Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15975 |
1915 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku i francusku, datowany 25.IX w Symbirsku, wysłany do Salzburga; cenzura rosyjska z Symbirska i dodatkowy stempelek "..."; cenzura Austro-Węgierskiego Czerwonego Krzyża; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
15976 |
1915 kartka z poczty etapowej 355 28.V.15 do Krakowa ze stemplami formacyjnymi "KOMENDA 3go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU". | |
| 250 PLN | |
15977 |
1915 kartka z poczty etapowej 355 20.XII.15 ze stemplem formacyjnym "KOMENDA 3go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU". | |
| 150 PLN | |
15978 |
1915 kartka z poczty etapowej 351 15.IV.15 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "LEGION POLSKI PUŁK 2 BATALION III KOMPANIA 11". | |
| 150 PLN | |
15979 |
1915 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 255, widokówka wysłana 8.IX za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej do miejscowości Dulowa pod Trzebinią, kasownik "TABORI POSTAHIVATAL 255", obok pieczęć formacyjna "K.U.K. ETAPENSTATIONSKOMMANDO I.BRIGADE POLNISCHER LEGIONEN"; dodatkowo stempelek WEITERLEITEN; do tej pory w literaturze nie odnotowano przesyłek legionowych wysłanych za pośrednictwem tej poczty polowej; unikalny, być może jednostkowy walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
15980 |
1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 10.6 z Orła do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; krajowa nalepka polecenia z nazwą miejscowości grażdanką, z dopisaną alfabetem łacińskim nazwą "Orel"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.69II |
| 120 PLN | |
15981 |
1916 list z poczty polowej w Turku. | |
| 50 PLN | |
15982 |
1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich cięte. | |
| 60 PLN | |
15983 |
1916 nalepki Legionistom Polskim. | |
| 120 PLN | |
15984 |
1916 list z Łomży ze stemplem formacyjnym Garnizonu Batalionu Soldau 2 Kompanii. | |
| 20 PLN | |
15985 |
1916 list z poczty polowej w Łęczycy. | |
| 50 PLN | |
15986 |
1916 Legiony Polskie - karta pocztowa wysłana 8.V za pośrednictwem poczty polowej 355 do Rzeszowa, bardzo wyraźna odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA BAONU Nr.1 PUŁK 2. I.LEG.POLSKI"; dobry stan zachowania (karta zmniejszana i podklejana). | |
| 100 PLN | |
15987 |
1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich ząbkowane. | |
| 40 PLN | |
15988 |
1916 list z poczty polowej w Jabłonnej. | |
| 60 PLN | |
15989 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 21.I z poczty polowej 378 do Krakowa, idealna odbitka efektownego stempel formacyjny z orłem "1. BRYG. PIŁSUDSKIEGO/ LEG.POL./ KOMENDA 5 p.p."; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
15990 |
1916 Legiony Polskie - I Brygada, węgierski formularz wysłany 17.VI ze sztabu za pośrednictwem poczty polowej 118 do Lwowa, stempel formacyjny "Komenda I Brygady Legionów Polskich"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
15991 |
1916 formularz wysłany 23.X do Berlina za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwehry, pieczęć formacyjna. | |
| 30 PLN | |
15992 |
1916 rzadko spotykany formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy tylko po rosyjsku, sygnatura "i "". ."; pisany po polsku, datowany 14.IX, wysłany z obozu w miejscowości Tara do Czerwonego Krzyża we Lwowie; stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre"; cenzura rosyjska z Omska i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
15993 |
1916 koperta-formularz, wysłana 18.V za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej nr.141 z Włodzimierza Wołyńskiego do Wiednia, czytelna odbitka stempelka formacyjnego "K.u.k. Mobiles Reserve Spital 1/7"; całość w doskonałym stanie zachowania; 1917 Legiony Polskie - formularz, wysłany 4.II z Dęblina do Krakowa za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempelek "POCZTA POLOWA 6 P.P. LEG.POL." - u Berka nieopisany !!! stempelek formacyjny "6. Pułk piechoty Leg.Pol.", obydwa stempelki odbite również na odwrocie; ciekawa treść! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 700 PLN | |
15994 |
1916 Legiony Polskie - kwit wypłaty należności za "dostarczoną podwodę" Centralnego Biura Werbunkowego Legionów Polskich, wystawiony 29.XI na kwotę 7 Koron 20 halerzy przez oficera werbunkowego; efektowny stempelek formacyjny z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH Sandomierz" nieopisany u Berka !!! niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
15995 |
1916 sekretnik legionowy wydawnictwa Komitetu Narodowego Polski, uszkodzone brzegi sekretnika. | |
| 260 PLN | |
15996 |
1916 list austriackiej poczty polowej z Kielc 17.XII.16 do Niemiec. | |
| 50 PLN | |
15997 |
1916 Legiony Polskie - papier listowy z orłem i napisem LEGIONY POLSKIE 1915 (Kucharski E.3A.), stopień rzadkości - 6 punktów !!! wysłany 21.IV ze "stanowiska" do Departamentu Wojskowego NKN, wewnątrz pieczęć kancelaryjna z liczbą dziennika, a na odwrocie stempel ODDZIAŁ ZAPOMOGOWY; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; do tej pory znany jeden egzemplarz z obiegu z dnia 7.V.1916. | |
