Aukcja 34. Okres przedznaczkowy

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
8956

1847 zielony stempel nadawczy !!! list wysłany 2.VIII z Wieliczki, adresowany do Wiśnicza (Wisznicz), kasownik odbiorczy na odwrocie.

45 PLN
8957

1848 recepis nadawczy na list polecony, wysłany 10.X z Nowego Sącza do Wieliczki; z kolekcji S.Rosińskiego.

50 PLN
8958

1848 list wysłany 21.XII.1847 z miejscowości Husiatyń do Paryża, czytelna i wyraźna odbitka łukowego stempla nadawczego HUSSIATYN, stempelek FRANCO, na odwrocie wyliczenia opłat pocztowych, pruski stempel tranzytowy "P.D." i francuski stempel kraju nadejścia "AUTR. FORBACH" 6.I; doskonały stan zachowania;

1843 list wysłany 19.II z miejscowości Rohatyn do Lwowa, łukowy stempel nadawczy, stempel odbiorczy; dobry stan zachowania;

1850 list (koperta z zawartością) wysłany 30.V z miejscowości Nizniow do Wiednia, czytelna i wyraźna odbitka łukowego stempla nadawczego, wiedeński kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

750 PLN
8959

1848 list wysłany 13.II ze stacji pocztowej w miejscowości Chyrów - leżącej na Podkarpackim trakcie handlowym - do Przemyśla, dwuwierszowy stempel nadawczy z datą, na odwrocie stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

80 PLN
8960

1849 list (koperta) wysłany 21.I z Grodna do Aubonne w Szwajcarii, rosyjski dwuwierszowy stempel nadawczy, liczne adnotacje dotyczące opłat pocztowych, stempelki kraju nadejścia: "AUS RUSSLAND FRANCO TOUT" i "OP" (Ost-Preussen); stemple tranzytowe: niezwykle rzadki polski dwuobrączkowy Wilno 23.I, (niekatalogowany u Prigary, gdzie opisane są podobne stemple z Rygi i Włodzimierza Wołyńskiego), dwuwierszowy w ramce Tylża 8.II i kasownik odbiorczy Aubonne 16.II; dobrze zachowana pieczęć lakowa nadawcy; całość o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania (nieznaczny ubytek tylnej klapy);

1855 koperta listu pieniężnego, (dopisek "C"), wysłanego z Mińska do Wilna, rosyjski nadawczy stempel dwuwierszowy w ramce, adnotacje dotyczące szczegółowej zawartości przesyłki, idealnie zachowana lakowa pieczęć pocztowa z godłem i trąbkami pocztowymi: "MINSKOJ GUBERN. POCZT. KANTORY DIENIEŻNAJA", doskonale zachowana pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

2 500 PLN
8961

1849 list z Piotrkowa do Kalisza.

40 PLN
8962

1850 po, list wysłany 30.X z miejscowości Wollstein (Wolsztyn) do Czeszewa, kasownik odbiorczy, na odwrocie dobrze zachowana pieczęć lakowa.

25 PLN
8963

1850 list z Wieliczki, wysłany 26.X do miejscowości Droginia, na odwrocie kasownik odbiorczy Myślenice i pieczęć lakowa.

40 PLN
8964

1850 list wysłany 24.VIII z Inowrocławia do Włocławka, dwuwierszowy stempel nadawczy, stempel graniczny Służewo typu IIIC (340c), pruski stempel graniczny; dobry stan zachowania;

1850 list użyty dwukrotnie, pierwszy raz wysłany 21.I z Solca Kujawskiego (Schulitz) do Bydgoszczy, a następnie 26.I z powrotem, stempelek listonosza KREFFT, kasownik odbiorczy; z kolekcji S.Rosińskiego.

100 PLN
8965

1850 obwoluta listu z Brzezin do Warszawy adresowana do Rządu Gubernialnego, gwarancja Mikulski.

150 PLN
8966

1852 po, list wysłany 31.XII z Rudy Guzowskiej do Łowicza, ozdobny stempel nadawczy typu IIIF (310a) w kolorze niebieskim, bardzo dobry stan zachowania;

1835 po, list wysłany 20.VII z Pabianic do Łodzi, nietypowy stempel nadawczy typu IIIB (254a), dopisek "S.C.R." zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania;

1846 około, list wysłany 8.VII z Siedlec do Warszawy, ozdobny stempel nadawczy typu IIID (324c), stempelek FRANCO z wpisaną wysokością opłaty pocztowej; na odwrocie stempel odbiorczy typu IIIC (398f) Warszawa i pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN
8967

1854 list wysłany 15.III z Bochni do miejscowości Uście Solne.

