Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10451 |
1943 Indie - obóz przejściowy (najpewniej Bandry) dla polskich dzieci uratowanych i wywiezionych na przełomie 1942/43 z "nieludzkiej ziemi", list wysłany 11.VIII z miejscowości Cumballa Hill, adresowany do żołnierza II Korpusu na Środkowym Wschodzie, na odwrocie stempel hinduskiej poczty polowej; cenzury; niezwykle ciekawa całość w dobrym stanie zachowania. Autorka listu znajduje się na liście ocalonych dzieci, wywiezionych z polskich kresów do Związku Sowieckiego, które ocalały dzięki gen.Andersowi i znalazły schronienie w Indiach. | |
| 600 PLN | |
10452 |
1943 znaczki tajnej poczty podziemnej, | |
| 220 PLN SPRZEDANY | |
10453 |
1943 znaczki tajnej poczty podziemnej. | Fi.1-3 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
10454 |
1943 nalepki polskiej poczty polowej. | |
| 400 PLN | |
10455 |
1944 poczta obwodu pińczowskiego, znaczki nie wprowadzone do obiegu, gwarancja Schmutz. Fotoatest | Fi.1-4 |
| 2 600 PLN | |
10456 |
1944 Poczta Polowa 1-go Korpusu W.P., nalepka do zabezpieczania uszkodzonej korespondencji. | |
| 40 PLN | |
10457 |
1944 "wyzwalanie" Polski spod okupacji niemieckiej, 22.VII.1944 r. wydano Manifest PKWN i w dniu tym na wojskowej korespondencji poczta polowa używała czerwonego tuszu do stemplowania przesyłek, karta pocztowa od Polaka służącego w Armii Czerwonej, wysłana 22.VII z frontu (poczta polowa 38504) do Kustanaja w Kazachstanie, adresowana do żony, wywiezionej w 1941 z Wilna w ramach deportacji ludności polskiej, cenzura 26925, kasownik odbiorczy; doskonały stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
10458 |
1944 Armia Czerwona, list "trójkąt" zwolniony od opłaty pocztowej, wysłany 3.IX z poczty polowej 10330 do Moskwy, cenzura nr.06557, kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
10459 |
1944 III Rzesza, list wysłany 29.VI za pośrednictwem poczty polowej 11449, datownik nadawczy tzw. "Neutraler Stempel" z rzymską cyfrą "VII" na górze i literą "v" na dole, bardzo wysoka wycena katalogowa!!! pieczęć formacyjna, zalepka cenzury; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
10460 |
1944 Armia Polska w ZSRR, list od Polaka wywiezionego w ramach jednej z trzech deportacji ludności polskiej do ZSRR, wcielonego siłą do Armii Czerwonej, wysłany 2.IV z poczty polowej 38716 do Związku Patriotów Polskich z prośbą o przeniesienie do Wojska Polskiego; propagandowy ilustrowany listownik z tekstem w wolnym przekładzie: "KOZAK NIE CHCE ODPOCZYWAĆ, KOZAK ZACHÓD CHCE ZDOBYWAĆ", cenzura nr. 04855; kasownik odbiorczy Moskwa 2.IX; ślady archiwizacji, ogólnie dobry stan zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego. | |
| 500 PLN | |
10461 |
1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a Wojskiem Polskim w Anglii, karta pocztowa wysłana 6.I z Pruszkowa do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla ppor. inż. Stanisława Jaźwińskiego z I Korpusu, ładnie udokumentowany obieg pocztowy; na odwrocie ślady cenzury chemicznej; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 350 PLN | |
10462 |
1944 Armia Czerwona, list polecony wysłany 21.I z radzieckiej poczty polowej 26377, adresowany do urzędu pocztowego Moskwa 55 "do wostrebowanija" (poste-restante), co jest charakterystyczne w przypadku korespondencji do łagrów, stempelek cenzury 02409 + część zalepki, kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
10463 |
1944 aerograf z kopertą - wysłany 5.II z Nowego Jorku do polskiej jednostki o kryptonimie pocztowym 628, przekazany kolejno do jednostek o kryptonimach: 264, 202, O.Z.A., cenzura, kasowniki poczt polowych 101, 132; przesyłka długo poszukiwała adresata, obieg pocztowy na każdym etapie bogato udokumentowany; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
10464 |
1944 "26 LAT ARMII CZERWONEJ" - formularz z propagandową ilustracją, wysłana 3.III przez Polaka służącego w szeregach Armii Czerwonej z poczty polowej 38504 do miejscowości Kustanaj w Kazachstanie, kasownik odbiorczy, cenzura; doskonały stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
10465 |
1944 formularz francuskiej poczty polowej z flagami; francuską, brytyjską i polską. | |
| 80 PLN | |
10466 |
| 80 PLN | |
10467 |
| 80 PLN | |
10468 |
1945 "RADZIECCY LOTNICY - SOKOŁY NASZEJ OJCZYZNY! BEZLITOŚNIE NISZCZCIE WROGA NA ZIEMI, W POWIETRZU I NA MORZU! NIECH ŻYJĄ RADZIECCY LOTNICY!" propagandowy ilustrowany listownik, przesyłka od Polaka służącego w Armii Czerwonej, wysłany 30.V z poczty polowej 83670 do Lwowa, cenzura 12105, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania, wyjątkowy jak na przesyłki "ze wschodu". | |
