Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17634 |
1858 list wysłany 6.8 z Miłosławia do Meiningen, dwuobrączkowy datownik nadawczy MILOSLAW, liczne adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki i opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
17635 |
1859 list wysłany 25.II z Wolsztyna (Wollstein) do Czeszewa, dwuwierszowy stempel nadawczy w ramce, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempelek nadejścia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
17636 |
1861 obszar I Rzeczypospolitej - WLADIMIR WOLYNSK datownik z okresu przedznaczkowego, stosowany we Włodzimierzu Wołyńskim, użyty na liście z Paryża przez Prusy i Austrię do Rosji, jest jednym z dwóch znanych w tym wzorze i jedynym znanym z użycia na znaczku; na korespondencji zagranicznej używano niekiedy w Rosji datowników pisanych alfabetem łacińskim, ale tylko kilka miało brzmienie POLSKIE!!! pozostają one świadectwem silnych związków tych ziem z Rzeczypospolitą. | |
| 2 000 PLN | |
17637 |
1863 list wysłany z miejscowości Sompolno do Warszawy, doskonała odbitka stempla nadawczego typu IIB (345b) z datą wpisaną obok w postaci ułamka "25/5"; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
17638 |
1867 "W IMIENIU KRÓLA" ("Im Name des Königs"), list na oficjalnym urzędowym papierze z efektownym nagłówkiem ozdobionym godłem, wysłany 28.V z Inowrocławia (Inowraclaw) do miejscowości Gniewkowo (Wodzek); stempelek BEYER listonosza doręczającego przesyłkę; na odwrocie stempelek nadejścia; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
17639 |
1867 list z pełną treścią wysłany 11.V z Wrześni (Wreschen) do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy z datą roczną, na froncie stempelek doręczyciela MÜLLER, na odwrocie stempelek nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 35 PLN | |
17640 |
1867 około, list z Włocławka wysłany 8.VII do Kalisza, rosyjsko-polski stempel nadawczy typu IXA (417e), bardzo ładnie odciśnięty stempelek "Interes Rządowy" (Czernik typ.IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej. | |
| 50 PLN | |
17641 |
1880 około, obwoluta listu z Świdwina (Schievelbein) do Okonka na Pomorzu. | |
| 15 PLN | |