Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
26527 |
1943 Hetmani, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.26 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
26528 |
1943 Hetmani, znaczki za 15 i 20 fen. na karcie ostemplowane 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja Krawczyk. | Fi.26, 28 |
| 40 PLN | |
26529 |
1943 odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.28 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
26530 |
1943-44 Hetmani, rzadki z przywieszką czysty znaczek ze Stefanem Czarnieckim, gwarancja Krawczyk. | Fi.28ax1 Pw |
| 360 PLN | |
26531 |
1943-44 Hetmani, rzadki z przywieszką kasowany znaczek ze Stefanem Czarnieckim, gwarancja Krawczyk. | Fi.28ax1 Pw |
| 320 PLN | |
26532 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim na karcie z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 6.VIII, ozdobionej drzeworytem świątecznym autorstwa Eugeniusza Pichella; znaczek unieważniony datownikiem w rzadko stosowanym kolorze różowoczerwonym; na odwrocie karty napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.29 |
| 150 PLN | |
26533 |
1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, znaczek ostemplowany 18.IX na karcie pocztowej ozdobionej grafiką autorstwa Mariana Stępnia, odbitą w kolorze czarnym, a nie jak zazwyczaj zielonym!!! dodatkowo stempel okolicznościowy "WYSTAWA LEŚNA"; gwarancja. | Fi.31 |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
26534 |
1943 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | Fi.31 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
26535 |
1943 karnet pamiątkowy, przygotowany z okazji Wystawy Leśnej, ozdobiony grafiką Zygmunta Pazdy - zwycięzcy konkursu na projekt znaczków z okazji "Wystawy Filatelistycznej 8-11 XI 1942" (sygnatura ZP w lewej dolnej części rytu), wewnątrz znaczek z gen. Sikorskim; dodatkowo odbite stemple wystawowe; gwarancja. | Fi.31 |
| 1 200 PLN | |
26536 |
1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, list polecony opłacony dwoma znaczkami wysłany 25.IX, nieznacznie przefrankowany (40 zamiast 35 fen.), stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.31 |
| 500 PLN | |
26537 |
1943 obrona Warszawy. | Fi.32 |
| 10 PLN | |
26538 |
1943 obrona Warszawy, odbitka z unieważnionej matrycy. | Fi.32 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
26539 |
1943 25 lecie odzyskania niepodległości - Piłsudski, znaczek na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.33 |
| 50 PLN | |
26540 |
1943 25. rocznica odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja. | Fi.33 P |
| 400 PLN | |
26541 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, fałszerstwo na szkodę zbieraczy próby znaczka za 20+80 f. | Fi.33 P FFi |
| 40 PLN | |
26542 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z programem uroczystości, ozdobiony piękną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego. | Fi.34 |
| 1 000 PLN | |
26543 |
1943 rzadka świąteczna karta pocztowa ozdobiona grafiką z wydrukowanym tekstem życzeń, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
26544 |
1943 karta ozdobiona rzadko spotykaną grafiką autorem której, jest Marian Stępień, przedstawiającą kotwicę, książkę i płonący kaganek na tle zarysu polskiego wybrzeża Bałtyku. | |
| 400 PLN | |
26545 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
26546 |
1943 dwubarwny drzeworyt autorstwa Jerzego Staniszkisa wycięty z pocztówki; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
26547 |
1943 karta ozdobiona rzadko spotykaną grafiką związaną z 15 pułkiem piechoty "Wilków"; czysta w dobrym stanie zachowania (punktowe przebarwienia). | |
| 250 PLN | |
26548 |
1943 winietka (exlibris?) "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, sygnowane "SH", rzadkie wydawnictwo w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
26549 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
26550 |
1943 czysty formularz zaproszenia na zebranie Koła Filatelistów, karta ozdobiona grafiką z inicjałami "KF", bardzo dobry stan zachowania. | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
26551 |
1943 Exlibris biblioteki obozowej, mała grafika, motyw - ratusz poznański wykorzystany w ilustrowanych kartach pocztowych autorstwa Mariana Puchalskiego. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
26552 |
1943 pocztówka świąteczna ozdobiona drzeworytem; na odwrocie napis POCZTÓWKA. | |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
26553 |
1943 drzeworyt autorstwa Edmunda Pichella wycięty z pocztówki; na odwrocie napis POCZTÓWKA i fragment kasownika okolicznościowego; gwarancja Falkowski. | |
| 40 PLN | |
26554 |
1943 najpiękniejsze grafiki autorstwa M.Puchalskiego - jego sygnatury po prawej, "Parva Cracovia" i "Krosno" z cyklu "Widoki miast polskich", wykonane techniką drzeworytu sztorcowego - dużo trudniejszą, ale dzięki cieńszej kresce umożliwiającą uzyskanie większej precyzji rysunku, opisywane w literaturze o sztuce, unikalne i niesamowicie trudne do zdobycia. | |
| 4 000 PLN | |
26555 |
1943 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
26556 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
26557 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku. | |
| 40 PLN | |
26558 |
1943 projekt znaczka w rocznicę odzyskania niepodległości, na odwrocie stempel Projekt. | |
| 100 PLN | |
26559 |
1943 dość dużego formatu grafika w formie karnetu, przedstawiająca zamek w Łucku (jeden z największych na terenach RP) i herb miasta; doskonały stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
26560 |
1943 blok z okazji 80. rocznicy Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
26561 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Falkowski. | Fi.Bl.3 |
| 380 PLN | |
26562 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, na oryginalnym wycinku pocztowym, ze środka listu wysłanego pocztą zewnętrzną do innego obozu , kasowany czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.3 |
| 500 PLN | |
26563 |
1943 80 rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.3 |
| 300 PLN | |
26564 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok zagwarantowany i liczony jako znaczki z bloku z kasownikiem okolicznościowym DNI KSIĄŻKI, gwarancja. | Fi.(Bl.4) |
| 180 PLN | |
26565 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, gwarancja. | Fi.Bl.4 |
| 320 PLN | |
26566 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty, gwarancja. | Fi.Bl.4 |
| 440 PLN | |