Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 37. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2361

1942 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Korzennej koło Nowego Sącza.


90 PLN
2362

1942 list polecony z Lublina 28.9.42 do Krakowa - stemple odbiorcze na odwrocie.


20 PLN
2363

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9a
Mi.P12/01 
15 PLN
2364

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
2365

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
2366

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
30 PLN
2367

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
2368

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
2369

1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41.

Fi.U6
20 PLN
2370

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość.

Fi.VIIc
600 PLN
2371

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
50 PLN
2372

1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75; 35
40 PLN
2373

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie miejscowego ekspresowego listu poleconego, przesłanego 30.I w Radomiu; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; temat - SZACHY.

Fi.96-100; 28
150 PLN
2374

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na specjalnej pamiątkowej karcie, skasowany okolicznościowo 24.V w Krakowie.

Fi.104; 31
120 PLN
2375

1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
35 PLN
2376

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte.

Fi.113-15 nz
Mi.113-15 U 
150 PLN
2377

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte.

Fi.113-15 Nz
Mi.113-15 U 
80 PLN
2378

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X. w Krakowie

Fi.113-16; 34
60 PLN
SPRZEDANY
2379

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.113nz
25 PLN
SPRZEDANY
2380

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.114nz
25 PLN
SPRZEDANY
2381

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczek cięty.

Fi.115nz
25 PLN
SPRZEDANY
2382

1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.116; 34
30 PLN
2383

1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź przesłana 20.IV z Chabówki do obozu, cenzura; zwraca uwagę rzadziej spotykany typ datownika, bardzo dobry stan zachowania.


30 PLN
2384

1943 kartka polecona z Włodawy 15.XII.43, dziury.


20 PLN
2385

1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Zabierzowie koło Niepołomnic zwrócona do nadawcy.


90 PLN
2386

1943 list z Niemiec do Bolechowic ze stemplem odbiorczym pośrednictwa pocztowego w Brzeźnicy.


60 PLN
2387

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik pustopolami na górnym marginesie.

Fi.Ark.104I
250 PLN
2388

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4" i pustopolami na górnym marginesie. Fisher:Ark.104II

Fi.Ark.104II
350 PLN
2389

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.III jako polecona z Krakowa do Zurichu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy numer cenzora szwajcarskiego 5508 !315; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02 
400 PLN
2390

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.U1-15; 32
150 PLN
2391

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr. + 16 gr. - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie.

Fi.U26, U29
50 PLN
2392

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, list urzędowy wraz z dołączonym kompletnym dowodem doręczenia, ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 19.VII z sądu w Tarnowie; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U36, U17
80 PLN
2393

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na widokówce (400 rocznica śmierci Kopernika) ostemplowany okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.80; 38
50 PLN
2394

1944 ekspresowy list polecony, wysłany 14.IV z Warszawy do miejscowości Revin we Francji, nie doręczony do adresata i zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy na każdym etapie drogi pocztowej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.86a, 110, 111
Mi.86B 
200 PLN
2395

1944 kompletna seria z okazji 3 rocznicy NSDAP stemplowana grzecznościowo na kopercie.

Fi.105-09
20 PLN
SPRZEDANY
2396

1944 55-urodziny A.Hitlera, ozdobne arkusze, ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym 12.V w Radomiu, pierwsze dwa arkusze z pełną gumą, ostatni bez gumy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-119
250 PLN
2397

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria skasowana 15.VII na kopercie.

Fi.117-119
15 PLN
2398

1944 filatelistyczny list polecony ze stemplem okolicznościowym z Zakopanego.

Fi.117-19
400 PLN
2399

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury GG, seria na karcie ostemplowana 25.VII w Warszawie.

Fi.120-124
10 PLN
SPRZEDANY
2400

1944 5 rocznica utworzenia GG, ozdobny arkusz sprzedażny w bardzo ładnym stanie, sektor numer 4.

Fi.125
300 PLN