Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4375 |
1932 znaczek wydania przedrukowego na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA. | Fi.227 |
| 100 PLN | |
4376 |
1932 znaczek wydania przedrukowego na rzecz Wystawy Poczty Lotniczej LUFPOSTA. | Fi.228 |
| 100 PLN | |
4377 |
1932 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, dofrankowana i jako przesyłka lotnicza, nadana 5.IV w urzędzie Gdańsk 5, wysłana drogą lotniczą z urzędu Danzig-Langfuhr przez Berlin do Bremenhaven; pośrednie stemple berlińskie: czerwony stempel odbiorczy dla przesyłek lotniczych i datownik; dekoracyjna całość w minimalnie słabszym stanie zachowania (karta poziomo zgięta, zbyt mocne uderzenie stemplem lotniczym pośrodku, przecięło karton). | Fi.Cpp2, 199 Mi.PP1, 205 |
| 350 PLN | |
4378 |
1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 20/100 Pf. z błędem na poz.3 "1 złamane u dołu" (Mi.130 euro), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.D42t Mi.P42 I |
| 260 PLN | |
4379 |
1934 Sławni Gdańszczanie, komplet 3 czystych kart z żółtozielonym znakiem opłaty, ilustracje przedstawiają: Chodowieckiego, Heweliusza i Schopenhauera. | Fi.Cp48I-IIIa Mi.P48/01-03 |
| 900 PLN | |
4380 |
1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; karta czysta, bardzo dobry stan zachowania; temat - ŻAGLOWCE. | Fi.Cpp3 Mi.PP2 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
4381 |
1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, seria. | Fi.252-54 |
| 15 PLN | |
4382 |
1936 polecony list ekspresowy z Gdańska wysłany 17.XI do Gdyni, zwraca uwagę stempelek "20 P.Einl.Geb.", na odwrocie stempel Gdańsk 5 (wyr."k") i kasownik odbiorczy. | Fi.236, 257 Mi.A241, 261 |
| 50 PLN | |
4383 |
1936 wydanie dobroczynne z dopłatą na Pomoc Zimową, seria. | Fi.257-62 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
4384 |
1936 zabytki Gdańska - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, czysta seria w bardzo ładnym stanie. | Fi.258-62 Mi.262-66 |
| 200 PLN | |
4385 |
1936 wydanie dobroczynne z dopłatą na Pomoc Zimową, seria. | Fi.274-78 |
| 90 PLN | |
4386 |
1936 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze żółtozielonym, karton szarobiały. | Fi.Cp53a |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
4387 |
1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen. na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi. 400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania | Fi.Cp55e Mi.P54 |
| 1 000 PLN | |
4388 |
1937 znaczek jasnozielony na papierze bladożółtym, z automatu, na widokówce wysłanej 6.VIII z Sopotu do Nowego Miasta Lubawskiego (Fi.100.-), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.188Rbz |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
4389 |
1937-1939 zestaw poszukiwanych kasowanych serii "obrazkowych" z dopłatami; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.255-7, 263-4, 279 Mi.259-61, 267-8, 28 |
| 200 PLN | |
4390 |
1937 Gdański Związek Przeciwlotniczy, seria. | Fi.263-64 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
4391 |
1937 wydanie obiegowe. | Fi.265 |
| 40 PLN | |
4392 |
1937 wydanie obiegowe. | Fi.269 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
4393 |
1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. z wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk. | Fi.271 Mi.275X |
| 250 PLN | |
4394 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii. | Fi.275 |
| 15 PLN | |
4395 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii. | Fi.276 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
4396 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii. | Fi.277 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
4397 |
1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, luzak z serii. | Fi.278 |
| 40 PLN | |
4398 |
1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 7, częściowy brak cyfry (suchotłoczony). | Fi.Bl.1 |
| 1 000 PLN | |
4399 |
1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.1a |
| 60 PLN | |
4400 |
1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, blok. | Fi.bl.2a |
| 60 PLN | |
4401 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok. | Fi.bl.3 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
4402 |
1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony frankowany blokiem, ostemplowanym okolicznościowo, wysłany 30.XI z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Bl.3 |
| 500 PLN | |
4403 |
1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym, karton kremowy. | Fi.Cp57e |
| 130 PLN SPRZEDANY | |
4404 |
1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta czysta, idealny stan zachowania. | Fi.Cpp4 Mi.PP3 |
| 300 PLN | |
4405 |
1938-39 wydanie na przesyłki lotnicze, seria na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", na podlepkach. | Fi.282-85 Mi.298-301 |
| 25 PLN | |
4406 |
1939 seria z dopłatą na Pomoc Zimową na liście poleconym do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.295-9 |
| 120 PLN | |
4407 |
1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta w czworoblokach. | Fi.300-03 Mi.302-05 |
| 120 PLN | |
4408 |
1939 Dzień Znaczka, seria. | Fi.300-303 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
4409 |
1939 "Gdańsk jest niemiecki" - niemiecka dekoracyjna karta propagandowa, czysta w idealnym stanie zachowania. | Mi.P287 |
| 40 PLN | |
4410 |
1939 karta nakładu nieurzędowego, wydana z okazji Dnia Znaczka i pokazu filatelistycznego, 10.I ostemplowana okolicznościowo, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cpp6 |
| 250 PLN | |
4411 |
1940 ilustrowana, propagandowa karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 7.I z okazji Dnia Znaczka; doskonały stan zachowania. | Mi.P287 |
| 60 PLN | |
4412 |
1942 list w ładnej kopercie firmowej, wysłany 28.VIII z Gdańska do Pakosch (Pakość), znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
4413 |
1942 koperta firmowa Stoczni Gdańskiej ze stemplem wirnikowym. | |
| 150 PLN | |