Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 35. Królestwo Polskie

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12930

1857 list z Rosji do Królestwa Polskiego na kopercie nakładu z 1848 roku z wydrukowanym znakiem opłaty, na odwrocie adnotacja o udzielonej odpowiedzi.


600 PLN
12931

1858 list z Krakowa do Warszawy zwrócony do nadawcy na odwrocie adnotacja "nieznana w Hotelu Wileńskim Stachurski".


260 PLN
SPRZEDANY
12932

1858 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop., wydanie na papierze bez znaku wodnego o ząbkowaniu 12,5; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1, piękny stan - żywe kolory, klarowny druk i czytelnie odbity kasownik.


Mi.6 
1 000 PLN
12933

1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 4/16.VI z Rygi do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5, unieważnionym kasownikiem numerowym 82, na odwrocie warszawski datownik odbiorczy z datą 22.VI; wewnątrz zbutwiałe krawędzie listu ale całość po złożeniu prezentuje się dobrze.


Mi.5 
200 PLN
12934

1859 list do Królestwa Polskiego, wysłany 2/14.XI z Białegostoku do Warszawy, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1858, na papierze bez znaku wodnego, o ząbkowaniu 12,5 (użyty w Królestwie przed wprowadzeniem polskiego znaczka numer jeden Fi.2400,-), unieważnionym rosyjskim kasownikiem numerowym 104,na odwrocie miejscownik z datą i warszawski datownik odbiorczy 15.XI; dobry stan zachowania.


Mi.5 
800 PLN
SPRZEDANY
12935

1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym, z nieopisanym dotąd błędem, znanym z atestowanej przez L.Schmutza parki znaczków na wycinku, "0 przerwane jak G"; dodatkowo, unieważniony - co bardzo rzadkie, miejscownikiem Kibarty w dniu 18.6.; miejscowniki spotyka się na polskich jedynkach sporadycznie, w wielkich kolekcjach znajdowało się po kilka sztuk takich znaczków; lekkie przytarcie poddruku, ale dobra perforacja i ogólnie ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
3 600 PLN
SPRZEDANY
12936

1860 Królestwo Polskie - list wysłany 16.5(8.6) z Warszawy do Żytomierza, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, obok miejscownik grażdanką, stempelek nadawcy i jego adnotacja w języku hebrajskim, znaczek ma ładne żywe kolory, klarowny druk i co rzadkie regularne ząbkowanie, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
4 000 PLN
12937

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 162 - Radomsk, znaczek pzycięte górne ząbki i zagięty wzdłuż górnej części, podniesiona gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1a
Mi.1a 
460 PLN
SPRZEDANY
12938

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 120 - Kielce, znaczek naddarty i sklejony z lewej strony, gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1a
Mi.1a 
450 PLN
12939

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 3 - Nowy Dwór, reperowany dolny lewy narożnik, gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1a
Mi.1a 
750 PLN
12940

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych czysty, regumowany, znaczek z usterką "zniekształcony miękki znak w prawym napisie rosyjskim", bardzo ładna prezencja mimo poprawianego ząbkowania, mocno podniesiona gwarancja z "G" Miszczak.

Fi.1a
Mi.1a 
3 000 PLN
12941

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach jasnych z kasownikiem numerowym 191 - Kalisz, znaczek z błędem "czerwona obwódka zdeformowana z lewej strony u góry", znaczek wzmocniony na całej powierzchni masą papierową i przeząbkowany, gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1a
Mi.1a 
1 000 PLN
SPRZEDANY
12942

1860 pierwszy polski znaczek w barwach jasnych niebieskiej i ciemno różowej z kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, brak trzech ząbków u góry znaczka, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.1ad
Mi.1a 
465 PLN
SPRZEDANY
12943

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 143 - Mniszów, bardzo rzadki kasownik - według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10, znaczek bardzo ładnie centrowany, znaczek wzmocniony na całej powierzchni rewersu masą papierową, gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1b
Mi.1b 
2 500 PLN
SPRZEDANY
12944

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 113 - Ożarów, bardzo rzadki kasownik - według Bojanowicza najwyższy stopień rzadkości 10 punktów, znaczek przeząbkowany i reperowany, ze zbioru S. Dolińskiego, mocno podniesiona gwarancja z "4" Schmutz.

