Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3300 |
1943 gołąbek, kartka z grafiką. | Fi.1 |
| 250 PLN | |
3301 |
1943 (?) "OPŁACONO RYCZAŁTEM" - czysty formularz przeznaczony do korespondencji urzędowej. | |
| 40 PLN | |
3302 |
1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz. | Fi.Cp10 |
| 100 PLN | |
3303 |
| 150 PLN | |
3304 |
1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze czarnym, karton żółtawy szorstki, wysłana 2.VII.1944 (bez tekstu na odwrocie); doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp5x1 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3305 |
| 80 PLN | |
3306 |
1943 całostka wydania obiegowego. | Fi.Cp8yx1 |
| 60 PLN | |
3307 |
1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoultramarynowym na papierze szarym szorstkim grubym, z błędem "połączone TT", gwarancja Schmutz. | Fi.4dy2A |
| 120 PLN | |
3308 |
1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana, gumowana, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.9-11 |
| 230 PLN | |
3309 |
1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk, oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - został skasowany grzecznościowo 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru); gwarancja. | Fi.10z |
| 250 PLN | |
3310 |
1944 Święto Morza, okolicznościowy karnet wydany staraniem Koła Morskiego ozdobiony grafiką sygnowaną EW, ofrankowany znaczkiem za 30 f., wysłany 5.VIII jako przesyłka polecona, dodatkowo odciśnięte dwa kasowniki okolicznościowe: "Dni Morza" i "Olimpiada"; unikalna, muzealna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.11 |
| 2 500 PLN | |
3311 |
1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.12-14 |
| 320 PLN | |
3312 |
1944 Święto Gór, znaczek czysty, lekkie zmatowienia na gumie, gwarancja Krawczyk. | Fi.15 |
| 45 PLN | |
3313 |
1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
3314 |
1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku, skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja. | Fi.25 |
| 60 PLN | |
3315 |
1944 25 lecie AGH w Krakowie, parka znaczków z bardzo rzadkim błędem - brak nacinania poziomego pomiędzy znaczkami, lekkie zmatowienia na gumie, gwarancja Schmutz. | Fi.26 |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
3316 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, znaczek na wycinku, skasowany 15.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej; gwarancja. | Fi.26 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
3317 |
1944 wystawa filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku 4, gwarancja. | |
| 300 PLN | |
3318 |
1944 listownik z odbitką drzeworytu poczty obozowej, wysłany 6.XII za pośrednictwem Deutsche Post Osten do miejscowości Sienno; nietypowy, ładny walor. | |
| 300 PLN | |
3319 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany papieru; biała i kremowa; bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.2 |
| 600 PLN | |
3320 |
| 280 PLN | |
3321 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja. | Fi.Bl.2 |
| 150 PLN | |
3322 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok z kasownikiem z 2 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym znaczki kasowano datownikiem, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.4 |
| 600 PLN | |
3323 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok czysty z kasownikiem z 3 dnia wystawy na marginesie (blok bez stempla Fi.15000.-), przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.5 |
| 1 200 PLN | |
3324 |
1944 rocznica obrony Warszawy, dwie odmiany papieru: biała i kremowa bloku z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.7 |
| 400 PLN | |
3325 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.7 |
| 180 PLN | |
3326 |
| 320 PLN | |
3327 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.Bl.8 |
| 440 PLN | |
3328 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja. | Fi.Bl.8I |
| 180 PLN | |
3329 |
1944 całostka świąteczna ilustrowana wysłana 14.XII.44. | Fi.Cp10y |
| 50 PLN | |
3330 |
1944 obiegowa karta ilustrowana (Mickiewicz) o nominale 20 f., czysta; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp10y |
| 120 PLN | |
3331 |
1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f., ostemplowana grzecznościowo 15.VII datownikiem, dodatkowo odbitka stempla olimpijskiego i kasownika 4 dnia wystawy filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja; temat - OLIMPIADA. | Fi.Cp10y |
| 60 PLN | |
3332 |
1944 kartka z zarządu biblioteki. | Fi.Cp18 |
| 50 PLN | |
3333 |
1944 Warszawa walczy, całostka skasowana grzecznościowo; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp21 |
| 30 PLN | |
3334 |
1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp21 |
| 80 PLN | |
3335 |
1944 Warszawa walczy, karta pocztowa wysłana 6.IX, dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp21 |
| 60 PLN | |
3336 |
1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana. | Fi.Cp22b |
| 50 PLN | |
3337 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu, niewielkie przebarwienia w rzeczywistości praktycznie niewidoczne; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp25 |
| 80 PLN | |
3338 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, skasowana grzecznościowo 15.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej; gwarancja. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
3339 |
| 100 PLN | |