Aukcja 38. Królestwo Polskie

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
5248

1851 Królestwo Polskie, rzadka w tak wczesnym okresie, koperta listu zagranicznego wysłanego 24.IX z Warszawy do Clermont-Ferrand we Francji, stempel nadawczy typu IIIC (398k), stemple graniczne: "AUS RUSSLAND" (Feuser 130.-) i "PRUSSE - VALENCIENNES", stempel tranzytowy Berlina i odbiorczy francuski 30.IX; liczne adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki i opłat; zgrabna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym.

400 PLN
5249

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 - dość rzadki, unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+200.-), świetny stan.

Mi.6
1 500 PLN
5250

1858 Królestwo Polskie, pierwszy znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1857 roku, na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1"; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska (Stary Zamość), to pierwszy znaczek będący w obiegu na ziemiach polskich, mógł zostać użyty pomiędzy 27 marca 1858 roku - kiedy to wprowadzono obowiązek unieważniania znaczków kasownikiem numerowym, a 1 kwietnia 1860 roku - kiedy znaczki rosyjskie wycofano z obiegu; oprócz jednego znaczka na froncie listu z mało czytelnym kasownikiem, opisanego przez M.Bojanowicza w jego monografii, to jedyny znany egzemplarz Rosji numer jeden użyty w tej ekspedycji; znajdował się kolejno w wielkich kolekcjach, A.Faberge, J.Mazepy, a ostatnio w słynnej kolekcji Wisła G.D.Mehrtensa, fotoatest firmowy.

Mi.1
10 000 PLN
5251

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 247 - Lipno (Fi.+250.-); poza nieco krótszymi ząbkami po bokach w bardzo ładnym stanie.

Mi.7
1 400 PLN
5252

1858 (?) koperta wydania z roku 1855 wysłana z Rosji do Warszawy, znak opłaty o średnicy 27,5 mm, orzeł z wąskim ogonem i znak wodny I, warszawski miejscownik i godzinnik.

Fi.Ck r 8
600 PLN
5253

1858 Królestwo Polskie, list (koperta) do miejscowości Nakory nadany 20.V w Warszawie, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, w czterech okręgach, używanym w latach 1858-64; tak więc na znaczku rosyjskim mógł być on zastosowany jedynie przed wprowadzeniem do obiegu polskiego znaczka numer jeden.

Fi.V
Mi.5
3 000 PLN
5254

1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 26.XI z Petersburga do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 1, pod znaczkiem ładnie odbity miejscownik z datą, na odwrocie warszawski datownik odbiorczy i duży kwadratowy godzinnik "3/P"; zbutwiałe krawędzie listu ale od frontu prezentuje się dobrze.

Mi.5
350 PLN
5255

1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 16.II z Moskwy do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 2, na odwrocie miejscownik nadawczy z datą i warszawski datownik odbiorczy; zbutwiałe krawędzie listu ale ekspozycyjnie ładny.

Mi.5
200 PLN
5256

Fi.(Ck4)
50 PLN
5257

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany, znaczek posiada usterkę w postaci zakrzywionej zewnętrznej ramki w górnym lewym narożniku, znaczek reperowany w dolnym prawym narożniku, ładne centrowanie, gwarancja z 4.

Fi.1a
Mi.1a
700 PLN
5258

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany rzadkim kasownikiem numerowym 98 - Chomęciska, Bojanowicz 8 punktów, znaczek w bardzo dobrym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.1a
Mi.1a
1 900 PLN
5259

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek o jasnych odcieniach na kopercie listu wysłanego 14.XI z Płocka do Warszawy, znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 253 - Płock, obok polsko-rosyjski miejscownik nadawczy i adnotacja b.pilno, na odwrocie godzinnik 1/P (Fi.+250.-) i kasownik odbiorczy; list zamknięty nieuszkodzoną pieczęcią lakową; fragment tylnej części koperty został nadcięty dla lepszej ekspozycji stempli; bardzo zgrabna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1a
6 000 PLN
5260

1860 pierwszy polski znaczek stemplowany kasownikiem numerowym 194 - Sieradz, silnie uszkodzona ramka w dolnym lewym rogu, słabe ząbkowanie w górnej części.

