Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2407 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 5 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | Fi.1 |
| 25 PLN | |
2408 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria przedrukowa (nadruk typu I) skasowana na kopercie 12.IV, a więc na kilka dni przed ich oficjalnym wprowadzeniem do obiegu (!) w urzędzie Cieszyn 2. | Fi.1-10I |
| 150 PLN | |
2409 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, seria znaczków z nadrukiem typ I. | Fi.1-10I |
| 10 PLN | |
2410 |
1920 Śląsk Cieszyński, seria przedrukowa (nadruk typu I), znaczki naklejone na karty wydania definitywnego, skasowane w Bielsku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1-10I; Cp25, Cp31 |
| 150 PLN | |
2411 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, seria znaczków z nadrukiem typ II. | Fi.1-10II |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
2412 |
1920 seria bez znaczka za znaczka za 5 mk. na liście ekspresowym z Markushof (Markusy) 11.7.20 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.1-13 |
| 90 PLN | |
2413 |
1920 znaczki niemieckie z nadrukiem dla plebiscytu w Olsztynie, seria z odmianami, najdroższy znaczek 4b z gwarancją Schmutz. | Fi.1-14a, b, c |
| 1 400 PLN | |
2414 |
| 1 000 PLN | |
2415 |
1920 seria podstawowa znaczków dla plebiscytu w Kwidzynie. | Fi.1-14y |
| 300 PLN | |
2416 |
1920 Górny Śląsk, znaczki I i II wydania (serie), w tym najrzadsza wartość 50/5 Mk, skasowane na kopercie listu poleconego wysłanego 21.III z Opola do Kłodzka, kasownik odbiorczy na odwrocie; gwarancja Krawczyk. | Fi.1-9, 10-12 |
| 400 PLN | |
2417 |
1920 wydanie Komisji Rządzącej Górnego Śląska, kompletna seria z odmianami. | Fi.1a-9b |
| 300 PLN | |
2418 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 10 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | Fi.2 |
| 25 PLN | |
2419 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, list z Ustronia 12.VII.20 do Pragi, opłata zgodna z taryfa za list zagraniczny w wysokości 1 mk., charakterystyczny kasownik Ustronia z lustrzaną odbitką litery N w USTROŃ. | Fi.2, 3, 4, 5 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
2420 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 15 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | Fi.3 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
2421 |
1920 wydanie dla Sląska Cieszyńskiego kartka austriacka z dodatkowym znaczkiem za 15 fen. nadana z Cieszyna 17.IV.20 do Austrii, opłata za taka kartkę wynosiła 20 fen., a do opłaty zaliczono częściowo austriacką kartkę bez unaradawiającego nadruku nie mającą już mocy obiegowej użyta, jeden z pierwszych dni uzycia znaczków z nadrukiem "S.O. 1920" - wprowadzono do obiegu 15.IV. | Fi.3 |
| 300 PLN | |
2422 |
1920 kartka z Bytomia 21.2.20. | Fi.3, 4 |
| 30 PLN | |
2423 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 25 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | Fi.4 |
| 30 PLN | |
2424 |
1920 znaczek wydania przedrukowego dla obszaru plebiscytowego Kwidzyna, gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 120 PLN | |
2425 |
1920 Olsztyn, I wydanie plebiscytowe, znaczek "zwycięstwa" za 15 Pf. - nadruk ALLENSTEIN nie zakrywa DEUTSCHES REICH - nakład z lipca po wygraniu przez Niemcy plebiscytu (Fi.400.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.4bI |
| 300 PLN | |
2426 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 50 fen., uszkodzenia widoczne na zdjęciu, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | Fi.5 |
| 30 PLN | |
2427 |
1920 Śląsk Cieszyński, najwcześniejsze znane użycie znaczków plebiscytowych !!! list polecony wysłany 14.IV z urzędu pocztowego Cieszyn 1 do Bazylei, opłacony znaczkami za 50 f. z nadrukiem typu I, wydanie przedrukowe wprowadzono oficjalnie do obiegu 15.IV, ale znaczki z pewnością zostały do urzędów, a przynajmniej głównego, dostarczone już wcześniej, kasownik odbiorczy na odwrocie; unikalna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.5 |
| 1 600 PLN | |
2428 |
1920 list z Świętochłowic 11.5.20 do Będzina. | Fi.5 |
| 70 PLN | |
2429 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, znaczek z silnym abklaczem, rzadkie na tym wydaniu. | Fi.6 |
| 90 PLN | |
2430 |
1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, stu znaczkowy arkusz znaczka za 1 kr., uszkodzone marginesy, w prawym górnym rogu perforacja na zagiętym narożniku arkusza, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | Fi.6 |
| 30 PLN | |
2431 |
1920 czworoblok znaczków urzędowych z numerem nakładu HAN na marginesie. | Fi.8 |
| 85 PLN | |
2432 |
1920 parka znaczków urzędowych z numerem nakładu HAN na marginesie. | Fi.10 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
2433 |
1920 wydanie przedrukowe, podstawowa seria, znaczek 50/5 gwarancja Schmutz. | Fi.10-12 |
| 140 PLN | |
2434 |
1920 wydanie przedrukowe, trzy odmiany znaczka podstawowego. | Fi.10a,b,c |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
2435 |
1920 wydanie przedrukowe, trzy odmiany znaczka podstawowego. | Fi.11a,b,c |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
2436 |
1920 II wydanie plebiscytowe dla Górnego Śląska, nadruk 10/20 f. na znaczku z błędem "H nad COMMISSION", na szarym papierze, gwarancja. | Fi.11 B |
| 40 PLN | |
2437 |
1920 parka znaczków urzędowych z numerem nakładu HAN na marginesie. | Fi.12 |
| 10 PLN | |
2438 |
| 10 PLN | |
2439 |
1920 wydanie przedrukowe,znaczek bez gumy, gwarancja Schmutz. | Fi.12aa |
| 50 PLN | |
2440 |
1920 wydanie przedrukowe, gwarancja Schmutz. | Fi.12aa |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
2441 |
1920 wydanie przedrukowe, gwarancja Schmutz. | Fi.12b |
| 500 PLN | |
2442 |
1920 II wydanie plebiscytowe dla Górnego Śląska, znaczek za 50 fen./5 mk. - Mi.typ Ia - w kolorze czerwonopomarańczowym z nakładu berneńskiego z matowym nadrukiem (Fi.320.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.12ba Mi.12b |
| 300 PLN | |
2443 |
1920 Kwidzyn, I i II wydanie mediolańskie, frankatura mieszana, 3 mk + 2 mk + 5 mk (odmiana w niezwykle ciemnym kolorze) - trzy najwyższe wartości tych wydań na liście poleconym (opłata niezgodna z taryfą), wysłanym 29.VII z Kwidzyna (Marienwerder) do Berlina, na odwrocie kasownik odbiorczy 30.VII; atrakcyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.13, 41, 43 |
| 400 PLN | |
2444 |
1920 parka znaczków urzędowych z numerem nakładu HAN na marginesie. | Fi.15 |
| 10 PLN | |
2445 |
1920 znaczki niemieckie z nadrukiem dla plebiscytu w Olsztynie, podstawowa seria. | Fi.15-28 |
| 80 PLN | |
2446 |
1920 list z Opola 23.8.20 do Wrocławia. | Fi.16 |
| 40 PLN | |