Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20138 |
1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładzie najrzadszego znaczka 56 szt. - przygotowana, ale ze względu na kontrofensywę niemiecką niewprowadzona do obiegu (Fi.4400.-); widoczne na skanie odbarwienie na jednym znaczku to typowy dla tego przez jakiś czas zakopanego w ziemi wydania, poza tym w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, każdy znaczek Schmutz. | Fi.1-4 |
| 3 600 PLN | |
20139 |
1944 aerograf z Edynburga. | |
| 100 PLN | |
20140 |
1944 aerograf z życzeniami. | |
| 100 PLN | |
20141 |
1944 aerograf do Szkocji z życzeniami świątecznymi. | |
| 100 PLN | |
20142 |
1944 urzędowy wojskowy list polecony z Kluczy (Klutsche) koło Olkusza 8.9.44 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
20143 |
| 100 PLN | |
20144 |
1944 formularz francuskiej poczty polowej z flagami; francuską, brytyjską i polską. | |
| 30 PLN | |
20145 |
1944 aerograf do Londynu z życzeniami, plus nieużyta koperta. | |
| 120 PLN | |
20146 |
1944 list z niemieckiej poczty polowej w Myszkowie 3.8.44, na odwrocie wydrukowany kalendarz na rok 1943. | |
| 90 PLN | |
20147 |
1944 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt" pisany po polsku, wysłany 26.VI (zapewne już z terenu Polski) z 1 pułku artylerii lekkiej za pośrednictwem poczty polowej 63409 z dopiskiem "i"(), do wywiezionej na Syberię przez sowietów rodziny, przebywającej we wsi Kowalicha w rejonie Barnaułskim Kraju Ałtajskiego; niebieski datownik nadawczy sowieckiej poczty polowej, kasownik odbiorczy 7.7; stempelek cenzury 25079; przesyłki z oddziałów 1 Dywizji należą do rzadko spotykanych; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
20148 |
1944 "NIECH ŻYJE ZWYCIĘSTWO ANGLO-SOWIECKO-AMERYKAŃSKIEGO SOJUSZU WOJENEGO!" propagandowy ilustrowany listownik, wysłany 6.V z informacją o śmierci w dniu 2.V.1944 Bohatera Związku Sowieckiego pułkownika lotnictwa Iwana Diemidowicza Antoszkina, wysłany z poczty polowej 10330 do Moskwy, cenzura 01663, kasownik odbiorczy; stan zachowania, typowy dla przesyłek "ze wschodu"; niecodzienny walor; z eksponatu J.Falkowskiego. | |
| 600 PLN | |
20149 |
1944 III Rzesza, list wysłany 11.VII za pośrednictwem poczty polowej 11449 przydzielonej od marca 1944 do 4. Batterie technische Artillerie-Abteilung (mot.) 91; datownik nadawczy tzw. "Neutraler Stempel" z rzymską cyfrą "VII" na górze i literą "v" na dole, bardzo wysoka wycena katalogowa!!! pieczęć formacyjna, zalepka cenzury; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
20150 |
| 30 PLN | |
20151 |
| 30 PLN | |
20152 |
1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.280 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post. | Fi.1b Mi.13b |
| 500 PLN | |
20153 |
1945 aerograf do Szkocji z życzeniami świątecznymi. | |
| 100 PLN | |
20154 |
1945 aerograf do Szkocji. | |
| 100 PLN | |
20155 |
| 100 PLN | |
20156 |
1945 aerograf z życzeniami świątecznymi z Londynu. | |
| 100 PLN | |
20157 |
1945 aerograf do Szkocji z życzeniami. | |
| 100 PLN | |
20158 |
| 100 PLN | |
20159 |
| 100 PLN | |
20160 |
1945 aerograf do Londynu z życzeniami świątecznymi, plus nieużyta koperta. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
20161 |
| 100 PLN | |
20162 |
1945 aerograf do Londynu z życzeniami. | |
| 100 PLN | |
20163 |
1945 Armia Czerwona, "trofiejny" niemiecki listownik wysłany 2.III do Moskwy z radzieckiej poczty polowej 23333-A, na odwrocie stempelek cenzury 01662 i kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; ciekawostka; z eksponatu J.Falkowskiego. | |
| 200 PLN | |
20164 |
1945 WAFFEN SS "3 Batalion szkolno-zapasowy grenadierów pancernych SS", formularz poczty polowej wysłany 19.I z jednostki SS stacjonującej w Neuzelle (tuż za Odrą i obecną polska granicą) do obozu pracy Wesenberg, pisany po polsku przez polskiego fryzjera!!! obsługującego esesmanów, jak wynika z treści listu, już w czasie Powstania Warszawskiego; pieczęć formacyjna z hitlerowską gapą "Waffen SS SS-Pz.Gren.Ausb.u.Ers.Batl.3."; unikalny, niezwykle ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania z końcowego okresu II wojny światowej w Europie; ze zbiorów J.Falkowskiego. | |
| 800 PLN | |
20165 |
1945 Naśladownictwo Fałszerstwa Propagandowego niemieckiego znaczka obiegowego za 12 (Pf) z podobizną Hitlera; goła szczęka i napis FUTSCHES REICH, cięty czworoblok w pięknym stanie. | Mi.17 FFi |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
20166 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, znaczek za 45 gr. z błędem perforacji pionowej "brak jednego otworu". | Fi.1 |
| 30 PLN | |
20167 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, seria czysta. | Fi.1-4 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
20168 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, seria czysta. | Fi.1-4 |
| 35 PLN | |
20169 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, seria na liście wysłanym 7.III za pośrednictwem Poczty Polowej 127 do jedostki polskiej w Anglii, na odwrocie datownik odbiorczy POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 z 13.III; dobry stan zachowania na odwrocie ślady i niewielkie ubytki od wklejenia waloru na kartę albumową. | Fi.1-4 |
| 180 PLN | |
20170 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie znaczków, cięte próby znaczków w kolorach definitywnych na białym sztywnym papierze, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-4 P |
| 600 PLN | |
20171 |
1946 znaczki poczty polowej II Korpusu. | Fi.1-5 |
| 100 PLN | |
20172 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, czworoblok z nadrukiem nowej wartości. | Fi.5 |
| 100 PLN | |
20173 |
1946 poczta polowa II Korpusu gen. Andersa, kasowana próba bloku na białym papierze, lekka prześwitka na marginesie widoczna na odwrotnej stronie, gwarancja. | Fi.bl.1 |
| 450 PLN | |
20174 |
1946 szlak bojowy II Korpusu, minimalny ślad podklejenia na środku bloku. | Fi.bl.1 |
| 240 PLN | |
20175 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie. | Fi.Bl.1 |
| 220 PLN | |
20176 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa i znaczek z nadrukiem nowej wartości, piękny stan. | Fi.Bl.1, 1-5 |
| 300 PLN | |
20177 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, kasowana próba bloku na białym papierze, gwarancja. | Fi.Bl.1 P |
| 500 PLN | |