| 200 PLN | |
10469 |
1945 list polskiej poczty polowej nr 53432 wysłany 17.9.45. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
10470 |
1945 "wyzwalanie" Polski spod okupacji niemieckiej, przedwojenny polski formularz poczty polowej, wysłany 7.II przez Polaka służącego w Armii Czerwonej z poczty polowej 28279 do Lwowa, cenzura 31983, kasownik odbiorczy 25.II; idealny stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
10471 |
1945 Polskie jednostki okupacyjne na terenie Niemiec, list wysłany 24.VIII z Notting Hill do polskiej jednostki o oznaczeniu kodowym P/40-P wchodzącej w skład Brytyjskich Sił Okuacyjnych (BLA); znaczek unieważniony kasownikiem propagandowym z literą V - Victory (Zwycięstwo). | |
| 40 PLN | |
10472 |
1945 list z Centrali PCK Poszukiwań Zaginionych Osób na Środkowym Wschodzie, wysłany 5.XII za pośrednictwem polskiej poczty polowej 102 do PCK w Londynie; dekoracyjna koperta firmowa, całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
10473 |
1945 karta od Polaka służącego w Armii Czerwonej, wysłana 12.III za pośrednictwem sowieckiej poczty polowej już z terenu Niemiec, przesyłka oznaczona stempelkiem WOJSKOWY, sprawdzona przez cenzurę wojskową nr.(1 lub 4)23 pierwsza cyfra słabiej czytelna; dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
10474 |
1945 kartka polskiej Poczt Polowej 20.4.45 do Lwowa, stemple cenzury radzieckiej. | |
| 60 PLN | |
10475 |
1945 U-Boot, parka znaczków wydanych dla okrążonych oddziałów niemieckich na Helu, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz. | |
| 1 400 PLN | |
10476 |
1945 list nadany z radzieckiej poczty polowej 4.4.45 do Bydgoszczy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 160. | |
| 150 PLN | |
10477 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, seria cięta. | Fi.1-4 nz |
| 120 PLN | |
10478 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu i II wydanie przedrukowe, rozbudowany zestaw z wieloma odmianami kolorów. | Fi.1-5 |
| 240 PLN | |
10479 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, znaczek cięty za 55 gr. w rzadkim odcieniu jasnoniebieskim, lekko popękana guma. | Fi.2 nz |
| 50 PLN | |
10480 |
1946 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy, wysłany 18.I za pośrednictwem poczty polowej Nr.252 (obsługiwała jednostki 1 Dywizji Pancernej generała Maczka), adresowany do jednostki o kryptonimie pocztowym P108, wchodzącej w skład Brytyjskiej Armii Renu; dodatkowy stempel wojskowego urzędu pocztowego. | |
| 100 PLN | |
10481 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w ładnym stanie. | Fi.Bl.1 |
| 230 PLN | |
10482 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa i znaczek z nadrukiem nowej wartości, piękny stan. | Fi.Bl.1, 1-5 |
| 300 PLN | |
10483 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, arkusz znaczka za 50 gr. o ciekawej konstrukcji z przywieszkami i międzypolami; czysty w idealnym stanie. | Fi.6 |
| 500 PLN | |
10484 |
1947 wydanie Wydziału Opieki nad Żołnierzem przy Dowództwie II Korpusu na środkowym wschodzie, znaczek za 50 gr. | Fi.6 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
10485 |
1947 list polskiego oficera z brytyjskiej poczty polowej 283 z Niemiec do Edynburga zwolniony z opłaty pocztowej stemplem "O.A.S." (On Active Service - w sprawie służbowej). | |
| 180 PLN | |
10486 |
1947 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, koperta lotniczego listu poleconego, wysłana 24.I za pośrednictwem poczty polowej 406 adresowana do Warszawy. kasownik odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
10487 |
1947 znaczki wydania Wydziału Opieki nad Żołnierzem przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie. | |
| 40 PLN | |
10488 |
1947 znaczek wydania Wydziału Opieki nad Żołnierzem przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
10489 |
1969 "XXV ROCZNICA BITWY POD MONTE CASSINO" Kielce 1, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 18.V. | |
| 20 PLN | |
10490 |
1986 Poczta Solidarności - komplet 4 efektownych kart z podobiznami i życiorysami dowódców Armii Krajowej: Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza "Doktora", Stefana Roweckiego "Grota", Tadeusza Komorowskiego "Bora", Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"; dodatkowo banderola. | |
| 80 PLN | |