, wydana w zmienionej barwie na papierze brunatnym, bez napisu POCZTÓWKA; znak opłaty pęknięty pionowo u góry, uszkodzenie kliszy powstało prawdopodobnie w końcowej fazie druku bo inne takie karty nie są znane; karta-druk biblioteczny, przesłana 26.VI; całostka pionowo zgięta; gwarancja. | Fi.Cp18y |
| 600 PLN | |