30 PLN
8968

1856 list wysłany 11.IX z miejscowości Urzędów (Urzedow) do Janowa, czerwony stempel nadawczy typu IIB (394a) z dopisaną datą (dzień i miesiąc w ułamku), dopisek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "I(nteres). R(ządowy)."; dobry stan zachowania; gwarancja Bojanowicz; ex. Adler, Bojanowicz.

170 PLN
8969

1856 list wyłożeniowy "Auslagen" wysłany 28.V z miejscowości Wunschelburg (Radkowo) do Neurode (Nowej Rudy), adnotacje pocztowe, dotyczące wysokości porta, kasownik odbiorczy.

40 PLN
8970

1858 list wysłany 31.VII z Warszawy do Bordeaux, przewieziony ambulansem relacji Wrocław-Berlin, mały stempel nadawczy typu IB (389h), adnotacje i stempelek "11" dotyczące wysokości opłat pocztowych na poszczególnych etapach podróży listu; stemple kraju pochodzenia (Aus Russland, Preusse) i tranzytowe (Paryż); dekoracyjna całość o bogato udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN
8971

1859 około, list wysłany 28.VI z miejscowości Miłosław (Miloslaw) do Meiningen w Saksonii, dwuobrączkowy datownik, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempel odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.

30 PLN
8972

1860 około, list na koszt adresata oznaczony "Porto", wysłany 15.VI z Warszawy do Piotrkowa, stempel nadawczy typu IIIC (398k), wagę listu 3 (łuty), a także należność do pobrania od odbiorcy - 63 (kopiejki) wpisano wielkimi cyframi czerwoną kredką, należność za list składała się z części związanej z masą listu (60 kop.) i z opłaty za rewers (3 kop.) czyli łącznie 63 kop., oprócz odręcznej adnotacji "Porto" urząd pocztowy dodatkowo przystawił pieczątkę identycznej treści, te wyjątkowo rzadko spotykane stempelki, używane były przede wszystkim przez Pocztamt Warszawski; podobny list pokazano w książce M.Czernika; unikalna całość w dobrym stanie zachowania;

1866 list wysłany 24.I z miejscowości Osięciny do Włocławka, ozdobny stempel nadawczy typu IIIF (245b), na odwrocie stempel odbiorczy typu IXA (417e) Włocławek; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 200 PLN
8973

1861 list z Włocławka wysłany 14.VIII do Piotrkowa; czarny stempel nadawczy typu IIIA o śr.24 mm (417d), urzędowy stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Interes Rządowy", na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej.

35 PLN
8974

1863 list z Bydgoszczy do Niemiec.

20 PLN
8975

1863 około, list wysłany 22.XII ze Zgierza do Łodzi, czarna odbitka stempla nadawczego typu IIID (446c) z ozdobnymi rozetkami; adnotacja zwalniająca od opłaty pocztowej "M.M.Z" (Magistrat Miasta Zgierza); na odwrocie niebieska pieczęć nadawcy i rosyjsko-polski kasownik odbiorczy typu IXA (192d); całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
8976

1864 list przesłany koleją do Bydgoszczy, dwuwierszowy stempel OSTBAHNHOF 19.I (na odwrocie), nieopisany u Feusera !!! stempelek urzędu pocztowego Miasteczko Bahnhof, na odwrocie stempel nadejścia; dobry stan zachowania;

1866 list wysłany 12.IV z miejscowości Ryczywół do Piły (Schneidemuhl), stempelek nadejścia; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN
8977

1865 list wysłany 13.VII z Tuszyna do Piotrkowa, stempel nadawczy typu VIIIB (387c), na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej; bardzo dobry stan zachowania;

1867 list wysłany 3.V z Brzeźnicy do Piotrkowa, stempel nadawczy typu VIIIB (37b), na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

150 PLN
8978

1867 około, list wysłany 26.IV z Włocławka do Piotrkowa, okrągły stempel nadawczy typu IXA (417e) z tekstem rosyjsko - polskim; pieczątka zwalniająca z opłaty pocztowej "Interes Rządowy"; na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy.

40 PLN
8979

1867 list z pełną treścią wysłany 14.VI z Wrześni (Wreschen) do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy, na froncie niebieskozielony stempelek doręczyciela MULLER; na odwrocie stempel nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.

35 PLN