Fi.1a
Mi.1a
1 150 PLN
5261

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, słaby stan, na górze prześwitki i uszkodzone ząbki, dół niezły, pełny rysunek i bardzo niska cena wywoławcza.

Fi.1a
410 PLN
5262

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., czysty, w kolorach niebieskim i karminowym o jasnych odcieniach, poza dwoma słabszymi ząbkami w pięknym stanie zachowania, na odwrocie sygnatura ołówkiem znanego przedwojennego eksperta francuskiego Aime Bruna, kolorowy fotoatest Krawczyk.

Fi.1a
3 600 PLN
5263

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek posiada ciekawą usterkę w postaci zdeformowanej liczby 10 napisu rosyjskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1a
Mi.1a
900 PLN
5264

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1a
Mi.1a
800 PLN
5265

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym 1, znaczek w dobrym stanie, gwarancja.

Fi.1a
Mi.1a
860 PLN
5266

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 3 - Nowy Dwór, reperowany dolny lewy narożnik, gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1a
Mi.1a
1 100 PLN
5267

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 324 - Sanniki, bardzo rzadki kasownik - według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10, nieudolnie doklejony prawy górny narożnik, prześwitka, pozostałości oryginalnej gumy, gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1a
Mi.1a
1 200 PLN
5268

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z spektakularną usterką z poz. 40 w postaci przerwanego T i pękniętej dolnej ramki, znaczek reperowany i regumowany, mimo tego bardzo ładna prezencja, podniesiona gwarancja z 4 i G Miszczak.

Fi.1a B1
Mi.1a
2 200 PLN
5269

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 138 - Radom, lekka prześwitka na środku znaczka.

Fi.1b
Mi.1b
500 PLN
5270

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 113 - Ożarów, bardzo rzadki kasownik - według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, znaczek przeząbkowany i reperowany, ze zbioru S. Dolińskiego, mocno podniesiona gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1b
Mi.1b
1 800 PLN
5271

Fi.1b
Mi.1b
600 PLN
5272

1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o ciemnych odcieniach, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa i czytelnym fragmentem miejscownika nadawczego grażdanką (AP)ABA w kolorze czerwonym, wzmocniony masą papierową na całej powierzchni, poza tym w bardzo dobrym stanie, gwarancja z oznaczeniem 4 Falkowski.

Fi.1bc
800 PLN
5273

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych w barwach czerwonej i niebieskiej, znaczek z odmiennym typem kliszy (typ I) - podwójna obwódka wokół herbu - niebieska i czerwona, znaczek naddarty lekko z prawej strony, podniesiona gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1bs
Mi.1b
2 200 PLN
5274

1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, odmienny typ kliszy - dodatkowa niebieska obwódka wokół herbu typu III, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, kilka usterek ząbkowania, ogólnie w dobrym stanie, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.1sa
1 800 PLN
5275

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym 1, znaczek z odmiennym typem kliszy z dodatkową obwódką w kolorze niebieskim typ III, mała prześwitka po oderwanej podlepce, ogólnie stan dobry, gwarancja.

Fi.1sa
Mi.1a
1 800 PLN
5276

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów Rawski, znaczek z odmiennym typem kliszy z dodatkową obwódką w kolorze niebieskim typ I, słabe ząbkowanie, podniesiona gwarancja.

Fi.1sa
Mi.1a
1 400 PLN
5277

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych stemplowany warszawskim kasownikiem numerowym, znaczek na cienkim prześwitującym papierze, opis i gwarancja Schmutz.

Fi.1ub
Mi.1b
1 800 PLN
5278

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na papierze cienkim prześwitującym stemplowany kasownikiem ekspedycji pocztowej na dworcu Praga DP, Bojanowicz 8 punktów, znaczek posiada usterkę w postaci pękniętej górnej ramki, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1ub
Mi.1b
2 200 PLN
5279

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na papierze cienkim prześwitującym stemplowany kasownikiem numerowym Kibart - 282, znaczek reperowany przez pogłębienie ząbkowania, niezwykle ciemny kolor niebieski, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.1ub
Mi.1b
1 200 PLN
5280

1860 Królestwo Polskie, list zagraniczny wysłany 8.XI z Warszawy do Wiednia, mały okrągły (18 mm) stempel nadawczy typu IIIC (398g), stempelek FRANCO z wpisaną wysokością opłaty 15/15 informujący, że list został w całości opłacony przez nadawcę, dodatkowo stempelek nadawcy JOZEF EPSTEIN; na odwrocie kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania.

