Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
24446 |
1946 Państwowy Urząd do Spraw Ewakuacji ludności polskiej z ZSRR - list urzędowy wysłany 3.VIII z oddziału Urzędu Repatriacyjnego we Lwówku adresowany do centrali w Warszawie, przesyłka urzędowa, zwolniona od opłaty pocztowej, początkowo oznaczono, a następnie anulowano dopłatę. | |
| 120 PLN | |
24447 |
1946 Hellbrun, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci. | |
| 120 PLN | |
24448 |
1946 Dachau - Allach, blok z okazji rocznicy wyzwolenia obozu w Dachau w bardzo ładnym stanie. | Fi.bl.1 |
| 400 PLN | |
24449 |
1946 blok poczty polskich osiedli we Włoszech. | Fi.bl.1 |
| 180 PLN | |
24450 |
| 700 PLN | |
24451 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, blok z niewielki złamaniem. | Fi.bl.2 |
| 200 PLN | |
24452 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, próba bloku 2 w kolorze czerwonym, z pełną oryginalną gumą, bardzo rzadka i wysoko wyceniana we włoskich katalogach. | Fi.Bl.2 P |
| 2 400 PLN | |
24453 |
1946 poczta polskich osiedli we Włoszech, blok z niewielki złamaniem. | Fi.bl.3 |
| 200 PLN | |
24454 |
1946 "Syrena", karta pocztowa wysłana 9.XII ze zgrupowania polskich, byłych jeńców wojennych w Rümpel Oldesloe do polskiego obozu nr.5 w Geesthacht-Heideberg; znak opłaty unieważniony stemplem: "Poczta Pol. Okr. Wojsk. Wentort"; doskonały stan zachowania | Fi.Cp1 |
| 600 PLN | |
24455 |
1947 list zwrotny od jeńca wojennego ze Zgierza 4.2.1947 do Francji. | |
| 50 PLN | |
24456 |
1947 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka do obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca datowany 16.IV w Dreźnie, wysłany do Moskwy na adres skrytki pocztowej 7421, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 200 PLN | |
24457 |
1949 polecony ekspresowy list lotniczy wysłany 25.III z Rzymu do oddziału genewskiego Rady Polonii Amerykańskiej, dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | |
| 100 PLN | |