Aukcja 35. Znaczki dopłaty

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
16407

1919 miejscowy list z Cieszyna 6.VI.19 opłacony przez odbiorcę znaczkami z lokalnym stemplem PORTO.

200 PLN
16408

1919 kartka z Rzeszowa do Kolbuszowej niedopłacona (10 zamiast 15 hal.), zwrócona przez Lwów do Rzeszowa, brakującą podwójną niedopłatę pobrano znaczkami z lokalnym nadrukiem PORTO ze Lwowa.

300 PLN
16409

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz.2, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.D1
40 PLN
16410

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 5 h. z nadrukiem formą IIA poz.64, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.D1
40 PLN
16411

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 37, gwarancja Miszczak.

Fi.D1
35 PLN
16412

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 17, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.D3
30 PLN
16413

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 32, gwarancja Miszczak.

Fi.D3
25 PLN
16414

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID poz. 37 z błędem "ścięte C", gwarancja (faksymile) Mikstein.

Fi.D3 B5
150 PLN
16415

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz.40, nakład 450 sztuk, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.D5
2 500 PLN
16416

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 20 h. z nadrukiem formą IIA poz.48, nakład 450 szt., gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.D5
2 500 PLN
16417

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.D6
90 PLN
16418

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 47, nakład 270 sztuk, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.D7
5 500 PLN
16419

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA poz.54, lekki ślad po podlepce, ładne stare sygnatury, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D8
1 250 PLN
16420

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 80, nakład 1000 sztuk, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.D8
1 400 PLN
16421

1920-1 wydanie prowizoryczne znaczków dopłaty, bardzo rzadka, spotykana w starych zbiorach, próba nadruku nowej wartości 25 (f), na znaczku wzoru "róg obfitości" za 2 (h); nigdzie nie opisana, ani nie katalogowana; powstała prawdopodobnie w okresie maj 1920, kiedy nowy nakład (na cienkim prążkowanym papierze) wydania z 1919 roku zaczął być używany na obszarze całej R.P.; styczeń 1921, kiedy to dokonano przedruków wartości w markach na wydaniu halerzowym Komisji Rządzącej, ostatecznie żaden znaczek o takim nominale się nie ukazał; trudno doszukać się śladu podlepki, ale guma jest mocno spękana, gwarancja Krawczyk.

5 000 PLN
16422

1921 wydanie przedrukowe, lewy znaczek z błędem "brak kropki po Mk".

Fi.D33 B9
25 PLN
16423

1924 orzeł z tarczą, inflacyjna seria czysta, w tak dobrym stanie bardzo rzadka.

Fi.D54-64
160 PLN
16424

1924 próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Schmutz.

Fi.D77I P
130 PLN
16425

1929 list polecony z Muszyny 7.IX.29 z Sądu Powiatowego opłacony przez odbiorcę znaczkiem dopłaty za 30 gr. w Busku Zdroju 8.IX.29.

Fi.D73
20 PLN
16426

1931 "Należytość za doręczenie ma uiścić adresat" - miejscowy list urzędowy, wysłany na koszt adresata 7.V w Tarnowie, ofrankowany przez urząd pocztowy znaczkiem dopłaty; ponieważ adresat odmówił przyjęcia przesyłki, 23.V zwrócono ją do nadawcy, a dopłatę unieważniono poprzez kreślenie.

Fi.D72II
20 PLN
16427

1931 polecony list urzędowy z sądu w Nowym Targu do Lwowa opłacony przez odbiorcę znaczkami dopłaty, sądząc po śladach na pozostałym na odwrocie kleju brak zadrukowanej zalepki, znaczek za 5 gr przerwany dla otwarcia listu.

Fi.D73, D80
30 PLN
16428

1932 znaczki dopłaty na skarcie - adresie pomocniczym do paczki za pobraniem, wysłanej 1.X z Łodzi Krakowa do miejscowości Halicz, na odwrocie doklejone ofrankowane !!! pokwitowanie dokonanej wpłaty; zwraca uwagę niebieski kolor tuszu użyty do skasowanania znaczków dopłaty; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.D73I, D80
200 PLN
16429

1933 "Sprawa urzędowa - Opłatę pocztową uiści adresat" - list urzędowy, wysłany na koszt adresata 8.IX z Mysłowic do urzędu w miejscowości Lubomia, ofrankowany przez urząd pocztowy znaczkiem dopłaty; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (klapa koperty w słabszym stanie).

