Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3143 |
1946 list z Tarnobrzega 9.5.46 do Jarosławia. | Fi.362, 377 Mi.393, 410 |
| 10 PLN | |
3144 |
1946 list firmowy z Krakowa do Jarosławia. | Fi.362, 380, 405 Mi.393, 414, 438&nbs |
| 10 PLN | |
3145 |
1946 niedopłacony list z Gogolina 8.IX.46 do Zabrza, od adresata pobrano podwójna wartość niedopłaty znaczkiem dopłaty, prowizoryczny kasownik Gogolina. | Fi.363, D100 Mi.394 |
| 190 PLN SPRZEDANY | |
3146 |
1946 list polecony z Łodzi 8.3.46 do Białej Podlaskiej, cięty znaczek za 1 zł. | Fi.364, 377A, 389 Mi.395, 410, 422&nbs |
| 60 PLN | |
3147 |
1946 kartka z Skierniewic 19.5.46 do Chełma. | Fi.376a T2 Mi.409b |
| 25 PLN | |
3148 |
1946 list ze Szczecina do Warszawy. | Fi.377, 378 Mi.410, 411 |
| 10 PLN | |
3149 |
1946 ekspres polecony z Poznania 31.1.46 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.377, 393 Mi.410, 426 |
| 60 PLN | |
3150 |
1946 firmowy list polecony z Łodzi 3.1.46 do Warszawy. | Fi.378 Mi.411 |
| 15 PLN | |
3151 |
1946 kartka z Wałbrzycha 27.8.46 do Lublina, widokówka Wałbrzych. | Fi.380 Mi.414 |
| 15 PLN | |
3152 |
1946 list z Olsztyna 9.6.46 ze stemplem okolicznościowym I Ogólnopolskie Gody Wiosenne na Mazurach. | Fi.382 Mi.416 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
3153 |
1946 polecony list lotniczy z Warszawy 12.VIII.46 do Szwajcarii, prowizoryczny kasownik i erka UP Warszawa 23, cenzura cywilna 3290. | Fi.383, 396 Mi.417, 429 |
| 80 PLN | |
3154 |
1946 list polecony z Gliwic do Anglii ze stemplem urzędu cenzury 3216. | Fi.384 Mi.418 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
3155 |
1946 list polecony z Łodzi do Francji ze stemplem cenzury 3136. | Fi.384 Mi.418 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
3156 |
1946 list polecony z Łodzi do Puław. | Fi.384 Mi.417 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
3157 |
1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" Szczecin 1, fioletowa odbitka kasownika z wyróżnikiem "e", znaczek na specjalnej karcie ostemplowany okolicznościowo 14.IV (Myślicki 46 007). | Fi.385 Mi.419 |
| 20 PLN | |
3158 |
1946 ekspres polecony z Kraśnika 5.12.46 do Krakowa, znaczki z prywatnym ząbkowaniem. | Fi.385 Mi.419 |
| 60 PLN | |
3159 |
1946 rocznik znaczków czystych (bez bloku). | Fi.388-415c Mi.421-450 |
| 280 PLN | |
3160 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1.50 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja. | Fi.388 B Mi.421 |
| 30 PLN | |
3161 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, 3 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 8.V z agencji pocztowo telegraficznej w miejscowości Lędziny do Pszczyny, znaczek uszkodzony, ogólne dobry stan zachowania. | Fi.389 Mi.422 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
3162 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.50 "uszkodzone 7", gwarancja i opis. | Fi.389 B Mi.422 |
| 30 PLN | |
3163 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami na poz.40 "przerwane 7" i "uszkodzony nosek 1", gwarancja i opis. | Fi.389 B Mi.422 |
| 30 PLN | |
3164 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, 6 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.II z miejscowości Mieszna koło Węgrowa do Płocka; słabszy stan zachowania. | Fi.391, 377 Mi.424, 410 |
| 40 PLN | |
3165 |
1946 list polecony z Sokołowa Podlaskiego 6.2.46 do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy, poniemiecki kasownik. | Fi.392 Mi.425 |
| 50 PLN | |
3166 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca, poz.48 "kropka pod prostokątem", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.392s Mi.425 |
| 120 PLN | |
3167 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.30 "przerwa w S", gwarancja. | Fi.393 B Mi.426 |
| 30 PLN | |
3168 |
1946 stempel okolicznościowy Zjazdu Byłych Więźniów Obozów Koncentracyjnych. | Fi.394 Mi.427 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
3169 |
1946 wydanie lotnicze, narożny czworoblok ciętych prób z numerem walca, unikalna tak zwana "czwórka Miksteina", pochodzący z zasobów MPiT, z których część została w latach 50-tych przekazana na rynek filatelistyczny, znaczki wycięte "z gestem" z arkusza - uszkodzono kolejne cztery znaczki dla uzyskania najszerszych możliwych marginesów. | Fi.396P1 Mi.429 |
| 2 800 PLN | |
3170 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł. - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.XI z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę. | Fi.398 Mi.431 |
| 15 PLN | |
3171 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 5.V.1947 z Brzezin do Chicago, odręcznie odnotowano fakt przeprowadzenia kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze, gwarancja. | Fi.398, 379A Mi.431, 412B |
| 60 PLN | |
3172 |
1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, lotniczy list polecony wysłany 17.III z Warszawy do Chicago, stempelek cenzury zagranicznej 3290, pieczątka kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.398, 381, 384 Mi.415, 418, 431&nbs |
| 120 PLN | |
3173 |
1946 polecony list lotniczy z Warszawy do USA, na odwrocie stempel kontroli dewizowej. | Fi.399, 400 Mi.432, 433 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
3174 |
1946 samolot nad Warszawą, 30 zł. - frankatura mieszana, list polecony wysłany 19.I.1948 z Chełmna do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.400 Mi.433 |
| 20 PLN | |
3175 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, rzadki kompletny 50-cio znaczkowy arkusz drukarski, w tym znaczek z błędem "plama poza obrazem". | Fi.403 (403s) Mi.435 |
| 350 PLN | |
3176 |
1946 miejscowy list polecony z Warszawy 21.8.46, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.403, 407 Mi.436, 439 |
| 180 PLN | |
3177 |
1946 obóz śmierci w Majdanku, próba znaczka za 6+4 zł. w kolorze czerwonym - wzór drugi, z szokującym widokiem krematorium, gwarancja. | Fi.403 P Mi.436 |
| 350 PLN SPRZEDANY | |
3178 |
1946 obóz śmierci w Majdanku, próba znaczka za 1,50+3,50 zł. w kolorze zielonym - wzór pierwszy, z widokiem ogólnym obozu, gwarancja. | Fi.403 P Mi.436 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
3179 |
1946 Święto Morza, 3+7 zł - frankatura pojedyncza, list (opłacony zgodnie z taryfą) wysłany 28.VII z Gdyni do Warszawy, znaczek unieważniony czerwonym kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.406 Mi.440 |
| 120 PLN | |
3180 |
1946 Święto Morza, próba znaczka za 6+4 zł. w kolorze fioletowym z widokiem portu w Szczecinie, gwarancja. | Fi.406 P Mi.440 |
| 400 PLN | |
3181 |
1946 Święto Morza, czworoblok na grubym papierze y. | Fi.406y Mi.440 |
| 300 PLN | |
3182 |
1946 list polecony z Solic Zdroju 12.8.46 do warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.407 Mi.439 |
| 200 PLN | |