Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
23547 |
1928 Ziemie Zachodnie, widokówka wysłana 26.X z Gorlic (Görlitz) do Głogowa (Glogau), znaczek skasowany wirnikiem propagującym usługi poczty samochodowej; temat - SAMOCHÓD. | Mi.389 |
| 40 PLN | |
23548 |
1930 Ziemie Zachodnie, list urzędowy wysłany 2.VIII ze Słońska (Sonnenburg) do miejscowości Czarnów (Tschernow), zwrócony do nadawcy. | Mi.D115, D117 |
| 35 PLN | |
23549 |
1938 Ziemie Północne, list z okresu inflacji w kopercie firmowej, wysłany 28.VIII z Bytowa (Bütow) do Trzebiatkowa (Tschebiatkow); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.250, 253, 254&nbs |
| 30 PLN | |
23550 |
1939 Obszary anektowane najpierw przez Litwę, następnie ZSRR, następnie Niemcy i ponownie ZSRR - dofrankowana karta wysłana 17.X z urzędu Wilno 2 do Lwowa, znaczek odbarwiony, na odwrocie minimalne pozostałości taśmy klejącej. | Fi.310, Cp80 |
| 150 PLN | |
23551 |
1939 Ziemie Północne, list wysłany 27.VIII z Olsztynka (Hohenstein) do Bytomia (Beuthen), znaczki ostemplowane kasownikiem okolicznościowym przedstawiającym mauzoleum bitwy pod Tannenbergiem w 1914 roku. | Mi.512, W69 |
| 40 PLN | |
23552 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa sygn. 39-128-1-B3, wysłana 4.IV z Gliwic do Świdnicy (Schweidnitz). | Mi.P236 |
| 20 PLN | |
23553 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 9.II w Dusznikch (Bad Reinerz) i wysłana do Lądku (Bad Landeck). | Mi.P274/05 |
| 30 PLN | |
23554 |
1939 Obszary anektowane przez Niemcy, formularz krakowski PCK wysłany 12.XII z Katowic do Zarządu Głównego PCK w Warszawie, z prośbą o rozpoczęcie poszukiwań żołnierza polskiego zaginionego w czasie Kampanii Wrześniowej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
23555 |
1940 Sopot, karnet okolicznościowy wystawy filatelistycznej. | |
| 15 PLN | |
23556 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa wysłana 7.VIII z Łodzi do Poznania, ładnie odbity wirnik propagujący działalność Niemieckiego Czerwonego Krzyża; temat - CZERWONY KRZYŻ. | Mi.P226I |
| 40 PLN | |
23557 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 8.VI ze Stalagu XIB do miejscowości Rubieżewicze, kasownik urzędu okręgowego Nowogródek i odbiorczy; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | |
| 180 PLN | |
23558 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, karta pocztowa (część z opłaconą odpowiedzią) wysłana 17.III z Sosnowca do Uniwersytetu im. J.Piłsudskiego w Warszawie, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym datownikiem; temat - PIŁSUDSKI. | Mi.P229IF |
| 30 PLN | |
23559 |
1940 list firmowy z urzędu skarbowego w Cosel (Kędzierzyn Koźle) 3.7.40 do Gnadenfeld ze stemplem "frei durch Ablösung Reich". | |
| 20 PLN | |
23560 |
1940 kartka z Wrześni do Szwajcarii ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej. | |
| 40 PLN | |
23561 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list polecony wysłany 6.II ze Lwowa do Warszawy, polski stempelek polecenia, na odwrocie zalepka i stempelki cenzury niemieckiej, a także kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (koperta z niewielkim ubytkiem). | Mi.681, 594 |
| 350 PLN | |
23562 |
1940 Obszary anektowane przez Niemcy, koperta z listem wysłany 8.II z Łodzi do Stalagu XVIIc, prowizoryczny kasownik nadawczy (polski przedwojenny wirnik), stempelki cenzury: okrągły cenzora nr.18 i "Geprüft" z dopisaną czerwoną kredką dużą literą "K"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
23563 |
1940 znaczek radziecki ze stemplem polskim z Czarnej Wsi 11.II.1940. | |
| 20 PLN | |
23564 |
1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, dofrankowana sowiecka karta pocztowa (część na odpowiedź karty podwójnej), wysłana 20.VII z Baranowicz do wsi Świeciechów pod Annopolem Lubelskim, znaczki unieważnione sowieckim datownikiem; kasownik tranzytowy Mińsk; dwa stemple cenzury niemieckiej; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
23565 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, sowiecka całostka wysłana 27.III ze Lwowa do Krakowa, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym wirnikiem; idealny stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
23566 |
1940 blok wydany przez pocztę litewską na anektowanych terenach. | Fi.bl. 2 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
23567 |