Fi.D73I
40 PLN
16430

1934 znaczek z błędem "brak kropki po GR".

Fi.D91t
50 PLN
16431

1934 znaczek z prążkowaniem pionowym 16/2cm, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D91w
120 PLN
16432

1935 list miejscowy z Warszawy niedostatecznie opłacony, brakującą opłatę w podwójnej wysokości pobrano znaczkiem dopłaty.

Fi.D69, 252
20 PLN
16433

1935 nieopłacony miejscowy list, wysłany 22.VIII z więzienia w Kielcach przez jednego z "pensjonariuszy" zakładu do adwokata, który przy odbiorze uiścił dopłatę 30 gr., stempelek "T" z wpisaną wysokością dopłaty.

Fi.D70II
25 PLN
16434

1938 WILEŃSZCZYZNA - POŁOWO - list polecony na koszt adresata, wysłany 24.XII z Wilna do miejscowości Połowo (powiat postawski), list niepodjęty i 17.I.1939 odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "a", następnie dopłatę unieważniono; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.D80, D87
Mi.P80, P90
200 PLN
16435

1938 WILEŃSZCZYZNA - KUCEWICZE - list polecony na koszt adresata, wysłany 30.IX z Wilna do małej miejscowości Kucewicze (powiat oszmiański), list niepodjęty i 12.XII odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "a", następnie dopłatę unieważniono; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.D82, D85
Mi.P85, P88
200 PLN
16436

1938 ozdobne cyfry, czysta seria znaczków dopłaty.

Fi.D92-99
30 PLN
16437

1938 ozdobne cyfry, seria znaczków w czworoblokach, w pięknym stanie.

Fi.D92-99
120 PLN
16438

1939 WILEŃSZCZYZNA - OPSA - list polecony na koszt adresata, wysłany 16.I z Wilna do miejscowości Opsa (powiat brasławski), list niepodjęty i 22.II odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "*a*", następnie dopłatę unieważniono; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.D80, D83, D93
Mi.P80, P86, P93&nbs
200 PLN
16439

1939 WILEŃSZCZYZNA - NOWY POHOST - list polecony na koszt adresata, wysłany 6.IV z Wilna do miejscowości Nowy Pohost (powiat brasławski), list niepodjęty i 26.V odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "*", następnie dopłatę unieważniono; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.D80, D87
Mi.P80, P90
200 PLN
16440

1939 WILEŃSZCZYZNA - WOJSTOM - list polecony na koszt adresata, wysłany 2.V z Wilna do miejscowości Wojstom (powiat wilejski), list niepodjęty - adnotacja "adresat wyjechał do wojska" i 17.V odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane datownikiem z wyróżnikiem "a", następnie dopłatę unieważniono; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.D80, D98
200 PLN
16441

1939 WILEŃSZCZYZNA - list polecony na koszt adresata, wysłany 1.VI z Wilna do miejscowości MIEDNIKI, przez miejscowości: SZUMSK k/WILNA, BIAŁA WAKA, POŁUKNIA, RUDZISZKI, SOŁY, przesyłka poszukiwała adresata; list ostatecznie niepodjęty i 12.VI odesłany do Wilna; znaczki dopłaty skasowane, następnie dopłatę unieważniono; wspaniale udokumentowany niepowtarzalny obieg pocztowy; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji, koperta pionowo zgięta); z kolekcji G.Hahne.

Fi.D92, D93, D97
500 PLN
16442

1950 Grosze, zestaw znaczków dopłatnych z stemplami dyrekcyjnymi.

100 PLN
16443

1950 "groszy - lokalny", Gdynia, trąbka pocztowa, znaczek za 5 zł. z wyjątkowo ładnie odbitym czerwonym stempelkiem typu 27B (z Wielkiej Wsi na Helu, który już bez litery G był nadużyty w Gdyni), gwarancja Krawczyk.

Fi.D100
Mi.P121
50 PLN
16444

1950 Grosze, znaczki z nadrukiem dyrekcyjnym typ 23.

Fi.D111
40 PLN
16445

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, trąbka pocztowa, znaczek dopłaty za 2 zł. z fioletowym stempelkiem typu 37, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.D112
Mi.P126A
50 PLN
16446

1950 "groszy - lokalny", Brzeziny, trąbka pocztowa, narożny znaczek dopłaty za 3 zł. z pustopolem, z podwójnym fioletowym stempelkiem typu 34, gwarancja Krawczyk.

Fi.D113
Mi.P127A
120 PLN