Aukcja 37. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3143

1946 list z Tarnobrzega 9.5.46 do Jarosławia.

Fi.362, 377
Mi.393, 410
10 PLN
3144

1946 list firmowy z Krakowa do Jarosławia.

Fi.362, 380, 405
Mi.393, 414, 438&nbs
10 PLN
3145

1946 niedopłacony list z Gogolina 8.IX.46 do Zabrza, od adresata pobrano podwójna wartość niedopłaty znaczkiem dopłaty, prowizoryczny kasownik Gogolina.

Fi.363, D100
Mi.394
190 PLN
3146

1946 list polecony z Łodzi 8.3.46 do Białej Podlaskiej, cięty znaczek za 1 zł.

Fi.364, 377A, 389
Mi.395, 410, 422&nbs
60 PLN
3147

1946 kartka z Skierniewic 19.5.46 do Chełma.

Fi.376a T2
Mi.409b
25 PLN
3148

1946 list ze Szczecina do Warszawy.

Fi.377, 378
Mi.410, 411
10 PLN
3149

1946 ekspres polecony z Poznania 31.1.46 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.377, 393
Mi.410, 426
60 PLN
3150

1946 firmowy list polecony z Łodzi 3.1.46 do Warszawy.

Fi.378
Mi.411
15 PLN
3151

1946 kartka z Wałbrzycha 27.8.46 do Lublina, widokówka Wałbrzych.

Fi.380
Mi.414
15 PLN
3152

1946 list z Olsztyna 9.6.46 ze stemplem okolicznościowym I Ogólnopolskie Gody Wiosenne na Mazurach.

Fi.382
Mi.416
25 PLN
3153

1946 polecony list lotniczy z Warszawy 12.VIII.46 do Szwajcarii, prowizoryczny kasownik i erka UP Warszawa 23, cenzura cywilna 3290.

Fi.383, 396
Mi.417, 429
80 PLN
3154

1946 list polecony z Gliwic do Anglii ze stemplem urzędu cenzury 3216.

Fi.384
Mi.418
40 PLN
3155

1946 list polecony z Łodzi do Francji ze stemplem cenzury 3136.

Fi.384
Mi.418
40 PLN
3156

1946 list polecony z Łodzi do Puław.

Fi.384
Mi.417
20 PLN
3157

1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" Szczecin 1, fioletowa odbitka kasownika z wyróżnikiem "e", znaczek na specjalnej karcie ostemplowany okolicznościowo 14.IV (Myślicki 46 007).

Fi.385
Mi.419
20 PLN
3158

1946 ekspres polecony z Kraśnika 5.12.46 do Krakowa, znaczki z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.385
Mi.419
60 PLN
3159

1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku).

Fi.388-415c
Mi.421-450
280 PLN
3160

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja.

Fi.388 B
Mi.421
30 PLN
3161

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 8.V z agencji pocztowo telegraficznej w miejscowości Lędziny do Pszczyny, znaczek uszkodzony, ogólne dobry stan zachowania.

Fi.389
Mi.422
80 PLN
3162

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja i opis.

Fi.389 B
Mi.422
30 PLN
3163

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami na poz.40 "przerwane 7" i "uszkodzony nosek 1", gwarancja i opis.

Fi.389 B
Mi.422
30 PLN
3164

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, 6 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.II z miejscowości Mieszna koło Węgrowa do Płocka; słabszy stan zachowania.

Fi.391, 377
Mi.424, 410
40 PLN
3165

1946 list polecony z Sokołowa Podlaskiego 6.2.46 do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy, poniemiecki kasownik.

Fi.392
Mi.425
50 PLN
3166

Fi.392s
Mi.425
120 PLN
3167

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja.

Fi.393 B
Mi.426
30 PLN
3168

1946 stempel okolicznościowy Zjazdu Byłych Więźniów Obozów Koncentracyjnych.

Fi.394
Mi.427
20 PLN
3169

1946 wydanie lotnicze, narożny czworoblok ciętych prób z numerem walca, unikalna tak zwana "czwórka Miksteina", pochodzący z zasobów MPiT, z których część została w latach 50-tych przekazana na rynek filatelistyczny, znaczki wycięte "z gestem" z arkusza - uszkodzono kolejne cztery znaczki dla uzyskania najszerszych możliwych marginesów.

Fi.396P1
Mi.429
2 800 PLN
3170

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.XI z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
3171

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 5.V.1947 z Brzezin do Chicago, odręcznie odnotowano fakt przeprowadzenia kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze, gwarancja.

Fi.398, 379A
Mi.431, 412B
60 PLN
3172

Fi.398, 381, 384
Mi.415, 418, 431&nbs
120 PLN
3173

1946 polecony list lotniczy z Warszawy do USA, na odwrocie stempel kontroli dewizowej.

Fi.399, 400
Mi.432, 433
25 PLN
3174

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł. - frankatura mieszana, list polecony wysłany 19.I.1948 z Chełmna do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.400
Mi.433
20 PLN
3175

1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski, w tym znaczek z błędem "plama poza obrazem".

Fi.403 (403s)
Mi.435
350 PLN
3176

1946 miejscowy list polecony z Warszawy 21.8.46, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.403, 407
Mi.436, 439
180 PLN
3177

1946 obóz śmierci w Majdanku, próba znaczka za 6+4 zł. w kolorze czerwonym - wzór drugi, z szokującym widokiem krematorium, gwarancja.

Fi.403 P
Mi.436
350 PLN
3178

1946 obóz śmierci w Majdanku, próba znaczka za 1,50+3,50 zł. w kolorze zielonym - wzór pierwszy, z widokiem ogólnym obozu, gwarancja.

Fi.403 P
Mi.436
400 PLN
3179

Fi.406
Mi.440
120 PLN
3180

1946 Święto Morza, próba znaczka za 6+4 zł. w kolorze fioletowym z widokiem portu w Szczecinie, gwarancja.

Fi.406 P
Mi.440
400 PLN
3181

1946 Święto Morza, czworoblok na grubym papierze y.

Fi.406y
Mi.440
300 PLN
3182

1946 list polecony z Solic Zdroju 12.8.46 do warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.407
Mi.439
200 PLN