Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
6056 |
1930 ozdobny telegram z okazji 100 rocznicy Powstania Listopadowego. | |
| 150 PLN | |
6057 |
1930 winietka na rzecz budowy pomnika obrońców Lwowa. | |
| 100 PLN | |
6058 |
1931 WILEŃSZCZYZNA - NOWY POHOST - list polecony wysłany 23.I z "BUDOWY II DYSTANSU KOLEI PAŃSTWOWYCH WOROPAJEWO-DRUJA" w miejscowości Nowy Pohost (powiat Brasław) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; koperta dla lepszej ekspozycji rozcięta z obu boków, ślady archiwizacji, słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne; temat - KOLEJ. | Fi.238 Mi.257 |
| 120 PLN | |
6059 |
1931 list polecony z Krakowa 9.XII.31 do Wieliczki ze starym poaustriackim stemplem Kraków 6. | Fi.238, 240 Mi.257, 259 |
| 50 PLN | |
6060 |
1931 list polecony z Warszawy 22.XII.31 do Białej Podlaskiej, znaczki w kolorze niebieskozielonym. | Fi.238c Mi.257 |
| 25 PLN | |
6061 |
1931 kartka z Warszawy z wirnikiem okolicznościowym Popieraj Instytut Radiowy im. Marii Skłodowskiej - Curie (Dla Walki z Rakiem). | Fi.240 Mi.259 |
| 40 PLN | |
6062 |
1931 WILEŃSZCZYZNA - LANDWARÓW - widokówka wysłana 12.VIII z miejscowości Landwarów do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.240 Mi.259 |
| 50 PLN | |
6063 |
1931 WILEŃSZCZYZNA - ŻODZISZKI - widokówka wysłana 19.VII z miejscowości Żodziszki do Krakowa, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; doskonały stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.240 Mi.259 |
| 80 PLN | |
6064 |
1931 list z Milanówka z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 31106B. | Fi.244 Mi.263 |
| 15 PLN | |
6065 |
1931 list polecony z Krakowa 13.II.31 do Jarosławia, stary jeszcze poaustriacki kasownik Kraków 10. | Fi.244 Mi.263 |
| 25 PLN | |
6066 |
1931 firmowy list polecony z Konina 9.X.31, na odwrocie nalepka Polskiego Komitetu Opieki Nad Dzieckiem. | Fi.246, 247 Mi.265, 266 |
| 20 PLN | |
6067 |
1931 kartka o bardzo ciekawym obiegu pocztowym: nadana w Zgierzu 20.03.31 do Strużki pow. Sandomierski, dotarła do Rumunii Cernauti 24 i 27.03.31, wróciła do Kraju Klepatów k/Lwowa 30.03.31, ponownie trafiła do Rumunii Cernauti 2.04.31 i Bukareszt 4.04.31. Trudno stwierdzić czy adresat otrzymał w końcu ta zbłąkaną przesyłkę. | Fi.247 Mi.266 |
| 70 PLN | |
6068 |
1931 perforacja firmowa HFS - Henryk Francka i Synowie, dekoracyjna koperta firmowa, wysłana 18.IV z Krakowa; znaczki z perforacją firmową spotyka się sporadycznie, na całościach praktycznie nie do zdobycia. | Fi.248 Mi.267 |
| 200 PLN | |
6069 |
1931 Dyrekcja Poczt i Telefonów Lwów Obwód 3, urzędowy list polecony zwolniony od opłaty pocztowej, wysłany 3.II ze Lwowa adresowany do Lublina, kasownik odbiorczy. | |
| 160 PLN | |
6070 |
1931 nalepka kongresu Esperanto. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
6071 |
1931 "POPIERAJ INSTYTUT RADOWY IM. MARJI Skłodowskiej-CURIE" Warszawa 2, karta pocztowa, wysłana 9.IX do Łomży, bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 31 111). | Fi.Cp48I |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
6072 |
1931 WILEŃSZCZYZNA - ŚWIĘCIANY WILEŃSKIE - całostka wydania przedrukowego wysłana 6.XI z miejscowości Święciany Wileńskie do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; minimalnie słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp63 |
| 50 PLN | |
6073 |
1931 WILEŃSZCZYZNA - NOWOGRÓDEK - ilustrowana karta pocztowa wysłana 10.X z Nowogródka do Krakowa, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "d", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp68 |
| 50 PLN | |
6074 |
1932 pismo sądowe do Sądu Grodzkiego w Tarnowie opłacone znaczkiem sądowym, opłata za pełnomocnictwo pobrana znaczkami pocztowymi, pozew przeciwko księciu Romanowi Sangiszko o zwrot długu. | Fi.213 Mi.241 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
6075 |
1932 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - list polecony opłacony znaczkami z serii widokowej za 30 gr. w obu typach, wysłany 27.X z miejscowości Troki do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; ślady archiwizacji; z kolekcji G.Hahne. | Fi.213I-II Mi.241I-II |
| 40 PLN | |
6076 |
1932 kartka pocztowa druk z Warszawy 17.X.32 do Broku w sprawie wydania zbiorowego dzieł Marszałka Piłsudskiego. | Fi.242 Mi.261 |
| 20 PLN | |
6077 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114). | Fi.243 Mi.262 |
| 25 PLN | |
6078 |
1932 list z Białej Podlaskiej 12.XII.32. | Fi.243 Mi.262 |
| 15 PLN | |
6079 |
1932 miejscowy list polecony z Lublina 19.X.32. | Fi.245 Mi.264 |
| 20 PLN | |
6080 |
1932 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony wysłany 1.III z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*", kasowniki odbiorcze; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.245, 248 Mi.264, 267 |
| 130 PLN | |
6081 |
1932 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony wysłany 24.I z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.248 Mi.267 |
| 80 PLN | |
6082 |
1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona. | Fi.250 Mi.271 |
| 30 PLN | |
6083 |
1932 doniczki, seria w czworoblokach. | Fi.251-57 Mi.272-78 |
| 250 PLN | |
6084 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 10 + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 19.IV.1935 z Warszawy do Katowic, dodatkowo nalepka propagująca wystawę SEP. | Fi.252, 253 Mi.273, 274 |
| 35 PLN | |
6085 |
1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania. | |
| 10 PLN | |
6086 |
1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA/ LOPP" Lwów 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.III (Myślicki 30 118). | |
| 20 PLN | |
6087 |
| 10 PLN | |
6088 |
| 10 PLN | |
6089 |
| 10 PLN | |
6090 |
1933 miejscowy list polecony z Warszawy 21.X.33. | Fi.242, 258 Mi.272, 279 |
| 25 PLN | |
6091 |
1933 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 2.I z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; koperta przycięta z jednej strony i pionowo złożona, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.256, 257 Mi.277, 278 |
| 200 PLN | |
6092 |
1933 list polecony z Sławatycz 6.I.33 do Piszczac, obcięta lewa strona koperty. | Fi.257 Mi.278 |
| 20 PLN | |
6093 |
1933 700-lecie Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 260 PLN | |
6094 |
1933 700-lecie założenia Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 200 PLN | |
6095 |
1933 "niebieski Toruń", frankatura mieszana - list polecony wysłany 10.VIII z Koniecpola do miejscowości Gidle, kasownik odbiorczy. | Fi.258, 242, 256 Mi.279, 261, 277&nbs |
| 30 PLN | |