Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15028 |
1944 Oflag IID - karta wysłana 24.XI z obozu do Łowicza, stempelek cenzury; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 45 PLN | |
15029 |
1944 Oflag VIB - listownik wysłany 9.XI z obozu do Bydgoszczy, stempelek cenzury. | |
| 15 PLN | |
15030 |
1944 Stalag XB - karta, część na odpowiedź, wysłana 22.II z obozu do Skierniewic, datownik niemieckiej poczty polowej użyty jako stempel nadawczy, stempelek cenzury; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
15031 |
1944 Oflag IIC - listownik obozowy ogólnego przeznaczenia wysłany 29.XI do obozu pracy Wessenberg; na odwrocie stempelek z adresem obozu "Kriegsgef.-Offizierlager II C, 2 Woldenberg/Nm.", stempelek cenzury; dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
15032 |
1944 Stalag XXA - list do jeńca australijskiego wysłany 1.VIII z Wingham w Nowej Południowej Walii, specjalny czerwony stempelek "SERVICE OF PRISONERS OF WAR"; stempelek i zalepka cenzury australijskiej, stempelek cenzury obozowej; bardzo rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 450 PLN | |
15033 |
1944 BAB 26 - jeniecki batalion budowlano-roboczy, listownik wysłany 7.II z obozu do Lublina, specjalny formularz z wydrukowanym na odwrocie adresem obozu "Kr.-Gef. Bau- u. Arb.-Batl. 26, Essen a.d. Ruhr", pieczęć listowa jednostki, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
15034 |
1944 Stalag XXB - formularz listu lotniczego (całostka) do korespondencji z jeńcami, wysłany 14.II z Aberdeen w Wielkiej Brytanii do jeńca brytyjskiego, stempelki: cenzury brytyjskiej i dekoracyjny, w kształcie serca cenzury obozowej; ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.FLF2II |
| 350 PLN | |
15037 |
1945 Orzeł - Freiman, marginesowy znaczek poczty międzyobozowej za 25 f. | Fi.1 |
| 40 PLN | |
15038 |
1945 Lubeka - Syrena, dwa znaczki za 20 f., jeden z szarym, drugi z czarnym środkiem. | Fi.1 |
| 285 PLN SPRZEDANY | |
15040 |
1945 poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie, znaczek "Libertas" za 1(60f) na papierze białym cienkim pochodzących spośród kilku egzemplarzy dokumentujących druk, spoza zapasów poczty, gdyż te, po przywiezieniu do Pohls, zostały w całości przedrukowane drewnianym stempelkiem POHLS, to najrzadszy znaczek poczt międzyobozowych, pięknie zachowany, w katalogu PPF z 1997r. 10000.-, gwarancja z opisem Schmutz | Fi.1ws |
| 12 000 PLN | |
15041 |
1945 Lubeka, znaczek poczty obozów polskich w Niemczech "żaglowiec". | Fi.2 |
| 20 PLN | |
15042 |
| 20 PLN | |
15043 |
| 10 PLN | |
15044 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, znaczek za 40 f. | Fi.2 |
| 12 PLN | |
15046 |
1945 Libertas, znaczek poczty obozów polskich w Niemczech. | Fi.3 |
| 400 PLN | |
15048 |
1945 przepustka repatriacyjna dla Polaka przybywającego do kraju ze Szwecji, stempel Gdyńskiego oddziału repatriacyjnego, na odwrocie dodatkowe stempelki: o udzieleniu jednorazowej zapomogi na podróż i warszawskiego zarządu miejskiego z datownikiem; ciekawy, nietypowy walor; słaby stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
15049 |
1945 Oflag IID - niewykorzystany adres paczkowy, wysłany 5.I do miejscowości Damasławek (Elsenau), cenzura, rzadko spotykany (z przyczyn oczywistych) walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
15058 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.3xA |
| 150 PLN | |
15060 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.4B |
| 60 PLN | |
15064 |
| 35 PLN | |
15068 |
| 35 PLN | |
15072 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, czworoblok rozdzielony pustopolem. | Fi.1 |
| 40 PLN | |
15073 |
| 120 PLN | |
15074 |
1946 osiedla polskie w Bawarii, narożna seria kasowana w trzech osiedlach, z pełna oryginalną gumą w pięknym stanie. | Fi.1-3B |
| 300 PLN | |
15075 |
1946 osiedla polskie w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, seria prób, każda wartość na innym papierze - niebieskawym gąbczastym, zielonkawej bibułce i białym kredowanym, bardzo rzadkie, gwarancja. | Fi.1-3 P |
| 1 800 PLN | |
15076 |
| 120 PLN | |
15077 |
| 150 PLN | |
15079 |
1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.10A |
| 250 PLN | |
15080 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech - narożna parka nieząbkowanych znaczków lotniczych za 25+100 L., w pięknym stanie. | Fi.10A |
| 700 PLN | |
15081 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze. | Fi.10B |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
15082 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze. | Fi.10B |
| 40 PLN | |
15083 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski. | Fi.10 P |
| 2 400 PLN | |
15084 |
1946 Lubeka-Rümpel I Zgrup. III Baon. Götzberg - list do obozu dla wyzwolonych polskich jeńców oflagu XC, wysłany 6.III z polskiej jednostki o oznaczeniu kodowym P/109 za pośrednictwem poczty polowej 431, obsługującej 1DPanc generała Maczka; doskonały stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
15085 |
1946 list lotniczy (całostka) z Tel-Avivu, wysłany 12.II przez polskich uchodźców ze Związku Sowieckiego do jednostki o kryptonimie pocztowym 437 (Centrum Wyszkolenia Wojsk Pancernych w Gallipoli) II Korpusu Polskiego; smutna treść, mówiąca m.in. o rozterkach związanych z powrotem do Polski; doskonały stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
15087 |
1946 blok poczty polskich osiedli we Włoszech. | Fi.bl.1 |
| 150 PLN | |
15088 |
| 700 PLN | |
15089 |
1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, karta świąteczna do obozu wysłana 23.III z Warszawy. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
15090 |
1948 Lager 7315/1 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 27.VII, wysłany 31.VII z Moskwy (?) do Lengsdorf, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 200 PLN | |