1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 16.I ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie do miejscowości Rubieżewicze; ładnie odciśnięty stempelek szpitala, pieczątka cenzury niemieckiej, kasownik urzędu rejonowego Iwieniec; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.46 |
| 150 PLN | |
23568 |
1941 list z treścią z Syberii (Tawda) do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
23569 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 7.V z Bełchatowa do Łodzi, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym - polskim przedwojennym datownikiem; brak tylnej klapy koperty. | Mi.519 |
| 10 PLN | |
23570 |
1941 znaczki radzieckie ze stemplem polskim z Czarnej Wsi 23.4.1941. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
23571 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, widokówka wysłana 18.XII z Bydgoszczy do Lubska (Sommerfeld). | Mi.748 |
| 35 PLN | |
23572 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 19.IV z Poznania do Nałęczowa, przeadresowany do Dęblina, ładna odbitka wirnika propagandowego. | Mi.519 |
| 25 PLN | |
23573 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, ciekawie frankowany, miejscowy list polecony nadany 30.III w Katowicach, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym z okazji Pomocy Zimowej, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.KZ35+36 +35+36&nb |
| 50 PLN | |
23574 |
1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list polecony, wysłany 22.II z urzędu pocztowego Lwów 17 do miejscowości Komorowice obecnie dzielnicy Bielska (Batzdorff über Bielitz); ładnie ofrankowana koperta, polski stempelek polecenia, znaczki unieważnione kasownikiem sowieckim; zalepka i stemple cenzury, kasownik odbiorczy z datą 31.März odciśniętą datownikiem biurowym; korespondencja pomiędzy częścią Polski okupowaną przez Niemców, a częścią okupowaną przez Rosjan, wędrowała okrężną drogą Moskwa - Berlin; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.594, 682 |
| 400 PLN | |
23575 |
1941 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, karta pocztowa skasowana pamiątkowo 22.VI w miejscowości Jeziory w dniu rozpoczęcia wojny niemiecko-sowieckiej. | |
| 120 PLN | |
23576 |
1941 całostka z Lwowa 17.1.41 dofrankowana znaczkiem za 10 kop. z nadrukiem 17.IX.1939 upamiętniającym agresję na Polskę do Chrzanowa, wirnik sowiecki z 20.01.41, wirnik cenzury Wehrmachtu, parafki cenzorów. | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
23577 |
1941 Obszary anektowane przez Niemcy, frankatura mechaniczna 54 pf. - list polecony wysłany 11.VII z Katowic do PKO w Warszawie; kasownik odbiorczy, przedwojenny polski datownik Pocztowej Kasy Oszczędności. | |
| 35 PLN | |
23578 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, czworoblok znaczków rzadkiej odmiany z gumą prążkowaną pionowo na liście poleconym (nieznacznie przefrankowanym), wysłanym 25.VIII z Poznania do Krakowa, kasownik odbiorczy na odwrocie (same znaczki kasowane - Mi.112 euro); całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.813x |
| 200 PLN | |
23579 |
1942 Obszary anektowane przez Niemcy, ładnie frankowany list ekspresowy wysłany 8.VII z Poznania do Warszawy; kasownik odbiorczy na odwrocie; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - KOŃ. | Mi.814, KZ41, 513&nb |
| 100 PLN | |
23580 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony wysłany 24.VI za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ukraine z Łucka do Góry Kalwarii, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta nieznacznie uszkodzona przy otwieraniu). | Fi.OkN 21, 24, 30, 3 Mi.1, 4, 10, 11  |
| 250 PLN | |
23581 |
1942 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ostland", list polecony, wysłany 12.V za pośrednictwem Deutsche Dienspost Ostland z Rygi; zalepka i stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.OkN8, 14 |
| 80 PLN | |
23582 |
1943 list z Rawicza 6.2.43 do Poznania. | |
| 10 PLN | |
23583 |
1943 list urzędowy z Gliwic 7.10.43 do Tarnowa. | |
| 10 PLN | |
23584 |
1943 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 10.VI z Poznania do Warszawy. | Mi.836 |
| 20 PLN | |
23585 |
1943 Ziemie Zachodnie, seria wydana z okazji Dnia Wojska (Tag der Wehrmacht), ostemplowana 17.IV na karcie pocztowej w Lubinie (Loeben). | Mi.831-842 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
23586 |
1943 Okupacja niemiecka terenów polskich anektowanych przez ZSRR 1941-1944, karta pocztowa (bez tekstu na odwrocie) nadana grzecznościowo 16.II w Wilnie; niewielkie przebarwienia; ze zbiorów J.Falkowskiego. | Mi.P294 |
| 60 PLN | |