Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9990 |
1930 Jan III Sobieski, czysty znaczek za 75 gr. w czworobloku. | Fi.245 Mi.264 |
| 50 PLN | |
9991 |
1930-1933 Polska Międzywojenna, komplet znaczków czystych z lat 1930-33. | Fi.245-63 Mi.264-84 (ohne270)& |
| 700 PLN | |
9992 |
1930 kartka z Sędzic 24.XII.30 do Łodzi. | Fi.247 Mi.266 |
| 10 PLN | |
9993 |
1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr. - frankatura wielokrotna, list polecony w kopercie firmowej, wysłany 16.XII z Gdyni do Łodzi, ofrankowany czworoblokiem znaczków, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.248 Mi.267 |
| 40 PLN | |
9994 |
1930 list z wirnikiem propagandowym Zw. Obr. Kr. Zach. "Miesiąc Pomorza" 15/XI=15/XII 1030 R. Złóż Ofiarę na Eskadrę Hydroplanów. | Fi.248 Mi.267 |
| 45 PLN | |
9995 |
1930 "Polskie Towarzystwo Księgarni Kolejowych RUCH S.A." 25 gr. frankatura mechaniczna A14, koperta firmowa, list wysłany 1.X z Warszawy do Kielc, kasownik odbiorczy; doskonała jakość odbitki; idealny stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
9996 |
1930 WILEŃSZCZYZNA - MEJSZAGOŁA - list polecony (frankatura mechaniczna C.21), wysłany 1.XI z Warszawy do miejscowości Mejszagoła (powiat wileńsko-trocki), kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*a*", przesyłka dosłana do Wilna; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta); z kolekcji G.Hahne. | |
| 120 PLN | |
9997 |
1930 kartka z wirnikiem propagandowym "Nie ma Polski bez morza". | |
| 30 PLN | |
9998 |
1931 list z Szopienic do Niemiec, stempel Gminy Szopienice. | Fi.213 Mi.241 |
| 10 PLN | |
9999 |
1931 wydanie obiegowe marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany koloru niebieskozielona i ciemnozielona znaczka za 50 gr., różniące się ponadto papierem i ząbkowaniem. | Fi.238c, d Mi.270 |
| 443 PLN SPRZEDANY | |
10000 |
1931 WILEŃSZCZYZNA - WIELKIE SOLECZNIKI - list polecony, wysłany 27.II z miejscowości Wielkie Soleczniki (powiat dzisneński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*", zwraca uwagę data roczna bez pierwszej cyfry 1! kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.239 Mi.258 |
| 100 PLN | |
10001 |
1931 list z Milanówka z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 31106B. | Fi.244 Mi.263 |
| 15 PLN | |
10002 |
1931 kartka o bardzo ciekawym obiegu pocztowym: nadana w Zgierzu 20.03.31 do Strużki pow. Sandomierski, dotarła do Rumunii Cernauti 24 i 27.03.31, wróciła do Kraju Klepatów k/Lwowa 30.03.31, ponownie trafiła do Rumunii Cernauti 2.04.31 i Bukareszt 4.04.31. Trudno stwierdzić czy adresat otrzymał w końcu ta zbłąkaną przesyłkę. | Fi.247 Mi.266 |
| 60 PLN | |
10003 |
1931 kartka z Radomia. | Fi.248 Mi.266 |
| 10 PLN | |
10004 |
| 35 PLN | |
10005 |
1931 kartka z wirnikiem Strzeleckich Mistrzostw Świata. | |
| 60 PLN | |
10006 |
1931 kartka z krakowskim wirnikiem propagandowym Strzeleckich Mistrzostw Świata. | |
| 20 PLN | |
10007 |
1931 poświadczenie obywatelstwa polskiego, opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł, wystawione 18.VI w Przemyślu. | |
| 40 PLN | |
10008 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114). | Fi.242 Mi.261 |
| 20 PLN | |
10009 |
1932 widokówka przesłana 15.VIII ambulansem nr.251 relacji Lublin - Katowice z Kielc do Wisły; jeden ze znaczków uszkodzony przy oddzielaniu. | Fi.242, 243 Mi.261, 262 |
| 35 PLN | |
10010 |
1932 list polecony z Żółkwi 22.VII.32 do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.250 Mi.271 |
| 40 PLN | |
10011 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933 do Przemyśla (Myślicki 32 116). | Fi.252 Mi.273 |
| 20 PLN | |
10012 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr., gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 500 PLN | |
10013 |
1932 list z Przemyśla. | Fi.256 Mi.277 |
| 10 PLN | |
10014 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr. - frankatura wielokrotna, list zagraniczny, wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
10015 |
1932 kartka z wirnikiem propagandowym "Zapisz się na członka LOPP". | |
| 30 PLN | |
10016 |
1932 ozdobny telegram, wysłany 2.I.1937 z Poznania do Zarzecza koło Jarosławia; dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
10017 |
1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania. | |
| 10 PLN | |
10018 |
| 10 PLN | |
10019 |
| 10 PLN | |
10020 |
| 10 PLN | |
10021 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej, wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123). | Fi.Cp49IB, 240 Mi.259 |
| 50 PLN | |
10022 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - JEZIORNICA - list wysłany 11.VII z niewielkiej miejscowości Jeziornica (powiat słonimski) do Wilna, doskonale odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a"; słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.242, 248 Mi.261, 267 |
| 120 PLN | |
10023 |
1933 list z Bolechowa. | Fi.255 Mi.276 |
| 10 PLN | |
10024 |
1933 list z Wilna 30.VI.33 do Niemiec z stemplem propagandowym "Zwiedzajcie III-cie Targi Północne i Wystawę Lniarską w Wilnie 26.VIII 1933 10.IX", gwarancja Petriuk. | Fi.256 Mi.277 |
| 217 PLN SPRZEDANY | |
10025 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 200 PLN | |
10026 |
1933 700 lecie Torunia, znaczek z rzadkim położeniem znaku wodnego W.II.D, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.258D Mi.279Y |
| 900 PLN | |
10027 |
1933 zwycięzcy Challenge'u. | Fi.259 Mi.280 |
| 55 PLN | |
10028 |
| 320 PLN | |
10029 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty. | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN | |