Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12595 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK w czworobloku, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.20v Mi.23I |
| 320 PLN | |
12596 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski,. | Fi.22 |
| 300 PLN | |
12597 |
1933 Port Gdańsk, gwarancja Danowski. | Fi.24 |
| 140 PLN | |
12598 |
1934 polska całostka z nadrukiem dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku, gwarancja. | Fi.Cp1I |
| 550 PLN | |
12599 |
1935 polski znaczek opłaty użyty w Gdańsku. | Fi.245 Mi.264 |
| 10 PLN | |
12600 |
1935 Port Gdańsk, frankatura mieszana znaczków wydań przedrukowych i znaczka polskiego bez przedruku, list wysłany 13.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Włochy k.Warszawy; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.273, 23, 25 |
| 400 PLN | |
12601 |
1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list z Gimnazjum Polskiego w kopercie firmowej, wysłany 7.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Zakopanego; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; niezwykle ciekawa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.275I Mi.296I |
| 700 PLN | |
12602 |
1936 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, lotniczy lis polecony wysłany 23.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Hajduki Wielkie; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "s", odmiana z wyszczerbioną wewnętrzną; czarny stempelek polecenia z wyróżnikiem "1s"; dodatkowo urzędowy stempel nadawcy "Polski Urząd poczt.-tel. Gdańsk 1"; na odwrocie stempelek tranzytowy Warszawa 19 PORT LOTNICZY i kasownik odbiorczy; warto podkreślić fakt, że list z Gdańska do Warszawy docierał w 4 godziny !!! dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.17-19, 23, 25 Mi.20-22, 26, 28&nbs |
| 300 PLN | |
12603 |
1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.VIII.1937 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Poznania; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; dodatkowy stempelek Kościoła Mariackiego w Gdańsku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.27 Mi.30 |
| 300 PLN | |
12604 |
1936 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego z Sądu Grodzkiego w Nowem do Gdańska, stempel odbiorczy i nadawczy z 9.II "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN | |
12605 |
1936 PORT GDAŃSK, wycinek z wprowadzoną w 1935 roku frankaturą mechaniczną "The British and Polish Trade Bank A.G." - jedną z dwóch znanych (Fi.2500.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.FM I |
| 300 PLN | |
12606 |
1936 Port Gdańsk, "THE BRITISH AND POLISH TRADE BANK A.G.", frankatura mechaniczna FA-084, nominał 25 gr., niezwykle rzadko spotykany rekwizyt Polskiego Urzędu Pocztowego w Gdańsku (jeden z dwóch znanych) idealnie odciśnięty - 19.II na kopercie listu do Warszawy; przesyłka otwierana "zdecydowanie", koperta bez ubytków, minimalnie zmniejszona od dołu, ogólnie bardzo dobry stan zachowania; bardzo wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.FM I |
| 3 500 PLN SPRZEDANY | |
12607 |
1936 Port Gdańsk, "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" Polski Urząd Gdańsk 1, znaczek z przedrukiem, na karcie adresowanej do miejscowości Hajduki Wielkie, ostemplowany okolicznściowo 24.XII; gwarancja Krawczyk (Myślicki 36 043). | Fi.KO3, 26 Mi.29 |
| 300 PLN | |
12608 |
1937 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, bilet wizytowy wysłany 24.III z Warszawy do Werony, znaczki unieważnione wirnikem okolicznościowym propagującym usługi pocztowe (Myślicki 36 104); na odwrocie kasownik odbiorczy 27.III; zgrabna, niefilatelistyczna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.26 Mi.29 |
| 500 PLN | |
12609 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria kasowana (Mi.28 euro), gwarancja. | Fi.29-31 Mi.31II-33 |
| 60 PLN | |
12610 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z 5.VI - widoki (II), znaczki za 5 i 15 gr. z przedrukiem, seria czysta, czworoblok znaczka za 5 gr. z błędami - lewy górny "krótkie K", prawy dolny "spacja przed P"; czworoblok znaczka za 15 gr. z błędem na prawym dolnym znaczku "pęknięta pionowa kreska Ń"; | Fi.30-31 Mi.32-33 |
| 1 100 PLN | |
12611 |
1937 Port Gdańsk, polska koperta (Belweder) bez przedruku użyta w Gdańsku, dofrankowana znaczkami różnych wydań przedrukowych i znaczków polskich bez przedruku, wysłana 9.VI jako ekspres polecony z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; sygnatura nakładu koperty (II-1937); znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; czarny stempelek polecenia z wyróżnikiem "1k", na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo rzadki przypadek użycia polskiej koperty (całostki) w Gdańsku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Ck7, 29, 31, 285, Mi.31II, 32, 306, 31 |
| 500 PLN | |
12612 |
1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami | Fi.Cp3b |
| 500 PLN | |
12613 |
1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; idealny stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp3c |
| 500 PLN | |
12614 |
1937 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "WESOŁYCH ŚWIĄT" na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk. | Fi.KO 4 |
| 100 PLN | |
12615 |
1938 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa (do 5 wyrazów) wysłana 19.I z Krakowa do Fischenthal w Szwajcarii; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.29 Mi.32 |
| 250 PLN | |
12616 |
1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski !!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej. | Fi.32 Mi.34 |
| 50 PLN | |
12617 |
1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta, pasek 3 znaczków makulaturowych z idealną gumą, bez podlepki i znaczki za 15 i 25 gr. ostemplowane na kopercie 11.XI listu poleconego w pierwszym dniu obiegu, wszystkie walory w doskonałym stanie zachowania; na karcie wystawowej z opisem. | Fi.32-35 Mi.34-37 |
| 600 PLN | |
12618 |
1938 Port Gdańsk, 150 rocznica uchwalenia Konstytucji Stanów Zjednoczonych, polski znaczek o wysokim nominale 1 zł. użyty w Gdańsku (dopłata na liście Mi.130 euro), gwarancja. | Fi.305 Mi.326 |
| 50 PLN | |
12619 |
1938 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", dofrankowana czworoblokiem znaczków z przedrukiem i oznaczeniem nakładu na dolnym marginesie, jako druki grzecznościowo polecona (opłata zgodna z taryfą), wysłana 2.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaki opłaty unieważnione kasownikiem z wyszczerbionym mostkiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "t" ; stempelek polecenia urzędu Gdańsk 2!!! okolicznościowy stempel odbiorczy; dla kart z obiegu bardzo wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro); niewielki nakład 50.000; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp3c, 29 Mi.32 |
| 350 PLN | |
12620 |
1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp4 |
| 250 PLN | |
12621 |
1938 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku, list opłacony jak druki, wysłany 3.VI z Gdyni do Gdańska, ponieważ nadawca nie oznaczył przesyłki DRUKI, urząd w Gdańsku pobrał dopłatę w wysokości 15 gr. (opłata za list miejscowy wynosiła 20 gr.) traktując przesyłkę jako niedostatecznie opłaconą, ale co bardzo rzadkie, bez karnego doliczania podwójnej wysokości opłaty; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY No.2"; wysoka wycena katalogowa (Fi. od 1000.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.D82, 294 |
| 1 200 PLN | |
12622 |
1938 PORT GDAŃSK, wycinek z kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" na znaczku wydania przedrukowego za 5 gr., gwarancja Krawczyk. | Fi.KO 2 |
| 120 PLN | |
12623 |
1939 list polecony z Warszawy 30.V.39 opłacony znaczkiem dla polskiej poczty w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.35 |
| 250 PLN | |
12624 |
1939 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list ekspresowy ofrankowany blokiem (opłata zgodna z taryfą), wysłany 17.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczki unieważnione kasownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.Bl.8 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |