Aukcja 35. Poczty okupacyjne I wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12998

1907 ozdobny blankiet "Ubezpieczenia dla służby wojskowej", niespotykany dokument w dobrym stanie zachowania.

40 PLN
12999

1914 I okupacja austro-węgierska, list (opłata zgodna z taryfą) ofrankowany znaczkiem Austrii wydania z 1908 roku, nadany 11.IX w Wolbromiu - jednym z trzech uruchomionych urzędów pocztowych; po zaledwie kilku dniach funkcjonowania (8-14.IX), na skutek kontrofensywy rosyjskiej, placówkę zlikwidowano; dodatkowo stempelek cenzury; znaczek minimalnie uszkodzony

Mi.144
200 PLN
13000

1914 I okupacja austro-węgierska, znaczki austriackie wydania z 1908 na kopercie listu, opłaconego zgodnie z taryfą (przesyłka II klasy) skasowane 4.IX w Miechowie - jednym z tylko trzech (!) urzędów pocztowych uruchomionych po wkroczeniu armii austriackiej na teren zaboru rosyjskiego; placówki te ewakuowano 14.IX w wyniku kontrofensywy rosyjskiej, zaledwie po kilku dniach ich funkcjonowania; dodatkowo stempelek cenzury; dobry stan zachowania (znaczki z niewielkimi przebarwieniami od światła).

Mi.139-143
300 PLN
13001

Fi.1-21
2 000 PLN
13002

1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, na podlepkach, ładny stan, najdroższy znaczek 10 Kr. lekki ślad po podlepce.

Fi.1-21
1 200 PLN
13003

1915 wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego z nadrukiem Russisch Polen, seria.

Fi.1-5
120 PLN
13004

1915 okupacja niemiecka - wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego, seria w pięknym stanie.

Fi.1-5
120 PLN
13005

1915 list firmowy z Warszawy do Niemiec, stempel niemieckiej cenzury.

25 PLN
13006

1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczki z nadrukiem K.U.K. FELDPOST skasowane na kopercie listu, wysłanego 29.XI z urzędu etapowego Klomnice (Kłomnice) do Częstochowy; doskonały stan zachowania.

Fi.4, 6, 7, 8
45 PLN
13007

1915 list polecony z poczty etapowej w Dąbrowie 30.XI.15 do Wiednia. kompletny formularz.

Fi.6-8
90 PLN
13008

1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczek za 1 Kr. z nadrukiem K.U.K. FELDPOST na grzecznościowym liście poleconym, wysłanym 5.X z urzędu etapowego Dąbrowa in Polen do Pragi, kasownik z wyróżnikiem "a"; stempelek polecenia z dopisanym numerem przesyłki; kasownik odbiorczy "PRAG TGF 6.X" na odwrocie; doskonały stan zachowania; bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.1000,-).

Fi.17
350 PLN
13009

Fi.22-48
420 PLN
13010

1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria czysta.

Fi.53-72
350 PLN
13011

1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczki z nadrukiem K.U.K. FELDPOST skasowane na kopercie listu, wysłanego 22.X z urzędu etapowego Busk in Polen do miejscowości Welboth (Velvety) w Czechach; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.1-7
60 PLN
13012

1915 list z austriackiej poczty polowej 101 6.IV.15.

100 PLN
13013

1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, wysłana 12.V.1916 za pośrednictwem urzędu etapowego Piotrków (kasownik z wyróżnikiem "c") do Katowic; stempelek cenzury wojskowej, dodatkowo pieczątka firmowa nadawcy; całość w dobrym stanie zachowania.

120 PLN
13014

1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, wysłana 20.XI z Warszawy do Berlina; efektowny stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
13015

1916 wydanie dla obszarów głównodowodzącego Armii Wschód.

Fi.3b
150 PLN
13016

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, seria czysta, regumowana, bez podlepek.

Fi.6-16
45 PLN
13017

1916 kartka z Płocka 29.9.16 do jeńca wojennego.

Fi.6, Cp1
40 PLN
13018

1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.7c
150 PLN
13019

1916 wydanie dal Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, gwarancja i oznaczenie Hey.

Fi.8b
750 PLN
13020

Fi.10c
600 PLN
13021

1916 list z Kielc ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej.

Fi.23, 24, 25a
60 PLN
13022

1916 list z Kielc z gimnazjum im. Adama Mickiewicza do Gdańska.

Fi.27
50 PLN
13023

1916 list firmowy z Lublina ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej.

Fi.27
60 PLN
13024

1916 miejscowy list Kielc ze słabo widocznym stemplem miejscowej cenzury wojskowej.

Fi.27
30 PLN
13025

Fi.27
54 PLN
13026

1916 kartka z Radomia 4.V.16 do Czech ze stemplem cenzury wojskowej w Radomiu.

Fi.28
45 PLN
13027

1916 list polecony z Kielc ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej.

Fi.31
54 PLN
13028

Fi.31
50 PLN
13029

Fi.31
60 PLN
13030

Fi.31
60 PLN
13031

1916 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 40 hal - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 19.X za pośrednictwem etapowego urzędu pocztowo-telegraficznego w Lublinie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Wiednia, stempelek cenzury lubelskiej i zalepka cenzury wiedeńskiej; efektowna, niezwykle dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania.

Fi.36
500 PLN
13032

Fi.36
100 PLN
13033

Fi.36
100 PLN
13034

Fi.36
100 PLN
13035

1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta na podlepkach.

Fi.49-52
15 PLN
13036

Fi.49-52
50 PLN
13037

1916 okupacja niemiecka Belgii, karta pocztowa ofrankowana znaczkiem II wydania, wysłana 21.XII z Brukseli 4.VII do Grünberg (Zielona Góra); stempelek cenzury.

Mi.12II
60 PLN