Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9029 |
1911 wydawnictwo patriotyczne na cel narodowy. | |
| 100 PLN | |
9030 |
1911 druk dobroczynny - formularz listowy o charakterze patriotycznym. | |
| 20 PLN | |
9031 |
| 20 PLN | |
9032 |
| 20 PLN | |
9033 |
| 20 PLN | |
9034 |
| 20 PLN | |
9035 |
1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, w pięknym stanie, trzy ostatnie wartości gwarancja H.Fischer Wien, Schmutz. | Fi.1-21 |
| 2 000 PLN | |
9036 |
1915 seria austro-węgierskiej poczty polowej. | Fi.1-21 |
| 2 100 PLN | |
9037 |
1915 okupacja niemiecka - wydanie dla terenów byłego Królestwa Polskiego, seria w pięknym stanie | Fi.1-5 |
| 120 PLN | |
9038 |
1915 wydanie z nadrukiem Russisch Polen, seria. | Fi.1-5 |
| 100 PLN | |
9039 |
1915 okupacja niemiecka - "Russich Polen", 10 fen. - frankatura pojedyncza, list wysłany 6.VI z Kalisza do Poznania, dekoracyjna pieczęć urzędowa z godłem "AMTLICHE HANDELSSTELLE DEUTSCHER HANDELSKAMMER" (również na odwrocie). | Fi.3 |
| 30 PLN | |
9040 |
1915 list firmowy z Łodzi do Niemiec. | Fi.3 |
| 60 PLN | |
9041 |
1915 list firmowy z Warszawy do Niemiec. | Fi.3 |
| 60 PLN | |
9042 |
1915 okupacja austro-węgierska, pierwsza seria przedrukowa, znaczek za 10 Kr. z nadrukiem K.U.K. FELDPOST, w pięknym stanie (Fi.1865.-), gwarancja Schmutz. | Fi.21 |
| 1 500 PLN | |
9043 |
1915 wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, seria. | Fi.22-48 |
| 600 PLN | |
9044 |
1915 kartka austriackiej poczty polowej. | Fi.Cp1 |
| 40 PLN | |
9045 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem, ofrankowana znaczkami wydania przedrukowego, pamiątkowo ostemplowana 13.IV w urzędzie etapowym Dąbrowa in Polen, kasownik z wyróżnikiem "a"; całość sygnowana; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | Fi.Cp1, 1-9, 15 |
| 65 PLN SPRZEDANY | |
9046 |
1915 okupacja austro-węgierska, karta Bośni i Hercegowiny z nadrukiem ukośnym K.U.K. FELDPOST, dofrankowana do wysokości taryfy zagranicznej, wysłana 12.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu do Wiednia, cenzura, dodatkowe stempelki, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; 1918 okupacja austro-węgierska, specjalny formularz przeznaczony do korespondencji dla jeńców rosyjskich (tekst napisany po polsku), wysłany 18.VI za pośrednictwem urzędu etapowego w Szydłowcu do miejscowości Limburg w Niemczech; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | Fi.Cp2 |
| 200 PLN | |
9047 |
1916 opaska gazetowa z Łodzi do Wiednia. | Fi.1 |
| 80 PLN | |
9048 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", frankatura trójkolorowa, list polecony, wysłany 12.IX z Grodna do Poznania, cenzura, kasownik odbiorczy. | Fi.1, 4, 6 |
| 80 PLN | |
9049 |
1916 Białystok - poczta doręczeniowa, kasowana seria znaczków, za 25 Pf. z podpisem R.Wolfsohn, a za 1 Mk./25 Pf. bez podpisu, dwa różne stosowane na tej serii kasowniki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikulski, Buchler. | Fi.1I-2II Mi.1II-2I |
| 2 500 PLN | |
9050 |
1916 list firmowy z Częstochowy do Zawiercia. | Fi.2 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
9051 |
1916 list firmowy z Warszawy do Niemiec. | Fi.2, 3 |
| 70 PLN | |
9052 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", 10 fen. - frankatura pojedyncza, miejscowy list, nadany 20.V w Wilnie, dwa różne stempelki cenzury. | Fi.5 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
9053 |
1916 wydanie przedrukowe, seria z kompletem odmian. | Fi.6a-16b |
| 1 400 PLN | |
9054 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 5 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.8b |
| 100 PLN | |
9055 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 10 Pf. w kolorze lilaczerwonym z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.10b |
| 150 PLN | |
9056 |
1916 list firmowy z Łodzi do Niemiec. | Fi.11 |
| 80 PLN | |
9057 |
1916 list firmowy z Warszawy do Wiednia. | Fi.12 |
| 80 PLN | |
9058 |
1916 wydanie dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczek za 15 Pf. z matowym nadrukiem GGW, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.12a |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
9059 |
1916 seria znaczków gazetowych. | Fi.49-52 |
| 100 PLN | |
9060 |
| 50 PLN | |
9061 |
1916 okupacja niemiecka Belgii, list ofrankowany znaczkiem I wydania, wysłany 25.III z Sint Gillis do Merchienne-au-Pont, znaczek unieważniony poprzez kreślenie ołówkiem kopiowym, cenzurowany w Gandawie (Gent); kasownik odbiorczy. | Mi.3 |
| 50 PLN | |
9062 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej z Włoszczowej. | |
| 80 PLN | |
9063 |
1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa, wysłana 5.I z Częstochowy do Saksonii, cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 30 PLN | |
9064 |
1916 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - dofrankowana karta pocztowa, wysłana 25.X jako polecona z Łodzi do Warszawy, cenzura, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1, 4, 6 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
9065 |
1916 okupacja niemiecka, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - dofrankowana karta pocztowa, wysłana 16.XI z Pabianic do Poznania, cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1, 6 |
| 35 PLN | |
9066 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej. | Fi.Cp2 |
| 30 PLN | |
9067 |
1916 okupacja austro-węgierska, całostka wydania definitywnego na kartonie piaskowym, wysłana 18.VII.1918 z urzędu etapowego w Piotrkowie do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp3 |
| 45 PLN | |
9068 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej. | Fi.Cp3 |
| 30 PLN | |