Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3347 |
1941 formularz Czerwonego Krzyża wysłany z "Pracowni Paczek dla Polskich żołnierzy w niewoli" w Chicago via Genewa do oflagu IIE, na odwrocie kilka linijek przeznaczonych na krótką informację od nadawcy - tu pani Marii Sienkiewicz, pieczęć czerwonokrzyska na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 250 PLN | |
3348 |
1941 listownik wysłany 27.IX do Chełma Lubelskiego, cenzura; zwraca uwagę zaczernienie odbitego omyłkowo miejscownika Neubrandenburg i użycie właściwego stempla niemego. | |
| 150 PLN | |
3349 |
1943 karta - formularz ozdobiona świąteczną kalkomanią wykonaną w obozie !!! wysłana 20.XII do miejscowości Wielgolas; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (karta poziomo zgięta). | |
| 200 PLN | |
3350 |
1943 list do obozu, wysłany z Czerwonego Krzyża w Genewie na papierze urzędowym ze znakiem wodnym, dotyczący zamawianych przez jednego z oficerów katalogów filatelistycznych! stempelek cenzury obozowej; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 80 PLN | |
3351 |
1943 Oflag IIE - przekaz paczkowy wysłany z obozu 27.III do Kairu !!! stempelki cenzury: obozowej, brytyjskiej i egipskiej, odbitka datownika angielskiego 11 OCT 1943; uwzględniając ówczesne położenie walczący stron, Niemcy będący u szczytu powodzenia, w Afryce podchodzący pod Aleksandrię, rozwijająca się ofensywa w Rosji, trwające ciężkie walki na morzu Śródziemnym - jest to unikalny kierunek wysyłki; niepowtarzalny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
3352 |
1943 całostka obozu IID użyta pocztowo w obozie IIE !!! karta wysłana 18.III do Izby Chorych; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8y |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
3353 |
1944 kaplica, zielony znaczek za 20 f. z dużymi marginesami, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 440 PLN | |
3354 |
1944 kaplica, jasnozielony znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 420 PLN | |
3355 |
1944 Świetlica 5 f. czarna - znaczek obozu IIE użyty w obozie IID - ostemplowany 15.VIII na ilustrowanej karcie, znak opłaty całostki unieważniony kasownikiem okolicznościowym 4 dnia wystawy filatelistycznej, dodatkowo stempel okolicznościowy "Olimpiada"; pamiątkowa całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2, Cp10y |
| 500 PLN | |
3356 |
1944 różne rysunki, seria obiegowa, odmiany: bardzo rzadka gumowana 4ax4 (kilkanaście z nakładu 300 szt.), 5Iax4, 6bx3, 7IIcx3, gwarancja Schmutz. | Fi.4-7C |
| 700 PLN | |
3357 |
1944 Syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.4ay1A |
| 60 PLN | |
3358 |
1944 Syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.4ay1A |
| 60 PLN | |
3359 |
1944 Syrena, znaczki w kolorach brunatnoczerwonym i brunatnoróżowym, gwarancja Schmutz | Fi.4bx3C, 4cx3C |
| 180 PLN | |
3360 |
1944 znaczek za 30 f na papierze białym gładkim grubym, skasowany pamiątkowo na całostce 15.VIII - w dniu zamknięciu Olimpiady Obozowej, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy kasownik olimpijski; bardzo dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja Schmutz. | Fi.6ax4C, Cp2v |
| 300 PLN | |
3361 |
| 400 PLN | |
3362 |
1944 Caritas, znaczki czarnobrunatny na papierze gładkim grubym niegumowanym i fioletowobrunatny na papierze białym gładkim średnim gumowanym (odwrotnie niż zapisano w katalogu Fischera), gwarancja Schmutz. | Fi.9ax1, 9bx2 |
| 600 PLN | |