Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13644 |
1927 najrzadszy kasownik sportowy okresu międzywojennego Międzynarodowych Regat Żeglarskich w Bydgoszczy. | |
| 80 PLN | |
13649 |
1928 "SZCZAWY ALKALICZNO-ŻELAZISTE SEZON CAŁOROCZNY" Krynica-Zdrój, stempel okolicznościowy na widokówce wysłanej 7.IX.1932 do Bielska; znaczek uszkodzony (Myślicki 28 004). | Fi.226 Mi.245 |
| 10 PLN | |
13650 |
1928 list z Żuromina 23.V.28 do Warszawy. | Fi.234 |
| 15 PLN | |
13651 |
1928 "KUP LOS PAŃSTWOWEJ LOTERII KLASOWEJ" Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik okolicznościowy na miejscowym liście, wysłanym 16.II z Ambasady Szwajcarii, w charakterze kasownika odbiorczego w urzędzie Warszawa 1, użyto wirnika propagandowego "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE WYROBÓW KRAJOWYCH"; obie dobitki bardzo wyraźne i czytelne; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 28 108 + 118). | Fi.234 Mi.253 |
| 60 PLN | |
13652 |
1928 złożenie zwłok generała Józefa Bema w mauzoleum w Tarnowie, czworoblok. | Fi.237 Mi.256 |
| 30 PLN | |
13653 |
1928 list polecony z Bydgoszczy 27.10.28 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.238 Mi.257 |
| 20 PLN | |
13654 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski (niebieskozielony) - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.V.1932 z Warszawy do Pławna; zwracają uwagę dwie różne odbitki stempelka polecenia !!! kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.238a, 226 Mi.257, 245 |
| 40 PLN | |
13657 |
1928 wydanie obiegowe z podobizną marszałka J. Piłsudskiego, gumowana próba w kolorze niebiesko zielonym, gwarancja i opis. | Fi.238P Mi.257 |
| 800 PLN | |
13658 |
1928 wydanie obiegowe z podobizną marszałka J. Piłsudskiego, niegumowana próba w kolorze czarnostalowym, gwarancja. | Fi.238P Mi.257 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
13659 |
1928 wydanie obiegowe z podobizną marszałka J. Piłsudskiego, gumowana próba w kolorze stalowoniebieskim, gwarancja i oznaczenie MK Miszczak. | Fi.238P8 Mi.257 |
| 800 PLN | |
13661 |
1928 Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym poziomo. | Fi.239z Mi.258y |
| 280 PLN | |
13662 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek z końca rolki tak zwany "Sienkiewicz za kratą". | Fi.240 Mi.259 |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
13663 |
1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok. | Fi.240 Mi.259 |
| 30 PLN | |
13665 |
1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. za tzw. kratą, jeden z pięciu początkowych znaczków mocujących a potem odklejonych z rolki, gwarancja (G) Schmutz | Fi.240I Mi.259 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
13666 |
1928 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu, znaczek z błędem smuga na POCZTA. | Fi.241 Mi.260 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
13667 |
1928 wydanie obiegowe, seria z odmianami w czworoblokach. | Fi.242a-244b Mi.261-3 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
13668 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, Blok nr.1 na kopercie listu poleconego, skasowany okolicznościowo 12.V w Warszawie, na odwrocie kasownik odbiorczy 20.VII; nadawcą jest wybitny zbieracz i ekspert W.Rachmanow; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Bl.1 |
| 1 200 PLN | |
13669 |
1928 WILEŃSZCZYZNA - MAŁE SOLECZNIKI - karta pocztowa wysłana 7.VIII z Wilna do miejscowości Małe Soleczniki, kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp48 |
| 150 PLN | |
13670 |
1929 "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" Lwów 2, okolicznościowy wirnik na karcie pocztowej wysłanej 29.III do Włodzimierza Wołyńskiego; karta poziomo zgięta (Myślicki 29 101). | Fi.210II Mi.238II |
| 15 PLN | |
13672 |
1929 "ŻĄDAJCIE WSZĘDZIE/ WYROBÓW KRAJOWYCH" Lwów 2, okolicznościowy wirnik na karcie pocztowej wysłanej 24.XII do Włodzimierza Wołyńskiego (Myślicki 28 115). | Fi.240 Mi.259 |
| 20 PLN | |
13673 |
1929 kartka z Poznania z wirnikiem propagującym Powszechną Wystawę Krajową. | Fi.240 Mi.259 |
| 15 PLN | |
13674 |
1929 polecony list bankowy z Warszawy 11.II.29 do Niemiec, wielokrotna frankatura mechaniczna. | |
| 40 PLN | |
13675 |
1929 nalepka Międzynarodowych Targów Poznańskich. | |
| 30 PLN | |
13676 |
| 50 PLN | |
13678 |
1930 Jan III Sobieski, sześcioblok. | Fi.245 Mi.264 |
| 80 PLN | |
13679 |
1930 Jan III Sobieski - frankataura pojedyncza, miejscowy list polecony wysłany 5.XII w Lublinie, kasowniki odbiorcze. | Fi.245 Mi.264 |
| 20 PLN | |
13680 |
1930-1933 Polska Międzywojenna, komplet znaczków czystych z lat 1930-33. | Fi.245-63 Mi.264-84 (ohne270)& |
| 960 PLN | |
13681 |
1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, seria czysta. | Fi.246-49 Mi.265-68 |
| 55 PLN | |
13683 |
1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, seria w czworoblokach. | Fi.246-9 Mi.265-8 |
| 150 PLN | |
13684 |
1930 wirnik propagandowy "Nie ma Polski bez morza / budujemy okręty wojenne". | Fi.248 |
| 10 PLN | |
13686 |
1930 "Polskie Towarzystwo Księgarni Kolejowych RUCH S.A." 25 gr. frankatura mechaniczna A14, koperta firmowa, list wysłany 1.X z Warszawy do Kielc, kasownik odbiorczy; doskonała jakość odbitki; idealny stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
13688 |
1931 WILEŃSZCZYZNA - WIELKIE SOLECZNIKI - list polecony, wysłany 27.II z miejscowości Wielkie Soleczniki (powiat dzisneński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*", zwraca uwagę data roczna bez pierwszej cyfry 1! kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.239 Mi.258 |
| 100 PLN | |
13689 |
1931 list firmowy z Hajduk Wielkich 6.II.31. | Fi.248 |
| 20 PLN | |
13690 |
| 35 PLN | |
13691 |
1931 poświadczenie obywatelstwa polskiego, opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł, wystawione 18.VI w Przemyślu. | |
| 40 PLN | |
13694 |
1932 kartka wydawnictwa Ministerstwa Poczt i Telegrafów z dochodem na walkę z bezrobociem z Białegostoku do Niemiec. | Fi.242, 250 Mi.261, 271 |
| 40 PLN | |
13695 |
1932 list polecony z Żółkwi 22.VII.32 do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.250 Mi.271 |
| 40 PLN | |
13696 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933, adresowanej do Przemyśla i dosłanej do wsi Bukowina (Myślicki 32 116). | Fi.252 Mi.273 |
| 40 PLN | |
13698 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 700 PLN | |
13699 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr. - frankatura wielokrotna, list zagraniczny, wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |