Aukcja 37. Poczty wojskowe I wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
459

1917 kartka ze stemplem IV Pułku Legionów Polskich.

40 PLN
460

1917 kartka z poczty polowej w Chełmie ze stemplami cenzury.

25 PLN
461

1917 kartka z poczty polowej 378 ze stemplem Dowództwa 5 Kompanii 2 p.p. W. polsk., stemplem cenzury i opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

50 PLN
462

1917 kartka nadana z Komendy 6 Kompanii II Pułku Legionów Polskich 19.IV.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

120 PLN
463

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Ryblewski.

100 PLN
464

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

100 PLN
465

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w pięknym stanie, każdy znaczek sygnatury T i PHILA oraz gwarancje Mikstein i Ryblewski, dwa najdroższe dodatkowo nowy stempelek gwarancyjny prof. Miksteina.

Fi.1-11
3 800 PLN
466

36 PLN
467

100 PLN
468

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

100 PLN
469

35 PLN
470

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Rachmanow.

25 PLN
471

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 5 kop. z bardzo dużym przesunięciem nadruku, gwarancja Mikstein, Schmutz.

162 PLN
472

30 PLN
473

25 PLN
474

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Perzyński.

18 PLN
475

25 PLN
476

18 PLN
477

Fi.11
900 PLN
478

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
479

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.12-15A, 13bA
80 PLN
480

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 400 PLN
481

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, znaczki drugiego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.12B, 13Ba,b, 14B
250 PLN
482

1918wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.13
300 PLN
483

1918 poczta I Korpusu, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.13A
30 PLN
484

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-blok) znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp" i nieopisaną usterką a na poz.16 "uszkodzone 5", bardzo ładny stan, gwarancja z opisem błędów Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B
600 PLN
485

1918 Łomża, obóz internowania legionistów, widokówka wysłana 4.III z Końska do obozu, cenzura; adresat po kryzysie przysięgowym 9.VII.1917 został osadzony w obozie Szczypiorno, a następnie przeniesiono go do Łomży; walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek narożnika); gwarancja Schmutz.

500 PLN
486

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek opłaty stemplowej za 3 Ruble.

150 PLN
487

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie w czworobloku.

160 PLN
488

1918 Polski Korpus Posiłkowy - karta wysłana 12.II z Krakowa do Biura Ewidencyjnego Legionów w Piotrkowie; odbiorczy stempel kancelaryjny.

50 PLN
489

1918 widokówka wysłana 20.VII z Warszawy, jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, stempel formacyjny.

30 PLN
490

100 PLN
491

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,15 Rubla, II wydanie na rzadkim cienkim papierze bez znaku wodnego, zdjęty z dokumentu, z fragmentami oryginalnej gumy, unieważniony ręcznie.

250 PLN
492

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - pasek rzadkich znaczków opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą i adnotacją z datą unieważnienia.

800 PLN
493

300 PLN
494

1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz wysłany 22.VIII do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, stemple: cenzury i doręczeniowy Poczty miejskiej w Warszawie. Obozy takie utworzono staraniem wpływowych Polaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt. Starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski, gwarancja Schmutz.

800 PLN
495

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie w czworobloku, z widocznym fragmentem znaku wodnego, jeden znaczek z uszkodzeniem papieru.

120 PLN
496

35 PLN
497

50 PLN
498

1918 kartka z Kalisza 27.3.1918 do obozu w Skalmierzycach z rzadkim stemplem cenzury obozowej nr 14 w kolorze czerwonym.

600 PLN