Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17722 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U37A |
| 100 PLN | |
17723 |
1908 kartka z Warszawy 11.608 do Józefowa koło Otwocka, oberwany róg kartki. | |
| 50 PLN | |
17724 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 3/5 kop., rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U43B |
| 80 PLN | |
17725 |
1910 dowód wpłaty na rzecz sądu, dokonanej 1.XI w Białej Podlaskiej, udokumentowany rosyjskimi znaczkami opłaty sądowej, kasownik odbiorczy Janów Podlaski. | |
| 50 PLN | |
17726 |
1911 widokówka (Warszawa) wysłana 8.6 z Bielska Podlaskiego do Wilna, kasownik odbiorczy. | Mi.65I |
| 30 PLN | |
17727 |
1911 widokówka wysłana 14.IX z Sulejowa do Dąbrowy Górniczej, kasownik odbiorczy. | |
| 20 PLN | |
17728 |
1911 list polecony, wysłany 22.III z Krakowa do miejscowości Romanshorn w Szwajcarii, opłacony znaczkami wydanymi na kredowym papierze; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.147v |
| 60 PLN | |
17729 |
1912 "ŚCIŚLE URZĘDOWE WOLNE OD OPŁATY POCZTOWEJ" ładnie odciśnięty dekoracyjny stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej na liście wysłanym z Sanoka 30.VII do Tarnowa; na odwrocie zalepka listowa z pieczęcią sądu w Sanoku i kasownik odbiorczy; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
17730 |
1912 telegram do Łomży, odebrany 30.I, kompletny blankiet w idealnym stanie zachowania, zapieczętowany specjalną zalepką z godłem i trąbkami pocztowymi | |
| 120 PLN | |
17731 |
1913 300 lecie dynastii Romanowych - Aleksander III, parka znaczków za 3 kop., unieważniona kasownikiem rusztowym BAPABA z ekspedycji No.2 typu VIII/19 według S.V.Prigary. | Mi.84 |
| 30 PLN | |
17732 |
1913 list polecony, wysłany 12.VI ze Lwowa do miejscowości Thum w Szwajcarii, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.150 |
| 100 PLN | |
17733 |
1913 austriacka całostka część "z opłaconą odpowiedzią" za 5 h., wysłana 3.IV z Chrzanowa do Skoczowa; pieczęć magistratu. | Mi.P218IIF |
| 20 PLN | |
17734 |
1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin. | |
| 19 PLN | |
17735 |
1913 przekaz firmowy z Berlina do Sosnowca, kartka tranzytowa z Katowic, znaczki dziurkowane firmowo. | |
| 80 PLN | |
17736 |
1914 ozdobny blankiet telegramu z dopłatą na rzecz Towarzystwa Szkoły Ludowej nadany w Zaleszczykach. | |
| 120 PLN | |
17737 |
1914 opaska gazetowa ze Złoczowa. | |
| 60 PLN | |
17738 |
1915 telegram z Żytomierza. | |
| 40 PLN | |
17739 |
1915 telegram z Drohobycza.. | |
| 40 PLN | |
17740 |
1915 widokówka, wysłana 25.XI z Przemyśla do Wiednia, stempelek cenzury przemyskiej; dobry stan zachowania. | Mi.141x |
| 30 PLN | |
17741 |
1915 list polecony, wysłany 31.I z Chrzanowa do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze; stempelek cenzury austriackiej; kasownik odbiorczy 5.II na odwrocie; dobry stan zachowania (jeden ze znaczków uszkodzony). | Mi.147x |
| 50 PLN | |
17742 |
1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 9.XI z Krakowa do Budapesztu; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Krakau 2."; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry i niewielki ubytek tylnej klapy). | Mi.149x |
| 100 PLN | |
17743 |
1915 list firmowy z Siedlec do Warszawy, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, co w przypadku koperty firmowej nie mogło zdać egzaminu, koperta przycięta od góry. | Mi.69, 81 |
| 250 PLN | |
17744 |
1916 list - koperta firmowa "STOWARZYSZENIE OSZCZĘDNOŚCI I KREDYTU FUNKCYONARYUSZÓW C.K. KOLEI PAŃSTWOWYCH W GALICYI" wysłany ze Lwowa do Wiednia, stempelek cenzury lwowskiej na Dworcu Głównym; temat-KOLEJE. | Mi.188 |
| 80 PLN | |
17745 |
1916 widokówka z Poznania. | |
| 19 PLN | |
17746 |
1916 skart - paczkowy adres pomocniczy wysłany 11.VI z miejscowości Zabłocie koło Żywca do Konstantynopola !!! na odwrocie tureckie stemple odbiorcze i znaczki opłaty, użyte w charakterze dopłat; niecodzienna, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.151, 154, 356&nbs |
| 200 PLN | |
17747 |
1916 list polecony, wysłany 13.VIII z Zakopanego do miejscowości Freudenthal (Bruntal) w Czechach; stempelek cenzury w Nowym Sączu; słabszy stan zachowania (koperta z boku klejona taśmą przezroczystą). | Mi.149x |
| 20 PLN | |
17748 |
1916 telegram ze Lwowa. | |
| 40 PLN | |
17749 |
1916 list sądowy z Lwowa 23.5.16 do Niemiec, wielokrotnie przeadresowany i zwrócony do nadawcy. | |
| 50 PLN | |
17750 |
1916 telegram ze Lwowa. | |
| 40 PLN | |
17751 |
1917 list wysłany 28.XI z miejscowości Sułkowice do księżnej Astrid Horn af Aminnedo w Ystad, stempelki cenzury; kasownik odbiorczy na odwrocie; ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.188, 221 |
| 200 PLN | |
17752 |
1918 karta pocztowa, wysłana 5.III z miejscowości Przecław do miejscowości Mikulinice, doskonała odbitka stempla nadawczego, dodatkowo stempelek "firmowy" nadawcy "Zarząd dóbr Maryi Hr.Reyówny w PRZECŁAWIU". | Mi.P235 |
| 40 PLN | |
17753 |
1918 widokówka ze Stanisławowa datowana 9.VI, adresowana do Wiednia, prawdopodobnie grzecznościowo przewieziona i wrzucona do skrzynki pocztowej we Wiedniu, gdzie poczta (pomimo stempla formacji wojskowej) naliczyła 13.IV dopłatę, którą pobrano od adresata; ciekawostka. | Mi.P62 |
| 60 PLN | |
17754 |
1918 przekaz pieniężny z Bełża 2.XI.18 do Czech. | |
| 60 PLN | |
17755 |
1918 przekaz paczkowy z Zaleszczyk 8.XI.18 do Czech. | |
| 60 PLN | |
17756 |
1919 kartka urzędowa z Schivelbein (Świdwin). | |
| 10 PLN | |
17757 |
1919 kartka z Katowic 17.12.19 do Niemiec, ciekawa widokówka z Katowic. | |
| 49 PLN | |
17758 |
1920 list nadany z miejscowości Konotopp, dzisiaj Konotop koło Zielonej Góry. | |
| 90 PLN | |
17759 |
1921 Ziemie Zachodnie, Oława (Ohlau) banknot 50 fenigów, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
17760 |
1921 Ziemie Zachodnie, Jelenia Góra (Hirschberg) banknot 10 fenigów, słabszy stan zachowania. | |
| 20 PLN | |
17761 |
1930 front listu z Słupska (Stolp) ze stemplem propagandowy. | |
| 35 PLN | |