Aukcja 39. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14007

1950 "groszy", Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy, gwarancja Krawczyk, Gryżewski, PPF.

Fi.501-04
Mi.642-45
35 PLN
14008

1950 "groszy" znaczki z prywatnym nadrukiem, koperta okienkowa listu wysłanego 17.XI z Pruszkowa, ogólnie dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); gwarancja Krawczyk.

Fi.503
Mi.644
40 PLN
14009

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 25 - "tryplet", w typie tym stempel składał się z trzech połączonych stempelków z charakterystyczną literą "g", przerwaną z lewej strony u dołu, stempel ten wprowadzono zaledwie w trzech placówkach, rzadko spotykana odbitka wszystkich trzech nadruków! miejscowy list przesłany 16.I.1951 w Warszawie, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.503
Mi.644
250 PLN
14010

1950 "groszy" list polecony ofrankowany znaczkami z prywatnym przedrukiem, wysłany 21.XI z oddziału ZUS w Zamościu do centrali w Warszawie, koperta listu użyta dwukrotnie; brak tylnej klapy, ślady archiwizacji (jeden znaczek uszkodzony); gwarancja Krawczyk.

Fi.503
Mi.644
50 PLN
14011

1950 rocznik znaczków czystych.

Fi.509-541
Mi.544-679
80 PLN
14012

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 15 zł. z czerwonym stempelkiem typu 33, gwarancja Krawczyk.

Fi.511
Mi.652
50 PLN
14013

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, odbudowa Warszawy, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

Fi.513
Mi.659
60 PLN
14014

1950 list polecony z Olsztyna 4.5.50 do Budowlanego Przedsiębiorstwa Powiatowego w Ostródzie opłacony dwoma znaczkami ciętymi - z obciętym ząbkowaniem, opłata jak za list powyżej 250 g, koperta podniszczona na brzegach, co w tym przypadku przemawia na korzyść tego waloru, na odwrocie stempel odbiorczy, osobliwe.

Fi.513, 514, 516
Mi.556, 557, 558&nbs
150 PLN
14015

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, znaczki z zielonym nadrukiem typu 3, list wysłany 25.XI z miejscowości Jastrzębie k.Tarnowa do Warszawy; nadruki w kolorze zielonym należą do najrzadziej spotykanych; całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.513, 520, 531II
Mi.651, 659, 669I&nb
70 PLN
14016

1950 "groszy" znaczki z prywatnym nadrukiem zbliżonym do typu 1, frankatura mieszana ze znaczkiem w nowej walucie, list przesłany 19.VII.1951 miejscowo w Łodzi, dobry stan zachowania (brak tylnej klapy).

Fi.513, 535
Mi.659, 673
60 PLN
14017

1950 "ZWIEDZAJCIE XXIII MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE" Poznań 2, znaczki ostemplowane okolicznościowo 4.V na widokówce przedstawiającej "Park im. Stalina w Poznaniu" (Myślicki 50 028).

Fi.514-515, 516
Mi.557, 558-559
30 PLN
14018

1950 groszy, nadruk lokalny Piła typ 41 w kolorze fioletowym.

Fi.519
Mi.650
40 PLN
14019

1950 groszy, nadruk lokalny Piła typ 41 w kolorze fioletowym na prawym znaczku, na lewym dyrekcyjny z Poznania typ 11.

Fi.519
Mi.650
60 PLN
14020

1950 "groszy - lokalny", Brzeg Dolny, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem bardzo rzadkiego typu 45, czysty nienotowany, na aukcji w Warszawie oferowano parkę za 1500.- tu w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Krawczyk.

Fi.519
Mi.650
150 PLN
14021

1950 Bolesław Bierut, czworoblok z nadrukiem Groszy z pustopolami.

Fi.519
Mi.562
40 PLN
14022

1950 groszy, nadruk lokalny Ozimek typ 33 w kolorze czerwonym.

Fi.519
Mi.650
40 PLN
14023

1950 groszy, nadruk lokalny Bielsko 2 typ 28 w kolorze czarnym.

Fi.519
Mi.650
40 PLN
14024

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, znaczek za 5 zł. z lila stempelkiem typu 32, gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.519
Mi.650
35 PLN
14025

1950 groszy, nadruk lokalny Niemodlin typ 31 w kolorze fioletowym.

Fi.520
Mi.625
40 PLN
14026

1950 groszy, nadruk lokalny Rzeszów typ 35 w kolorze czarnym.

Fi.520
Mi.625
70 PLN
14027

Fi.520
Mi.625
40 PLN
14028

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, miejscowy list przesłany 17.V.1951 w Warszawie; dobry stan zachowania.

