Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14016 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na nowym nakładzie znaczków polskich, rozszerzone o trzy wartości z błyszczącym nadrukiem na cienkim papierze i trzy z matowym nadrukiem na białym średnim papierze; całość na karcie wystawowej ze stosownymi opisami; jeden znaczek (10 gr. na cienkim papierze) sygnowany na podlepce, wszystkie inne z pełną oryginalną gumą gwarancja Schmutz. | Fi.1-11 x, y I, II |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
14017 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "różne widoki" z przedrukiem 5 gr. - frankatura wielokrotna, list wysłany 29.XII.1928 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Warszawy; znaczki unieważniono kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No.1"; na odwrocie znaczek kwestarski z przedrukiem 10/3 gr. Stołecznego Komitetu Pomocy Bezrobotnym, doklejony zapewne w urzędzie odbiorczym, a datek pobrano prawdopodobnie od adresata; w charakterze kasownika odbiorczego użyto stempla mechanicznego z hasłem "DNI PRZECIWGRUŹLICZE/ KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ" Warszawa 1 z wyróżnikiem "*b*" (Myślicki 28 119); dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.12 Mi.15 |
| 1 200 PLN | |
14018 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe, czworobloki znaczków przedrukowane rzadką I formą, bardzo poszukiwane w Niemczech (Mi.740 euro), gwarancja 5 gr.(drogi) Schmutz, 10 gr. (tańszy) Kalinowski. | Fi.12-13aIx |
| 1 400 PLN | |
14019 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, seria kasowana, gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.12-15 Mi.15-18 |
| 30 PLN | |
14020 |
1926 Port Gdańsk, wydanie obiegowe, seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski. | Fi.12-15 Mi.15-18 |
| 100 PLN | |
14025 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym z J.Piłsudskim, różne kolory, gwarancja Krawczyk,. | Fi.16abc Mi.19abc |
| 60 PLN | |
14026 |
1927 kartka z Gdańska 22.3.27 do Krakowa. | Fi.13a |
| 150 PLN | |
14027 |
1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list zleceniowy wysłany 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Kalwarii Zebrzydowskiej; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "e", czarny stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.11, 12III Mi.11, 15 |
| 350 PLN | |
14028 |
1929 Port Gdańsk, POSYŁKA MIESZANA, bardzo rzadko spotykany rodzaj przesyłki pocztowej składający się z druków, próbek towarów lub papierów handlowych, opłacona jako polecona przesyłka pobraniowa - 1,30 zł (przesyłka mieszana 50 gr + polecenie 30 gr + pobranie 50 gr); wysłana 5.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Rybnika; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; czarny stempelek polecenia; opaska firmowa "Silvikrin-Vertrieb, właśc. Oton Weidner", kasownik odbiorczy Rybnik 6.10 na odwrocie; kompletne przesyłki mieszane są unikalne (banderole przy otwieraniu rozrywano i wyrzucano); oferowany egzemplarz, z mało znaczącymi w tej sytuacji uszkodzeniami znaczków, jest ogólnie w dobrym stanie zachowania i prezentuje się okazale; gwarancja Schmutz. | Fi.13, 19 Mi.16, 22 |
| 6 000 PLN | |
14030 |
1929 Port Gdańsk - Godło państwa (I), seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski. | Fi.17-19 Mi.20-22 |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
14032 |
1929 Port Gdańsk, gwarancja Krawczyk. | Fi.20v |
| 85 PLN | |
14033 |
1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem 5 gr. - frankatura pojedyncza, druki wysłane 27.XI.1933 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Chełmna; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2"; bardzo dobry stan zachowania (karta z dwóch stron zmniejszona); gwarancja Krawczyk. | Fi.17 Mi.20 |
| 180 PLN | |
14034 |
1930 Port Gdańsk, parka z dolnym marginesem. | Fi.21 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
14036 |
1931kartka formularz firmowy z Gdańska 2.VI.31 do Krakowa, taryfa za druki. | Fi.17 |
| 150 PLN | |
14037 |
1931 firmowy list polecony z Gdańska 11.II.31 do czerska, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.18, 19 |