Fi.1b
Mi.1b 
1 400 PLN
12945

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 27 - Szaki, bardzo rzadki kasownik Bojanowicz maksymalne 10 punktów, znaczek mocno złamany w połowie, ze zbioru S. Dolińskiego - stempel własnościowy na odwrocie.

Fi.1b
Mi.1b 
1 450 PLN
SPRZEDANY
12946

1860 pierwszy polski znaczek, czysty, o ciemnych odcieniach, z błędem "lewa ramka na całej długości zniekształcona", bardzo żywe kolory, regumowany, centrowanie jak na skanie, niewielka dziurka w znaczku ponad literą Ł, podniesiona gwarancja Miszczak.

Fi.1b
Mi.1b 
4 400 PLN
SPRZEDANY
12947

1860 pierwszy polski znaczek na wycinku z kasownikiem ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym Praga DP, znaczek z usterką litery Ł i niewielkimi uszkodzeniami lewej ramki w obu narożnikach, gwarancja Miszczak.

Fi.1b
Mi.1b 
1 200 PLN
SPRZEDANY
12948

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych z kasownikiem numerowym 112 - Ostrowiec, rzadki kasownik Bojanowicz 7 punktów, znaczek z usterką "płaszcz heraldyczny przerwany z lewej strony i przerwana u dołu fałda płaszcza heraldycznego z prawej strony", gwarancja Schmutz.

Fi.1b
Mi.1b 
2 050 PLN
SPRZEDANY
12949

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych na spreparowanym wycinku z kasownikiem numerowym 187 - Tomaszów, znaczek w słabym stanie (ubytki papieru na marginesach) naklejono na wycinek z innego listu z kasownikiem numerowym, znaczek ze zbioru S. Dolińskiego - stempel własnościowy na odwrocie.

Fi.1b
Mi.1b 
750 PLN
12950

1860 znaczek z ciemnymi odcieniami kolorów ze stemplem Warszawskim, brak ząbka w narożniku prześwitka na środku i poprawiane ząbkowanie, gwarancja (z 4).

Fi.1b
300 PLN
12951

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych w barwach czerwonej i niebieskiej, znaczek z odmiennym typem kliszy (typ I) - podwójna obwódka wokół herbu - niebieska i czerwona, znaczek naddarty lekko z prawej strony, podniesiona gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1bs
Mi.1b 
2 200 PLN
12952

1860 około list z Liege do Warszawy na odwrocie stempel odbiorczy i stempel "AUS BELGIEN PER AACHEN".


120 PLN
12953

1861 miniaturowy list na kopercie żałobnej z Warszawy 17.3. do Kalisza, znaczek w odcieniach ciemnych z uszkodzoną ramką w górnym lewym i dolnym prawym rogu, piękny dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz.

Fi.1b
Mi.1b 
7 100 PLN
SPRZEDANY
12954

1861 około, list z Krakowa 27/8 adresowany do rosyjskiego gen. M. Murawiowa będącego w tym czasie gubernatorem Litwy, znanego jako "wieszatiel", warszawski stempel tranzytowy, lekko podniszczony brzeg koperty, poza tym bardzo dobry stan zachowania.


600 PLN
12955

1861 list z Warszawy do Austrii, stemple tranzytowe.


