Aukcja 46. Poczta obozu Woldenberg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
26527

1943 Hetmani, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.26
20 PLN
26528

1943 Hetmani, znaczki za 15 i 20 fen. na karcie ostemplowane 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.26, 28
40 PLN
26529

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.28
30 PLN
26530

1943-44 Hetmani, rzadki z przywieszką czysty znaczek ze Stefanem Czarnieckim, gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
26531

1943-44 Hetmani, rzadki z przywieszką kasowany znaczek ze Stefanem Czarnieckim, gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
320 PLN
26532

1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim na karcie z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 6.VIII, ozdobionej drzeworytem świątecznym autorstwa Eugeniusza Pichella; znaczek unieważniony datownikiem w rzadko stosowanym kolorze różowoczerwonym; na odwrocie karty napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.29
150 PLN
26533

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, znaczek ostemplowany 18.IX na karcie pocztowej ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Stępnia, odbitą w kolorze czarnym, a nie jak zazwyczaj zielonym!!! dodatkowo stempel okolicznościowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja.

Fi.31
225 PLN
26534

1943 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA.

Fi.31
45 PLN
26535

1943 karnet pamiątkowy, przygotowany z okazji Wystawy Leśnej, ozdobiony grafiką Zygmunta Pazdy - zwycięzcy konkursu na projekt znaczków z okazji "Wystawy Filatelistycznej 8-11 XI 1942" (sygnatura ZP w lewej dolnej części rytu), wewnątrz znaczek z gen. Sikorskim; dodatkowo odbite stemple wystawowe; gwarancja.

Fi.31
1 200 PLN
26536

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, list polecony opłacony dwoma znaczkami wysłany 25.IX, nieznacznie przefrankowany (40 zamiast 35 fen.), stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.31
500 PLN
26537

1943 obrona Warszawy.

Fi.32
10 PLN
26538

1943 obrona Warszawy, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.32
25 PLN
26539

1943 25 lecie odzyskania niepodległości - Piłsudski, znaczek na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.33
50 PLN
26540

1943 25. rocznica odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja.

Fi.33 P
400 PLN
26541

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, fałszerstwo na szkodę zbieraczy próby znaczka za 20+80 f.

Fi.33 P FFi
40 PLN
26542

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z programem uroczystości, ozdobiony piękną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego.

Fi.34
1 000 PLN
26543

1943 rzadka świąteczna karta pocztowa ozdobiona grafiką z wydrukowanym tekstem życzeń, bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
26544

1943 karta ozdobiona rzadko spotykaną grafiką autorem której, jest Marian Stępień, przedstawiającą kotwicę, książkę i płonący kaganek na tle zarysu polskiego wybrzeża Bałtyku.

400 PLN
26545

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

90 PLN
26546

1943 dwubarwny drzeworyt autorstwa Jerzego Staniszkisa wycięty z pocztówki; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

70 PLN
26547

1943 karta ozdobiona rzadko spotykaną grafiką związaną z 15 pułkiem piechoty "Wilków"; czysta w dobrym stanie zachowania (punktowe przebarwienia).

250 PLN
26548

1943 winietka (exlibris?) "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, sygnowane "SH", rzadkie wydawnictwo w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
26549

90 PLN
26550

1943 czysty formularz zaproszenia na zebranie Koła Filatelistów, karta ozdobiona grafiką z inicjałami "KF", bardzo dobry stan zachowania.

90 PLN
26551

1943 Exlibris biblioteki obozowej, mała grafika, motyw - ratusz poznański wykorzystany w ilustrowanych kartach pocztowych autorstwa Mariana Puchalskiego.

50 PLN
26552

1943 pocztówka świąteczna ozdobiona drzeworytem; na odwrocie napis POCZTÓWKA.

110 PLN
26553

1943 drzeworyt autorstwa Edmunda Pichella wycięty z pocztówki; na odwrocie napis POCZTÓWKA i fragment kasownika okolicznościowego; gwarancja Falkowski.

40 PLN
26554

1943 najpiękniejsze grafiki autorstwa M.Puchalskiego - jego sygnatury po prawej, "Parva Cracovia" i "Krosno" z cyklu "Widoki miast polskich", wykonane techniką drzeworytu sztorcowego - dużo trudniejszą, ale dzięki cieńszej kresce umożliwiającą uzyskanie większej precyzji rysunku, opisywane w literaturze o sztuce, unikalne i niesamowicie trudne do zdobycia.

4 000 PLN
26555

50 PLN
26556

50 PLN
26557

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku.

40 PLN
26558

1943 projekt znaczka w rocznicę odzyskania niepodległości, na odwrocie stempel Projekt.

100 PLN
26559

1943 dość dużego formatu grafika w formie karnetu, przedstawiająca zamek w Łucku (jeden z największych na terenach RP) i herb miasta; doskonały stan zachowania.

600 PLN
26560

1943 blok z okazji 80. rocznicy Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.3
400 PLN
26561

1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Falkowski.

Fi.Bl.3
380 PLN
26562

1943 80 rocznica powstania styczniowego, na oryginalnym wycinku pocztowym, ze środka listu wysłanego pocztą zewnętrzną do innego obozu , kasowany czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.3
500 PLN
26563

Fi.Bl.3
300 PLN
26564

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok zagwarantowany i liczony jako znaczki z bloku z kasownikiem okolicznościowym DNI KSIĄŻKI, gwarancja.

Fi.(Bl.4)
180 PLN
26565

Fi.Bl.4
320 PLN
26566

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty, gwarancja.

Fi.Bl.4
440 PLN