| 500 PLN | |
15998 |
1916 list z poczty etapowej 355 2.VII.16 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "C. i K. KOMENDA POLSKICH LEGIONÓW". | |
| 60 PLN | |
15999 |
1916 list z poczty polowej w Lubiążu Małym do Hrubieszowa ze stemplem cenzury wojskowej w Oświęcimiu. | |
| 60 PLN | |
16000 |
1916 kartka z poczty etapowej 355 z Wołynia 20.II.16 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "Legion Polski Pułk 2. Baon III Komp. 9". | |
| 80 PLN | |
16001 |
1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 27.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.8, skąd 7.10 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 2.CEH; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy 2.11 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.69II |
| 140 PLN | |
16002 |
1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 9.8 z Mińska, przekazany poczcie polowej, kasowniki: "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN.ZAPADN.FRONTA" ( .. .) z wyróżnikiem "ż"() z dnia 31.8; koperta po ocenzurowaniu zawartości i treści listu zabezpieczona lakowymi pieczęciami cenzury; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.69II |
| 350 PLN | |
16003 |
1916 Legiony Polskie - list z Centralnego Biura Ewidencyjnego Legionów adresowany do Lwowa, wysłany 22.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie, ze względu na niecodzienny sposób adresowania przesyłki, omyłkowo skierowano ją do nadawcy !!! do 1 pułku piechoty na pocztę polową 118, a po dostrzeżeniu pomyłki, przesłano prawidłowo do Lwowa, tam 4.III podjęto nieskuteczną próbę doręczenia (czerwony dopisek "nicht zu ermitteln"), nawet poszukiwano adresata przy pomocy policji - nalepka w trzech językach (niemieckim, polskim i ukraińskim) "Nieznany, w policyi niemeldowany." i wreszcie 11.III (datownik na odwrocie) list odesłano do Piotrkowa (adnotacja "retour Piotrków"); niezwykle dekoracyjny walor o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
16004 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej z Chełma 8.III.17. | |
| 50 PLN | |
16005 |
1917 kartka z poczty polowej w Chełmie ze stemplami cenzury. | |
| 20 PLN | |
16006 |
1917 list z poczty polowej w Szczuczynie. | |
| 60 PLN | |
16007 |
1917 Szczypiorno - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży; widokówka datowana 12.IX, wysłana z obozu do miejscowości Końskie, okrągły stempelek niemieckiej cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGENEN LAGER SKALMIERZYCE" z parafką cenzora i trójkątny austriacki cenzury wiedeńskiej, zwraca uwagę droga pocztowa przesyłki!!! bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 1 500 PLN | |
16008 |
1917 list wysłany z poczty polowej w Małkini. | |
| 50 PLN | |
16009 |
1917 Polski Korpus Posiłkowy - list polecony w ozdobnej kopercie, wysłany 11.VIII z Wieliczki do 2 pułku ułanów stacjonującego w Mińsku Mazowieckim, na miejscu nie odnalazł adresata przebywającego w szpitalu, przeadresowany i dosłany 14.VIII do Modlina; cenzura; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.188, 193 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
16010 |
1917 list do Berlina, wysłany 5.II ze szpitala wojskowego im. królowej Blanki Kastylijskiej, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 403, pieczęć nagłówkowa jednostki. | |
| 100 PLN | |
16011 |
1917 formularz rosyjskiej poczty polowej, wysłany 9.XI ze Smoleńska do głównego lekarza 421 Transportu Sanitarnego, dotyczący rannego żołnierza, pieczęć szpitala miejskiego z symbolem Czerwonego Krzyża, stempel kancelaryjny 421 Transportu Sanitarnego z datą 20.XI; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 300 PLN | |
16012 |
1917 część informacyjna podwójnego formularza "Sekcyi wywiadowczej" krakowskiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża, wysłana 29.III z Krakowa do miejscowości Chróść, przesyłka urzędowo zwolniona od opłaty pocztowej: "Rzecz urzęd. wojsk. sanit. Rozp./ Min. handlu L.2399. Dz. rozp./ c.k. poczty L.16 ex 1881."; okrągła pieczęć z symbolem czerwonego krzyża "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA KRAKÓW"; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 400 PLN | |
16013 |
1917 Legiony Polskie - formularz niemieckiej poczty polowej z 2 pułku ułanów, datowany 8.VI w Mińsku Mazowieckim, wysłany do Komisyi Kasowej Komendy Taborów Legionów Polskich na pocztę polową 378, trzy różne stemple legionowe, z których dwa: "OFICER LIKWIDUJĄCY 2-go pułku Ułanów Pol.Leg." i "Oficer likwidujący Komendy Taborów Pol.Leg." nie są opisane u Berka !!! przesyłka wysłana na kilka dni przed kryzysem przysięgowym 6.VII; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
16014 |
1917 widokówka, treść pisana po polsku, wysłana 13.VIII za pośrednictwem poczty polowej 287 do Zakopanego, stempel formacyjny "K.k.Schützenregiment Nr.16"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |