Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18246 |
| 50 PLN | |
18247 |
1943 dwie zagraniczne karty pocztowe do Sompolna, pierwsza, wysłana 14.XII z Madrytu, pisana przez Polaka zmierzającego do Portugalii, a stamtąd do Polskiej Armii w Anglii; druga karta - od tego samego nadawcy - datowana 15.XII, wysłana 22.XII już z Lizbony; liczne stempelki cenzur; na odwrocie ślady chemicznego poszukiwania ukrytych informacji przez cenzorów; dekoracyjne walory w doskonałym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
18248 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, czysty arkusik, prawy górny znaczek z pustopolem na górnym marginesie. | Fi.Ark.104I |
| 150 PLN | |
18249 |
| 350 PLN | |
18250 |
| 50 PLN | |
18251 |
1944 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 40 PLN | |
18252 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria skasowana 15.VII na kopercie. | Fi.117-119 |
| 15 PLN | |
18253 |
1944 filatelistyczny list polecony ze stemplem okolicznościowym z Zakopanego. | Fi.117-19 |
| 400 PLN | |
18254 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10+10 zł. na lekkiej podlepce. | Fi.125 |
| 20 PLN | |
18255 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.125; 38 |
| 150 PLN | |
18256 |
1944 kartka polecona z Miechowa 19.V.44, dziury. | |
| 20 PLN | |
18257 |
1944 kartka polecona z Ciężkowic 13.IV.44, dziury. | |
| 20 PLN | |
18258 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG. | |
| 20 PLN | |
18259 |
| 20 PLN | |
18260 |
| 50 PLN | |
18261 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 15 PLN | |
18262 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 28.XI z urzędu Kraków 20 do miejscowości Wojkowitz Komorne (Wojkowice Komorne), dobry stan zachowania (Mi.40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 60 PLN | |
18263 |
| 40 PLN | |
18264 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro). | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 60 PLN | |
18265 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
18266 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "strzaskana lewa nóżka litery R w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 250 PLN | |
18267 |
1944 widoki, nie wprowadzona do obiegu seria tzw. "górali", czysta z lekkimi śladami podlepek. | Fi.I-III |
| 1 800 PLN | |