250 PLN
12956

1862 list z Kalisza 26.10. do miejscowości Telsze w guberni Kowieńskiej, znaczek w kolorach jasnych, stempel odbiorczy na froncie koperty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.1a
Mi.1a 
3 600 PLN
SPRZEDANY
12957

1863 kompletny list na papierze firmowym MIKOŁAY SKWARCOW WARSCHAU z Warszawy 9/8 do Moskwy, znaczek odcienie jasne w pięknym stanie, list ślady po zagięciu mimo to stan bardzo dobry, na odwrocie stempel odbiorczy z Moskwy, gwarancja Schmutz.

Fi.1ab
2 500 PLN
SPRZEDANY
12958

1865 Królestwo Polskie - pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach; regumowany, klarowny druk z dobrze widoczną usterką koloru karminowego "obwódka wokół herbu zniekształcona i przerwana po prawej stronie", gwarancja i kolorowy fotoatest Krawczyk.

Fi.1b
3 600 PLN
12959

1865 Królestwo Polskie - pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach niebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach; unieważniony bardzo rzadkim - typu sześć kwadratów (Fi.+1000.-), polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, gwarancja Krawczyk.

Fi.1b
1 500 PLN
12960

1865 Królestwo Polskie - pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach, na cienkim (0,065 mm) prześwitujacym papierze, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, w bardzo ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1bu
2 000 PLN
12961

1865 Królestwo Polskie - pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym o ciemnych odcieniach, na cienkim (0,065 mm) prześwitującym papierze, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 102 - Zwierzyniec, w przepięknym stanie - żywe kolory, dobrze centrowany, pełne ząbkowanie; na unikalnym wycinku ze stempelkiem FRANCO informującym o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę, stempelki takie są powszechnie znane z korespondencji zagranicznej z drugiej połowy lat 60-tych, ale na korespondencji krajowej adnotacja franco zwykle była odręczna, nie da się określić z jakiego rodzaju listu pochodzi ten wycinek; ma on świetne pochodzenie, był ozdobą kolekcji F.Mertensa (adnotacje na odwrocie) i M.Bojanowicza (jedyny taki obiekt w kolekcji), fotoatest firmowy.

Fi.1bu
4 800 PLN
SPRZEDANY
12962

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 132 - Skalbmierz, stopień rzadkości wg Bojanowicza 8 punktów.


Mi.21x 
300 PLN
12963

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin.


Mi.21x 
110 PLN
SPRZEDANY
12964

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. - wydanie na podkładzie koloidalnym, na grubym papierze ze znakiem wodnym 4, o ząbkowaniu 14,5:15, z polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, piękny stan, niespotykany w tak intensywnych kolorach i bez ubytków farby.


Mi.15z 
300 PLN
12965

1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 3 kop. - wydanie na podkładzie koloidalnym, na papierze ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15, na resztce wycinka; unieważniona polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, używanym na odcinku kolei Warszawa - Łowicz i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, prawy znaczek uszkodzony, kasownik wyjątkowo czytelnie odbity, niska cena wywoławcza.


Mi.13y 
300 PLN
12966

1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 5 kop. - wydanie na podkładzie koloidalnym, na papierze ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15, na wycinku, unieważniona bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330).


Mi.14y 
400 PLN
12967

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. na papierze ze znakiem wodnym 4 i perforacją 14,5:15; unieważniony, co unikalne, polskim kasownikiem numerowym 164 - Działoszyn w kolorze niebieskim, jedynym takim kasownikiem znanym na znaczku rosyjskim; znaczek pochodzi z kolekcji J.Mazepy, a ostatnio był ozdobą zbioru G.D.Mehrtensa; w wielkich kolekcjach był jeden list i luzem trzy polskie znaczki numer jeden z tym kasownikiem, fotoatest firmowy.


Mi.15y 
4 000 PLN
12968

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. unieważniony polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa, stopień rzadkości wg Bojanowicza 3 punkty.


Mi.15 
120 PLN
12969

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. na wycinku unieważniony polskim kasownikiem numerowym 241 - Włocławek, stopień rzadkości wg Bojanowicza 2 punkty.


Mi.15 
100 PLN
SPRZEDANY