Aukcja 39. Placówki poza granicami kraju 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12595

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK w czworobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.20v
Mi.23I
320 PLN
12596

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,.

Fi.22
300 PLN
12597

1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski.

Fi.24
140 PLN
12598

1934 polska całostka z nadrukiem dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku, gwarancja.

Fi.Cp1I
550 PLN
12599

1935 polski znaczek opłaty użyty w Gdańsku.

Fi.245
Mi.264
10 PLN
12600

1935 Port Gdańsk, frankatura mieszana znaczków wydań przedrukowych i znaczka polskiego bez przedruku, list wysłany 13.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Włochy k.Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.273, 23, 25
400 PLN
12601

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list z Gimnazjum Polskiego w kopercie firmowej, wysłany 7.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Zakopanego; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; niezwykle ciekawa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.275I
Mi.296I
700 PLN
12602

1936 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, lotniczy lis polecony wysłany 23.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Hajduki Wielkie; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "s", odmiana z wyszczerbioną wewnętrzną; czarny stempelek polecenia z wyróżnikiem "1s"; dodatkowo urzędowy stempel nadawcy "Polski Urząd poczt.-tel. Gdańsk 1"; na odwrocie stempelek tranzytowy Warszawa 19 PORT LOTNICZY i kasownik odbiorczy; warto podkreślić fakt, że list z Gdańska do Warszawy docierał w 4 godziny !!! dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.17-19, 23, 25
Mi.20-22, 26, 28&nbs
300 PLN
12603

1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.VIII.1937 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Poznania; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; dodatkowy stempelek Kościoła Mariackiego w Gdańsku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27
Mi.30
300 PLN
12604

1936 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Nowem do Gdańska, stempel odbiorczy i nadawczy z 9.II "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN
12605

1936 PORT GDAŃSK, wycinek z wprowadzoną w 1935 roku frankaturą mechaniczną "The British and Polish Trade Bank A.G." - jedną z dwóch znanych (Fi.2500.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.FM I
300 PLN
12606

1936 Port Gdańsk, "THE BRITISH AND POLISH TRADE BANK A.G.", frankatura mechaniczna FA-084, nominał 25 gr., niezwykle rzadko spotykany rekwizyt Polskiego Urzędu Pocztowego w Gdańsku (jeden z dwóch znanych) idealnie odciśnięty - 19.II na kopercie listu do Warszawy; przesyłka otwierana "zdecydowanie", koperta bez ubytków, minimalnie zmniejszona od dołu, ogólnie bardzo dobry stan zachowania; bardzo wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.FM I
3 500 PLN
12607

1936 Port Gdańsk, "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" Polski Urząd Gdańsk 1, znaczek z przedrukiem, na karcie adresowanej do miejscowości Hajduki Wielkie, ostemplowany okolicznściowo 24.XII; gwarancja Krawczyk (Myślicki 36 043).

Fi.KO3, 26
Mi.29
300 PLN
12608

1937 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, bilet wizytowy wysłany 24.III z Warszawy do Werony, znaczki unieważnione wirnikem okolicznościowym propagującym usługi pocztowe (Myślicki 36 104); na odwrocie kasownik odbiorczy 27.III; zgrabna, niefilatelistyczna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.26
Mi.29
500 PLN
12609

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria kasowana (Mi.28 euro), gwarancja.

Fi.29-31
Mi.31II-33
60 PLN
12610

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z 5.VI - widoki (II), znaczki za 5 i 15 gr. z przedrukiem, seria czysta, czworoblok znaczka za 5 gr. z błędami - lewy górny "krótkie K", prawy dolny "spacja przed P"; czworoblok znaczka za 15 gr. z błędem na prawym dolnym znaczku "pęknięta pionowa kreska Ń";
dekoracyjny list polecony II klasy ofrankowany czworoblokami, wysłany 12.IV.1938 z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; kasownik "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; kasownik odbiorczy; na karcie wystawowej z opisem; doskonały stan zachowania; wszystkie walory gwarancja.

Fi.30-31
Mi.32-33
1 100 PLN
12611

1937 Port Gdańsk, polska koperta (Belweder) bez przedruku użyta w Gdańsku, dofrankowana znaczkami różnych wydań przedrukowych i znaczków polskich bez przedruku, wysłana 9.VI jako ekspres polecony z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; sygnatura nakładu koperty (II-1937); znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; czarny stempelek polecenia z wyróżnikiem "1k", na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadki przypadek użycia polskiej koperty (całostki) w Gdańsku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck7, 29, 31, 285,
Mi.31II, 32, 306, 31
500 PLN
12612

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami

Fi.Cp3b
500 PLN
12613

Fi.Cp3c
500 PLN
12614

1937 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "WESOŁYCH ŚWIĄT" na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk.

Fi.KO 4
100 PLN
12615

Fi.29
Mi.32
250 PLN
12616

1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski !!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej.

Fi.32
Mi.34
50 PLN
12617

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta, pasek 3 znaczków makulaturowych z idealną gumą, bez podlepki i znaczki za 15 i 25 gr. ostemplowane na kopercie 11.XI listu poleconego w pierwszym dniu obiegu, wszystkie walory w doskonałym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem.

Fi.32-35
Mi.34-37
600 PLN
12618

1938 Port Gdańsk, 150 rocznica uchwalenia Konstytucji Stanów Zjednoczonych, polski znaczek o wysokim nominale 1 zł. użyty w Gdańsku (dopłata na liście Mi.130 euro), gwarancja.

Fi.305
Mi.326
50 PLN
12619

1938 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", dofrankowana czworoblokiem znaczków z przedrukiem i oznaczeniem nakładu na dolnym marginesie, jako druki grzecznościowo polecona (opłata zgodna z taryfą), wysłana 2.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaki opłaty unieważnione kasownikiem z wyszczerbionym mostkiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "t" ; stempelek polecenia urzędu Gdańsk 2!!! okolicznościowy stempel odbiorczy; dla kart z obiegu bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro); niewielki nakład 50.000; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp3c, 29
Mi.32
350 PLN
12620

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4
250 PLN
12621

1938 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku, list opłacony jak druki, wysłany 3.VI z Gdyni do Gdańska, ponieważ nadawca nie oznaczył przesyłki DRUKI, urząd w Gdańsku pobrał dopłatę w wysokości 15 gr. (opłata za list miejscowy wynosiła 20 gr.) traktując przesyłkę jako niedostatecznie opłaconą, ale co bardzo rzadkie, bez karnego doliczania podwójnej wysokości opłaty; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No.2"; wysoka wycena katalogowa (Fi. od 1000.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.D82, 294
1 200 PLN
12622

1938 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk.

Fi.KO 2
120 PLN
12623

1939 list polecony z Warszawy 30.V.39 opłacony znaczkiem dla polskiej poczty w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.35
250 PLN
12624

1939 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list ekspresowy ofrankowany blokiem (opłata zgodna z taryfą), wysłany 17.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Bl.8
400 PLN