Aukcja 35. Poczta Litwy Środkowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14405

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, makulatura próby znaczka za 100 mk. w kolorze granatowym (nakład 5 szt.), prawy dolny z błędem "I.ITWA zamiast LITWA", z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.42 P8 Mk
250 PLN
14406

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, znaczek za 150 Mk. ze znacznie przesuniętym w lewo środkiem, gwarancja.

Fi.43A
Mi.43B
60 PLN
14407

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, marginesowa próba znaczka za 150 mk., z podwójnym drukiem ramki i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.43 P Dp
60 PLN
14408

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu amerykańskiego", nadane 8.X jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, również na pocztę polową 23, przesyłkę wydano adresatowi tego samego dnia; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 000 PLN
14409

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, gwarancja.

Fi.D1,3-5 P
70 PLN
14410

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka.

Fi.D1, 3-5 P Dp
280 PLN
14411

Fi.D1,3-5 P Dp
70 PLN
14412

1922 ŚWIĘCIANY - rzadkie ostemplowanie Litwy Środkowej z dnia 24.III.22, gwarancja Krawczyk.

Fi.38B
Mi.38A
40 PLN
14413

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 10 mk. na kremowym papierze, w kolorze fioletowym, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.47 P Dp
250 PLN
14414

1923 Samorząd Warwiszki, seria znaczków w bardzo ładnym stanie, znaczek za 50 mk poz. 5, za 100 mk, za 200 mk poz. 12, gwarancje kolejno 200 mk Schmutz, 100 mk Jungjohann, Petriuk, 50 mk Mikulski, Schmutz.

Fi.1-3
11 200 PLN