Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19717 |
1921 karta pocztowa - nadruk litograficzny 2 mk. na niemieckim formularzu pocztowym sygnowanym C154/(10.16); bez treści, przygotowana do wysyłki (zaadresowana), dofrankowana znaczkiem za 2(+1)mk., ale ostatecznie ostemplowana grzecznościowo w dniu 16.4.21; nawet takie karty należą do wielkich rzadkości poczty Litwy Środkowej, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3 |
| 4 000 PLN | |
19718 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk,. | Fi.D1,3-5 P |
| 80 PLN | |
19719 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, gwarancja. | Fi.D1,3-5 P |
| 320 PLN | |
19720 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka. | Fi.D1, 3-5 P Dp |
| 240 PLN | |
19721 |
1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja. | Fi.D1,3-5 P Dp |
| 60 PLN | |
19722 |
| 60 PLN | |
19723 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D1 P4 |
| 250 PLN | |
19724 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 1 mk. w kolorze czerwonym na białym papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D2 P4 |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
19725 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na papierze kremowym, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P |
| 200 PLN | |
19726 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na papierze białym (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P2 |
| 250 PLN | |
19727 |
1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym na kremowym papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P |
| 150 PLN | |
19728 |
| 400 PLN | |
19729 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D4 P Dptc. |
| 200 PLN | |
19730 |
1921 znaczki dopłaty, lewostronnie ząbkowana i ze śladem perforacji pionowej na środku, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P3 |
| 300 PLN | |
19731 |
1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze karminowym na papierze białym prążkowanym pionowo (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P6 |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
19732 |
1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk. | Fi.D5 P Dptc. |
| 200 PLN | |
19733 |
1921 znaczek dopłaty, próba znaczka za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK, podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ', na papierze prążkowanym pionowo, gwarancja Berbeka. | Fi.D6 P1 |
| 300 PLN | |
19734 |
1922 list wartościowy z Wilna opłacony czworoblokiem znaczków wydania przedrukowego za 4 mk./20 sk. w kolorze zielononiebieskim i szeregiem znaczków innych wydań, przesyłka obowiązkowo polecona i zabezpieczona pieczęciami lakowymi; widoczny jest na nich herb Litwy Środkowej - Orzeł i Pogoń, a na obwodzie mają napis URZĄD POCZTOWO-TELEGRAFICZNY WILNO 1, na froncie koperty numerek polecenia, a na odwrocie kasownik odbiorczy: Warszawa 1 z 6.IV.22, bardzo rzadki walor ze słynnej kolekcji G.Hahne, sygnowany Kronenberg. | Fi.6b, 48A, 47A |
| 4 000 PLN | |
19735 |
1922 różne rysunki, 2 x 4 mk - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 26.IV z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.37B Mi.37A |
| 800 PLN | |
19736 |
1922 ŚWIĘCIANY - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek za 5 mk. oryginalnie skasowany w Święcianach, gwarancja Krawczyk. | Fi.38B Mi.38A |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
19737 |
1922 kartka z Wilna 21.12.22 do Krakowa. | Fi.40 |
| 600 PLN | |
19738 |
1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.40 |
| 400 PLN | |
19739 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, ząbkowana seria czysta w pięknym stanie. | Fi.44-47B Mi.44-47A |
| 100 PLN | |
19740 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana odmiana próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym, na białym sztywnym liniowanym papierze (kilka z nakładu 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.44 P6 |
| 1 200 PLN | |
19741 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 25 mk. w kolorze zielonym z ciemnokremowym tłem, na białym sztywnym papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.45 P |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
19742 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym bez tła, na odwrocie makulatury tej próby (kilka z nakładu 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.45 P1 / Mk |
| 250 PLN | |
19743 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 50 mk. w kolorze niebieskim, na cienkim gazetowym papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
19744 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze ciemnozielonym, na cienkim papierze (nakład 250 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.46 P1 |
| 150 PLN | |
19745 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w niespotykanie intensywnym kolorze czerwonym, na cienkim papierze (część z nakładu 250 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.46 P2 |
| 200 PLN | |
19746 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P3 |
| 150 PLN | |
19747 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.46 P4 |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
19748 |
1922 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek za 75 mk. oryginalnie skasowany w Oszmianie (Fi.120.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.47A Mi.47B |
| 100 PLN | |
19749 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze jasnobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.47 P1 |
| 200 PLN | |
19750 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze czerwonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.47 P3 |
| 260 PLN SPRZEDANY | |
19751 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze czarnobrązowym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.47 P4 |
| 250 PLN | |
19752 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 75 mk. na kremowym papierze, w kolorze fioletowym, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.47 P Dp |
| 250 PLN | |
19753 |
1922 duży fragment (koperta mocno przycięta z góry i z boku) listu poleconego z Wilna 1.V.22 do Kopenhagi, list opłacony na odwrocie polskimi znaczkami. | |
| 180 PLN | |