Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11007 |
1944 Poczta harcerska - składany list ze stemplem nadawczym "POCZTA HARCERSKA" z lilijką (Gryżewski typ 3) (Fi.4000.-), treść typowa dla takich przesyłek: informacje o sobie i pytania o stan zdrowia bliskich. Stemple na skutek kontaktu z wodą "przebiły" na drugą stronę, list należy do partii poczty niedoręczonej, która do stycznia 1945 przeleżała w gruzach przy Rakowieckiej; w latach 60-tych Polskie Radio podjęło próbę ich doręczenia, historię tę szczegółowo opisuje książka Jerzego Kasprzaka "Tropami powstańczej przesyłki", gwarancja. | Fi.3 |
| 1 600 PLN | |
11008 |
1944 Poczta harcerska - zgrabny list składany z Żurawiej na Sienną (Śródmieście Płd. na Płn.), ze stemplem nadawczym "POCZTA POLOWA WARSZAWA PŁD" z lilijką harcerską (Gryżewski typ 7) (Fi.3000.-), stempelek cenzury typu 5; treść typowa: informacje o sobie i prośba o odpowiedź, świetny stan zachowania, gwarancja i opis Walisch. | Fi.7 |
| 2 400 PLN | |
11009 |
1944 kasowana seria znaczków poczty wojskowej Powstania Warszawskiego naklejona na rewersie pocztówki WCP9, unieważnione grzecznościowo kasownikiem Śródmieścia Południe oraz kasownikiem poczty polowej(typ.20), fotoatest z opisem Schmutz. | Fi.113-17 |
| 3 700 PLN | |
11010 |
1944 I wydanie definitywne, czerwony znaczek z podwójnym ząbkowaniem dołu, na oryginalnym wycinku użytkowym, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.113v |
| 1 600 PLN | |
11011 |
1944 I wydanie definitywne, niebieski znaczek z podwójnym ząbkowaniem lewego boku, lekki ślad oleju po zacięciu w maszynie perforacyjnej, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.116w |
| 1 600 PLN | |
11012 |
1944 wydanie definitywne nie wprowadzone do obiegu, znaczek typu 5 (Litera P wyrazu POCZTA połączona kreseczką z górną ramką) kasownik grzecznościowy, typ 20 (Gryżewski), gwarancja Schmutz. | Fi.118P |
| 680 PLN | |
11013 |
1944 list na ul. Żurawią, stempel Główna Poczta Polowa nr 16II, odbiorczy Śródmieście Południe typ 19 z 23.VIII.1944. i stempel cenzury (typ 5) nr 23, fotoatest Kronenberg. | |
| 1 400 PLN | |
11014 |
1944 AK NA BARYKADACH - rzadkie kasowniki propagandowe powstania - znaczek GG z kasownikiem typu 9, wysoka wycena katalogowa (Fi.3500.-), gwarancja Krawczyk, Petriuk BPP. | |
| 900 PLN | |
11015 |
1944 korespondencja w sprawie pomocy w odnalezieniu rodzin zaginionych w czasie Powstania Warszawskiego - karta pocztowa wysłana 29.XII ze Słupska do Rady Głównej Opiekuńczej w Krakowie; znak opłaty unieważniony niemym datownikiem. | |
| 150 PLN | |
11016 |
1944 korespondencja w sprawie pomocy w odnalezieniu rodzin zaginionych w czasie Powstania Warszawskiego - listownik wysłany 29.XII z Frankfurtu nad Menem do Rady Głównej Opiekuńczej w Krakowie - instytucji pośredniczącej i pomagającej w poszukiwaniach ludności. | |
| 150 PLN | |
11017 |
1944 list z Koszykowej na ul. Bednarską, stempel Śródmieście Południe typ 7 odbiorczy Śródmieście Północ typ 29 z 20.VII.44 i stempel cenzury (typ 5) nr 20, stemple rozmazane, fotoatest. | |
| 1 200 PLN | |
11018 |
1944 list powstańczy adresowany na Solec 103, stempel poczty powstańczej typ 20 i stempel cenzury Nr 14 typ 5, gwarancja Falkowski, świetny stan zachowania. | |
| 1 100 PLN | |
11019 |
1944 list z bardzo rzadkim stemplem Poczty Polowej 106 adresowany na ul. Złotą, stempel CENZURA HARCERSKA typ 1 i stempel CENZUROWANO No 23 typ 5, gwarancja Krawczyk, Jungjohann. | |
| 3 200 PLN | |
11020 |
1944 Poczta harcerska - list składany, wysłany 12.VIII z ulicy Żurawiej (Śródmieście Południe) na ulicę Szpitalną (Śródmieście Północ); stempel nadawczy z lilijką "POCZTA HARCERSKA" (Gryżewski typ 3, Fi.4000.-), stempelek cenzury harcerskiej (typ 1); nadawcą jest żołnierz, treść listu typowa, pytania o stan zdrowia bliskich i z przyczyn oczywistych skąpe informacje o nadawcy; typowy stan zachowania dla przesyłek powstańczych z oryginalnego obiegu (całość w kilku miejscach podklejana), wyjątkowo czytelne odbitki obu stempli; gwarancja. | |
| 1 600 PLN | |
11021 |
1944 list nadany 11.VIII.1944 (stempel typ 30bi numer odręczny) adresowany na ul. Forteczną, stempel Poczty Harcerskiej typ 4 i datownik nadejścia typ 28 na odwrocie, gwarancja Perzyński, Schmutz. | |
| 1 900 PLN SPRZEDANY | |
11022 |
1968 poczta harcerska zorganizowana w Krakowie z okazji 24 rocznicy Powstania Warszawskiego. | |
| 30 PLN | |
11023 |
1969 poczta harcerska zorganizowana z okazji 25 rocznicy Powstania Warszawskiego. | |
| 25 PLN | |
11024 |
1969 poczta harcerska zorganizowana w Katowicach z okazji 25 rocznicy Powstania Warszawskiego. | |
| 25 PLN | |
11025 |
1982 poczta harcerska zorganizowana w Wilanowie z okazji 38 rocznicy Powstania Warszawskiego. | |
| 10 PLN | |