Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23852 |
1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 60 gr. z uszkodzonymi cyframi nominału w pasku pionowym pomiędzy znaczkami zwykłymi, znaczek z błędem bez podlepki. | Fi.U34 |
| 120 PLN | |
23853 |
1943 przesyłka urzędowa za zwrotnym poświadczeniem odbioru - koperta z kompletnym sądowym dowodem doręczenia, wysłana 22.XII z Tarnowa do Żabna, ponieważ adresat odmówił przyjęcia przesyłkę zwrócono do nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.U36, U17 |
| 100 PLN | |
23854 |
1944 "EIN POSTSPAREBUCH BIETET VIELE VERTEILE!" Radom 1, bardzo rzadko spotykany kasownik propagandowy idealnie odciśnięty na widokówce wysłanej 24.VI do Skarżyska-Kamiennej; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.75; XI |
| 600 PLN | |
23855 |
| 50 PLN | |
23856 |
1944 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 40 PLN | |
23857 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria skasowana 15.VII na kopercie. | Fi.117-119 |
| 15 PLN | |
23858 |
1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria ostemplowana 26.X, na białym kartonie, kasownikiem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia. | Fi.120-124; 38 |
| 30 PLN | |
23859 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.125; 38 |
| 150 PLN | |
23860 |
| 150 PLN | |
23861 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana 25.X z Łowicza do Poznania, wysoka wycena katalogowa (Mi 40 euro.) | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
23862 |
1944 całostka z sygnaturą II.44. | Fi.Cp10 |
| 10 PLN | |
23863 |
1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana z Nowego Targu do Częstochowy. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
23864 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 15 PLN | |
23865 |
| 50 PLN | |
23866 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 19.XII z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty skasowany w Krakowie; słabszy stan zachowania (Mi. 40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 30 PLN | |
23867 |
| 40 PLN | |
23868 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
23869 |
| 60 PLN | |
23870 |
1944 znaczki urzędowe II i III wydanie, 10 + 50 + 24 gr. - frankatura mieszana, ładnie frankowany list polecony wysłany 13.III z urzędu Kraków 11 do Berlina; pieczęć nagłówkowa nadawcy; kasownik odbiorczy na odwrocie 15.III; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.U18, U24, U31 |
| 140 PLN | |
23871 |
1944 "IN BRIEFANSCHRIFTEN ZUSTELLPOSTAMT STRAßE U.HAUSNNUMMER GENAU ANGEBEN!" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy idealnie odciśnięty na urzędowej kopercie z sygnaturą 40165, wysłanej 18.V z biura Gubernatora Dystryktu Radomskiego do Piotrkowa; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.U31; VIII |
| 650 PLN | |
23872 |
1945 ofrankowany list wysłany 8.I z niemieckiej poczty polowej 47874, przekazany poczcie cywilnej GG, przesłany 9.I za jej pośrednictwem z Nowego Sącza do Wieliczki; duża ciekawostka z ostatnich dni okupacji. | Fi.78 |
| 300 PLN | |
23873 |
1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG !!! karta wysłana z Łowicza 12.I w ostatnich dniach jego okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania. | Mi.P314II |
| 120 PLN | |