250 PLN
5281

1860 koperta dla Poczty Miejskiej w Warszawie, koperta z tłoczonymi kwadracikami, znak opłaty w kolorze niebieskim, stan bardzo dobry.

Fi.Ck4IIy
1 200 PLN
5282

1862 Królestwo Polskie - kompletny list składany, wysłany 4.4.(23.3) z Warszawy do Rygi, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważnionym polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, obok miejscownik BAPABA grażdanką i stempelek nadawcy; znaczek ładnie czysto drukowany, bez większych usterek rysunku, czytelnie skasowany, zachował się w bardzo dobrym stanie; na odwrocie datownik odbiorczy Rygi z 26.MAP.1862; list napisano na papierze z ozdobnie suchotłoczonym nazwiskiem nadawcy, ma ślad złożenia i kilka adnotacji odbiorcy; gwarancja Schmutz.

Fi.1a
4 400 PLN
5283

1862 (około) koperta wydania z roku 1855 wysłana z Rosji do Warszawy, znak opłaty o średnicy 27,5 mm, orzeł z wąskim ogonem i znak wodny I, warszawski miejscownik i mały godzinnik.

Fi.Ck r 8
600 PLN
5284

1863 list do Królestwa Polskiego, wysłany 29.IV z Rzymu do Warszawy, przewieziony drogą morską do Marsylii, a stamtąd przez Strasbourg i Akwizgran do Polski, ogarniętej Powstaniem Styczniowym; nadawca opisuje między innymi, osobiste spotkanie z papieżem Piusem IX, list kończy się zdaniem: "My tu w Rzymie ...doznaiem wszelkiego bespieczeństwa i spokoju dałby Wam Bóg, aby też i u Was tak samo było"; niezwykle ciekawy dokument historyczny o wspaniałym obiegu.

800 PLN
5285

1864 list do Królestwa Polskiego, wysłany 25.VII z Odessy do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym miejscownikiem z ozdobnikiem i datą, na odwrocie druga odbitka miejscownika i kasownik odbiorczy; zamiast pieczęci lakowej dekoracyjna zalepka nadawcy; zbutwiałe krawędzie listu ale ekspozycyjnie ładny.

Mi.5
250 PLN
5286

1865 pierwszy polski znaczek na obwolucie listu z Warszawy do Petersburga, znaczek o żywych ciemnych kolorach o bardzo czystym rysunku i poprawnym ząbkowaniu, kasownik warszawski - jedynka w czterech kwadratach, późna data użycia na kilka tygodni przed wycofaniem pierwszego znaczka ze sprzedaży, koperta posiada reperację w postaci uzupełnienia wyciętego fragmentu koperty z nazwiskiem adresata (praktycznie niewidoczne), na odwrocie stempel odbiorczy Petersburga 26.I.65, bardzo ładna prezencja i czysty stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.1b
Mi.1b
3 600 PLN
5287

1865 Królestwo Polskie - pierwszy polski znaczek w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o bardzo intensywnych odcieniach, na wycinku z listu do Rosji, nadanego w Warszawie w dniu 25.1.1865 według kalendarza juliańskiego (6.2. według kalendarza gregoriańskiego); tydzień później 1/13.2. zaprzestano sprzedaży polskiego znaczka numer jeden i przywrócono do obiegu znaczki rosyjskie; znaczek unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1 (w użyciu od jesieni 1864), obok miejscownik nadawczy APABA grażdanką, listy i znaczki z końcowego okresu obiegu należą do bardzo rzadkich, widoczne na skanie lekkie załamania wycinka wzmocnione od spodu podlepieniem, fotoatest firmowy.

Fi.1ba
2 800 PLN