Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3815 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis. | Fi.389 B3(A) Mi.422 |
| 40 PLN | |
3816 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis. | Fi.389 B4(A) Mi.422 |
| 40 PLN | |
3817 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, 6 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.II z miejscowości Mieszna koło Węgrowa do Płocka; słabszy stan zachowania. | Fi.391, 377 Mi.424, 410 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
3818 |
1946 "WARSZAWA WOLNA", 8 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 25.5 z Kłodzka do Helmstad w Szwecji, ponieważ przesyłka została opłacona m.in. znaczkami emisji wycofanych z obiegu (o łącznym nominale 6 zł), na odwrocie doklejono brakujący znaczek za 6 zł; znaczki unieważniono prowizorycznym kasownikiem z wypiłowaną nazwą miejscowości, czerwony stempelek polecenia; pieczątka cenzury , zagranicznej nr.3071, na odwrocie kasownik tranzytowy "GDAŃSK 3 - PORT"; numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 813 na froncie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; znaczki tego wydania, rzadko występują na niefilatelistycznej korespondencji. | Fi.392 Mi.425 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
3819 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca, poz.48 "kropka pod prostokątem", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.392 B6 Mi.425 |
| 120 PLN | |
3820 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, nadruk na znaczku z błędem 384s "kropka pod prostokątem z nominałem" występująca w I walcu. | Fi.392s Mi.425 |
| 120 PLN | |
3821 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja. | Fi.393 B5 Mi.426 |
| 35 PLN | |
3822 |
1946 wydanie lotnicze, seria z dodatkowymi znaczkami. | Fi.395-400 Mi.428-33 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
3823 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.395nz Mi.428U |
| 500 PLN | |
3824 |
1946list z Zabrza 20.9.46 do Niemiec, stempel cenzury zagranicznej nr 3029. | Fi.396 Mi.429 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
3825 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.396nz Mi.429U |
| 500 PLN | |
3826 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, cięty znaczek w kolorze niebieskim, gwarancja Krawczyk. | Fi.397nz Mi.430 |
| 400 PLN | |
3827 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja. | Fi.397nz Mi.430 |
| 400 PLN | |
3828 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.XI z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę. | Fi.398 Mi.431 |
| 15 PLN | |
3829 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 5.V.1947 z Brzezin do Chicago, odręcznie odnotowano fakt przeprowadzenia kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze, gwarancja. | Fi.398, 379A Mi.431, 412B |
| 60 PLN | |
3830 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 17.III z Warszawy do Chicago, stempelek cenzury zagranicznej 3290, pieczątka kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.398, 381, 384 Mi.415, 418, 431&nbs |
| 120 PLN | |
3831 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.398nz Mi.431 |
| 400 PLN | |
3832 |
1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | Fi.398nz Mi.431 |
| 350 PLN | |
3833 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł. - frankatura mieszana, list polecony wysłany 19.I.1948 z Chełmna do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.400 Mi.433 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
3834 |
1946 1. rocznica zwycięstwa, czworoblok znaczków ciętych w doskonałym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.405nz Mi.438U |
| 750 PLN | |
3835 |
1946 Święto Morza, 3+7 zł - frankatura pojedyncza, list (opłacony zgodnie z taryfą) wysłany 28.VII z Gdyni do Warszawy, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.406 Mi.440 |
| 150 PLN | |
3836 |
1946 Święto Morza, marginesowy znaczek cięty w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.406nz Mi.440U |
| 250 PLN | |
3837 |
1946 Święto Morza, czworoblok znaczków ciętych w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.406nz Mi.440U |
| 1 000 PLN | |
3838 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy cięty znaczek, gwarancja Mikstein. | Fi.407nz Mi.439U |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
3839 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadka próba znaczka w kolorze oliwkowoczarnym pochodząca z jednego nieząbkowanego pięćdziesięcio znaczkowego arkusza, szerokie marginesy, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, fotoatest Ceremuga. | Fi.407P1 Mi.439U(P) |
| 1 400 PLN SPRZEDANY | |
3840 |
1946 wydanie obiegowe - zamek w Będzinie, narożna parka z niedodrukiem ponad połowy znaczka, gwarancja Schmutz. | Fi.408a Mi.441a |
| 800 PLN | |
3841 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł - prywatna perforacja - parka pionowa (dolny znaczek uszkodzony) na liście poleconym wysłanym 17.II.1947 z miejscowości Sejny do Warszawy, kasownik odbiorczy, gwarancja. | Fi.408a Mi.441a |
| 150 PLN | |
3842 |
1946 list z Katowic ze stemplem propagandowym Planu Trzyletniego. | Fi.408a Mi.441a |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
3843 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł (oliwkowy) - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 9.XI z Olsztynka do Londynu. | Fi.408a Mi.441a |
| 20 PLN | |
3844 |
1946 list z Jeleniej Góry 26.10.46 do Wiesbaden w Niemczech w amerykańskiej strefie okupacyjnej, stempel urzędu cenzury nr 3038 i amerykańskiej cenzury wojskowej nr 20728, dekoracyjna całość. | Fi.408a Mi.441a |
| 80 PLN | |
3845 |
1946 zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. z błędem "biała smuga nad zł", gwarancja Krawczyk. | Fi.408a B Mi.441a |
| 40 PLN | |
3846 |
1946 zamek w Będzinie, doskonały abklatsch marginesowego znaczka za 5 zł. w kolorze ciemnobrązowym. | Fi.408b Mi.441b |
| 600 PLN | |
3847 |
1946 zamek w Będzinie, marginesowy znaczek za 5 zł. z błędem "uszkodzenie prawej ramki", gwarancja Krawczyk. | Fi.408b B Mi.441b |
| 50 PLN | |
3848 |
1946 zabytki architektury, zamek w Lanckoronie, 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 19.VIII z urzędu telefoniczno-telegraficznego w Radomiu do Warszawy, kasownik odbiorczy; dodatkowo doklejona "cegiełka" RTPD (Robotniczego Towarzystwo Przyjaciół Dzieci); ładna całość. | Fi.410 Mi.443 |
| 50 PLN | |
3849 |
1946 zabytki architektury, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja. | Fi.410 B1 Mi.443 |
| 50 PLN | |
3850 |
1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w Gdańsku, dolny lewy znaczek z błędem "plamka nad dźwigiem". | Fi.411s |
| 50 PLN | |
3851 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, oryginalnie kasowana seria (Fi.600.-), gwarancja Schmutz. | Fi.412-14 |
| 500 PLN | |
3852 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, oryginalnie kasowana seria (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 480 PLN | |
3853 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w ozdobnych arkuszach, doskonały stan zachowania. | Fi.412-14 ark. Mi.445-47 |
| 3 500 PLN | |
3854 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w gabinetowym stanie. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |