Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3516 |
| 35 PLN | |
3517 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym. | Fi.bl.5BZw |
| 140 PLN | |
3518 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, odwrócony druk znaczka za 25 Pf. | Fi.bl.5uA |
| 240 PLN | |
3519 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo", na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK. | Fi.bl.5xA |
| 50 PLN | |
3520 |
| 50 PLN | |
3521 |
| 35 PLN | |
3522 |
| 50 PLN | |
3523 |
1945 Lubeka - żaglowiec, listownik. | Fi.Ck1 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3524 |
1945 Lubeka - Syrena, całostka z sygnaturą E/0281. | Fi.Cp1 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
3525 |
1945 "Syrena" karta pocztowa o sygnaturze E/0281, wysłana 29.VIII z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, nieumniejszającym wartości waloru. | Fi.Cp1 |
| 400 PLN | |
3526 |
| 50 PLN | |
3527 |
1945 "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 250 PLN | |
3528 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - tereny północnoniemieckie, "Syrena" karta pocztowa wysłana 6.IX z Osnabrück za pośrednictwem PCK w Londynie 16.X po dofrankowaniu przesłana do adresata w Polsce; stempelek cenzury wojskowej nr.1082; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 500 PLN | |
3529 |
1945 Libertas, karta pocztowa za 40 fen. na niemieckim formularzu z nadrukiem, na odwrocie podlepki. | Fi.Cp3a |
| 700 PLN | |
3530 |
| 120 PLN | |
3531 |
1946 ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, cięta seria wydania osiedli polskich w Bawarii. | Fi.1-3A |
| 600 PLN | |
3532 |
1946 ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, ząbkowana seria wydania osiedli polskich w Bawarii. | Fi.1-3B |
| 200 PLN | |
3533 |
| 120 PLN | |
3534 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, seria znaczków z nadrukiem "Szanuj cztery wolności". | Fi.1-5 |
| 100 PLN | |
3535 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, koperta pierwszego dnia obiegu wydania z nadrukiem "Szanujcie cztery wolności". | Fi.1-5 |
| 240 PLN | |
3536 |
| 150 PLN | |
3537 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, seria znaczków I wydania. | Fi.1-9 |
| 40 PLN | |
3538 |
1946 znaczek z serii poczty osiedli polskich we Włoszech z nadrukiem tzw. "szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta, za 15 c. z odwróconym nadrukiem, sygnowany Borzecki. | Fi.1 No |
| 800 PLN | |
3539 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 50 c. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, do tej pory spotykano wyłącznie egzemplarze niegumowane - tu, narożna trójka z pełną oryginalna gumą w pięknym stanie. | Fi.3 |
| 450 PLN | |
3540 |
1946 osiedla polskie w Bawarii, znaczek za 50 pf.+ 5 mk., cięty, drukowany na stronie gumowanej, unikat. | Fi.3A |
| 800 PLN | |
3541 |
1946 Ettlingen II wydanie, seria znaczków ostemplowana 27.VIII na widokówce przedstawiającej głównodowodzącego sił alianckich w Europie, późniejszego prezydenta USA - generała Dwighta Eisenhowera. | Fi.5-8 |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
3542 |
1946 Ettlingen, orzeł, seria kasowana na wycinkach, każdy znaczek z błędem "brak czerwonej tarczy", na trzech wartościach suchy odcisk tarczy, na znaczku za 1 mk. tarczę odbito śladową resztką farby (kat.PPF S.A.1997 - 2600.-). | Fi.5-8s |
| 1 300 PLN | |
3543 |
1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.10A |
| 250 PLN | |
3544 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, znaczek wydania lotniczego. | Fi.10A |
| 200 PLN | |
3545 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, znaczek wydania lotniczego. | Fi.10B |
| 100 PLN | |
3546 |
| 100 PLN | |
3547 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane typograficznie na znaczkach I wydania - ostatecznie wybrano druk techniką rotograwiury. | Fi.10 P |
| 1 500 PLN | |
3548 |
1946 Hellbrun, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci. | |
| 120 PLN | |
3549 |
1946 korespondencja między obozami dla osób wysiedlonych, przebywających na terenie Niemiec, list wysłany 7.VI z Hanoweru do Flensburga. | |
| 120 PLN | |
3550 |
1946 Hellbrunn, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci. | |
| 120 PLN | |
3551 |
1946 formularz poszukiwań Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany z Katowic 22.II za pośrednictwem tygodnika "Repatriant" i Polskiej Misji Repatriacyjnej na strefę brytyjską, dostarczony 8.IV do Obozu Polskiego w Lubece; dekoracyjna całość o ciekawym obiegu pocztowym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 600 PLN | |
3552 |
1946 Dachau - Allach, blok z okazji rocznicy wyzwolenia obozu w Dachau w bardzo ładnym stanie. | Fi.bl.1 |
| 400 PLN | |
3553 |
| 700 PLN | |
3554 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, blok z niewielki złamaniem. | Fi.bl.2 |
| 180 PLN | |
3555 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, blok z niewielkim złamaniem. | Fi.bl.3 |
| 160 PLN | |