| 150 PLN | |
14038 |
1933 pocztówka - druk z Gdańska 26.IV.33 do Krakowa. | Fi.1-3 |
| 80 PLN | |
14039 |
1933 kartka - druk z Gdańska 28.11.33 do Chełmna. | Fi.17 |
| 100 PLN | |
14040 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,. | Fi.20v |
| 85 PLN | |
14043 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,. | Fi.22 |
| 280 PLN | |
14045 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski. | Fi.24 |
| 140 PLN | |
14046 |
1934 Port Gdańsk - Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski. | Fi.23-25 Mi.26-28 |
| 180 PLN | |
14047 |
1935 duży list z Portu Gdańsk 2.IX.35 do Bydgoszczy, gwarancja Mikulski. | Fi.19, 26 |
| 150 PLN | |
14048 |
1935 kartka z Gdańska 18.IV.35 do Grudziądza. | Fi.25 |
| 100 PLN | |
14049 |
1935 Port Gdańsk, frankatura mieszana znaczków wydań przedrukowych i znaczka polskiego bez przedruku, list wysłany 13.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Włochy k.Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.273, 23, 25 |
| 400 PLN | |
14051 |
1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski. | Fi.26-28 Mi.29-31I |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
14053 |
1936 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Nowem do Gdańska, stempel odbiorczy i nadawczy z 9.II "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN | |
14054 |
1936 PORT GDAŃSK, wycinek z wprowadzoną w 1935 roku frankaturą mechaniczną "The British and Polish Trade Bank A.G." - jedną z dwóch znanych (Fi.2500.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.FM I |
| 300 PLN | |
14057 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski,. | Fi.29-31 Mi.31II-33 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
14059 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z 5.VI - widoki (II), znaczki za 5 i 15 gr. z przedrukiem, seria czysta, czworoblok znaczka za 5 gr. z błędami - lewy górny "krótkie K", prawy dolny "spacja przed P"; czworoblok znaczka za 15 gr. z błędem na prawym dolnym znaczku "pęknięta pionowa kreska Ń"; | Fi.30-31 Mi.32-33 |
| 1 100 PLN | |
14061 |
1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; idealny stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp3c |
| 500 PLN | |
14064 |
1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa (do 5 wyrazów) wysłana 19.I z Krakowa do Fischenthal w Szwajcarii; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.29 Mi.32 |
| 250 PLN | |
14066 |
1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej. | Fi.32 Mi.34 |
| 50 PLN | |
14067 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta, pasek 3 znaczków makulaturowych z idealną gumą, bez podlepki i znaczki za 15 i 25 gr. ostemplowane na kopercie 11.XI listu poleconego w pierwszym dniu obiegu, wszystkie walory w doskonałym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 600 PLN | |
14068 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 50 PLN | |
14069 |
1938 Port Gdańsk, 150 rocznica uchwalenia Konstytucji Stanów Zjednoczonych, polski znaczek o wysokim nominale 1 zł. użyty w Gdańsku (dopłata na liście Mi.130 euro), gwarancja. | Fi.305 Mi.326 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
14071 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4 |
| 250 PLN | |
14072 |
1938 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku, list opłacony jak druki, wysłany 3.VI z Gdyni do Gdańska, ponieważ nadawca nie oznaczył przesyłki DRUKI, urząd w Gdańsku pobrał dopłatę w wysokości 15 gr. (opłata za list miejscowy wynosiła 20 gr.) traktując przesyłkę jako niedostatecznie opłaconą, ale co bardzo rzadkie, bez karnego doliczania podwójnej wysokości opłaty; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No.2"; wysoka wycena katalogowa (Fi. od 1000.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.D82, 294 |
| 1 200 PLN | |
14074 |
1938 karnet - "V OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA-WARSZAWA i OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY-GDAŃSK", wewnątrz znaczek polski (295) i z przedrukiem (29) i stemple wystawowe. | Fi.KO2, 29, 30 Mi.32, 33 |
| 500 PLN | |