Fi.520
Mi.651
40 PLN
14029

1950 "groszy" znaczek z nadrukiem typu 24 - nieznanym z tego urzędu !!! mieszana frankatura ze znaczkami bez przedruku, list wysłany 9.I.1951 z miejscowości Kałuszyn do Mińska Mazowieckiego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.520, 525
Mi.657, 548
80 PLN
14030

1950 "Gröszy" - odmiana nadruku typu 26, powstała w urzędzie pocztowym Legnica 1, opisana w Polskich Znakach Pocztowych t.II str.456 przy typach lokalnych Dyrekcji Wrocławskiej, ekspresowy list polecony wysłany 10.II.1951 do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony); wartość samych znaczków kasowanych, bez uwzględniania rzadkości typu - Mi.90 euro; gwarancja Krawczyk.

Fi.520, 527I
Mi.651, 665
500 PLN
14031

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 17b (17x4mm) mieszana frankatura ze znaczkiem w nowej walucie, list wysłany 15.II.1951 z miejscowości Kostrzyn Odrzański do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.520, 538
Mi.651, 676
60 PLN
14032

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 15 zł. z lila stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
100 PLN
14033

Fi.521
Mi.653
70 PLN
14034

1950 "groszy - lokalny", Piła, Bierut, znaczek za 15 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.521
Mi.653
80 PLN
14035

1950 Bolesław Bierut, 15 zł nieząbkowany !!! odmiana niekatalogowana (z dwóch stron wąskie marginesy) - frankatura mieszana ze znaczkiem z nadrukiem "groszy", karta pocztowa (okupacyjny formularz kartkowy) wysłana 21.XI miejscowo w Warszawie, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.521, 516
Mi.550, 660
200 PLN
14036

1950 "grosze - lokalne", Gracze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 29, gwarancja Krawczyk.

Fi.522
Mi.654
200 PLN
14037

Fi.522
Mi.654
100 PLN
14038

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26 (Dyrekcja Wrocławska) użyte na terenie Dyrekcji Krakowskiej !!! list wysłany 30.XI z miejscowości Cieszków do Wrocławia; wg PZP w okresie VI.1951-IV.1952 spotyka się znaczki opatrzone stempelkami wrocławskimi, pochodzącymi ze zwrotów Dyrekcji Wrocławskiej, wśród miejscowości, w których stosowano te znaczki nie wymieniono Cieszkowa!!! na froncie wyraźna i czysta odbitka kasownika propagandowego; wyjątkowo estetyczna, rzadka całość w doskonałym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski.

Fi.522
Mi.654
200 PLN
14039

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 18, list wysłany 11.I.1951 z miejscowości Kamionna do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; na odwrocie sygnowane Roszkowski.

Fi.522, 525
Mi.654, 657
100 PLN
14040

Fi.523
Mi.655
40 PLN
14041

1950 "groszy" znaczki z maszynowym nadrukiem w typie podobnym do lokalnego nadruku z Łoniowa, wycinek z listu wysłanego 23.VIII.1951 z urzędu Kielce 1 do Staszowa, bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie adnotacja "Koprzywnica - Łoniów"; gwarancja Krawczyk.

Fi.523, 513
Mi.655, 651
150 PLN
14042

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, Bierut, najrzadszy katalogowany znaczek za 30 zł. z rzadszym w kolorze zielonym stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

Fi.524
Mi.656
140 PLN
14043

1950 grosze, parka z pustopolem ze stemplem dyrekcyjnym typ 21 ze Szczecina.

Fi.525
Mi.657
30 PLN
14044

1950 "groszy - lokalny", Bierut, znaczek w nowej walucie (15 gr.) omyłkowo przedrukowany czarnym lokalnym nadrukiem typu 47 (Tomaszów Mazowiecki) - mieszana frankatura ze znaczkami z dyrekcyjnym nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 28.III.1951 z urzędu Wrocław 17 pomiędzy instytucjami państwowymi; na odwrocie kasowniki odbiorcze; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.525, 535
Mi.657, 673
300 PLN
14045

1950 "groszy" sześcioblok znaczków z mieszanymi nadrukami typu 11 i 15 i znaczek z nadrukiem typu 12; efektownie frankowany ekspresowy list polecony, wysłany 30.I.1951 z urzędu Poznań 9 do Gdańska, na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze: Gdańsk 1 i Gdańsk 10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.526, 519
Mi.658, 650
200 PLN
14046

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 16, fioletowym - nieznanym z tego urzędu !!! i czerwonym, list wysłany 9.I.1951 z miejscowości Grodzisk Wielkopolski do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.527, 513
Mi.665, 659
120 PLN