Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 39. Neubrandenburg

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13348

1941 "Codzienny obrazek Neubrandenburg, lato 1941" - zdjęcie przedstawiające fragment obozu, dołączone do listu, wysłanego z obozu, stempelek cenzora.

50 PLN
13349

1942 tryptyk z kaplicy obozowej, gwarancja Schmutz.

Fi.7ax
200 PLN
13350

Fi.7dxC
300 PLN
13351

1942 listownik z obozu, wysłany 16.IV do Bydgoszczy, cenzura.

30 PLN
13352

1944 kaplica, jasnozielony znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

420 PLN
13353

1944 rózne rysunki, seria obiegowa, odmiany: bardzo rzadka gumowana 4ax4 (kilkanaście z nakładu 300 szt.), 5Iax4, 6bx3, 7IIcx3, gwarancja Schmutz.

Fi.4-7C
700 PLN
13354

1944 Syrena, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze karminowoczerwonym na białym gładkim średnim papierze (błędnie opisanym w katalogu Fischer jako 4ax4C), bez perforacji na górze, gwarancja i opis 4c wg.Machowskiego Schmutz.

Fi.4ax3C
300 PLN
13355

1944 Syrena, znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, cięty, z dużymi marginesami wokół, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
60 PLN
13356

1944 różne rysunki - syrenka.

Fi.4bx3C
70 PLN
13357

1944 kaplica, gwarancja Schmutz.

Fi.5Iax4
60 PLN
13358

1944 różne rysunki, gwarancja Schmutz.

180 PLN
13359

Fi.7IIC
50 PLN
13360

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz.

400 PLN
13361

1944 Caritas, znaczki czarnobrunatny na papierze gładkim grubym gumowanym !!! i odmiana ciemnofioletowobrązowa na papierze białym gładkim średnim gumowanym (odwrotnie niż zapisano w katalogu Fischera), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.9ax1, 9bx2
700 PLN
13362

1944 grafika obozowa, przygotowana z okazji 25 rocznicy wyzwolenia Wilna, przedstawiająca motyw herbowy miasta: św.Krzysztofa przenoszącego Dzieciątko Jezus przez rzekę; bardzo dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia).

500 PLN