Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8231 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf, przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | Fi.Cp16 Mi.P15 |
| 100 PLN | |
8232 |
1921 VI wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 40 Pf, przerwy w kropkowanych liniach adresowych: nad grubą linią (na prawo od środka), pod grubą linią (na lewo od środka); czysta. | Fi.Cp16 Mi.P15 |
| 120 PLN | |
8233 |
1921 całostka dofrankowana w związku z podniesieniem taryfy znaczkami z serii Koga, wysłana 31.I z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven. | Fi.Cp5, 47, 48 Mi.P5, 53, 54 |
| 100 PLN | |
8234 |
1921 wydanie przedrukowe - herb Gdańska w ośmiokątnej tarczy, znaczek urzędowy za 1.20 Mk. bez poddruku, w czworobloku (Mi.140 euro), gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.U12s Mi.12F |
| 280 PLN | |
8235 |
1922 wydanie obiegowe - Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, wycinek użytkowy, gwarancja Krawczyk. | Fi.91 Mi.96 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
8236 |
1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 1,25 Mk, kreska pionowa pod literami ka w Postkarte, czysta. | Fi.Cp21a |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
8237 |
1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 1,25 Mk, kreska pionowa pod literą "t" w "Postkarte", przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | Fi.Cp21b |
| 120 PLN | |
8238 |
1922 IX wydanie przedrukowe, 1,50 Mk/ 80 Pf, nadruk przesunięty, usterka karty podstawowej przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta. | Fi.Cp22 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
8239 |
1922 IX wydanie przedrukowe, 3 Mk/ 80 Pf, usterki karty podstawowej przerwy w kropkowanych liniach adresowych: 1, 3 (nad grubą linią) i 4, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp23 |
| 160 PLN | |
8240 |
1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony wysłany 14.III z urzędu Danzig Langfuhr (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy. | Fi.108L, 109L, 112L Mi.125Y, 126Y, 129Y& |
| 80 PLN | |
8241 |
1923 wydanie obiegowe, frankatura wielokolorowa, list polecony wysłany 22.II z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Dortmundu, kasownik odbiorczy. | Fi.109, 110 Mi.126, 127 |
| 80 PLN | |
8242 |
1923 wydanie obiegowe, 20 Mk. - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 19.V z urzędu Gdańsk 1 do Hamburga. | Fi.109L Mi.126Y |
| 40 PLN | |
8243 |
1923 wydanie obiegowe, 50 mk bez poddruku, frankatura wielokolorowa, list polecony wysłany 17.IV z urzędu Gdańsk 1 do Dortmundu, kasownik odbiorczy. | Fi.110Ss, 108L, 109L Mi.127YF, 125, 126, |
| 200 PLN | |
8244 |
1923 wydanie obiegowe, herb Gdańska, znaczek za 300 Mk. z błędem na poz.42 "ogonki gronostaja", kasowany grzecznościowo (Mi.20 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.129t Mi.130II |
| 40 PLN | |
8245 |
1923 Inflacja - druki (opłata 400.000) wysłane 29.IX z urzędu Gdańsk 1 do miejscowości Horde; jeden znaczek uszkodzony. | Fi.148, 149, 150 Mi.154, 155, 156&nbs |
| 60 PLN | |
8246 |
1923 wydanie przedrukowe. | Fi.152-162 Mi.158-168 |
| 140 PLN | |
8247 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 40 pf./100 mk., z błędem "krótkie P w Pfenige", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.180s Mi.186II |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
8248 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, grzecznościowo kasowany znaczek za 50 pf./100 mk., z błędem "krótkie P w Pfenige", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.181s Mi.187I |
| 60 PLN | |
8249 |
1923 list polecony wysłany 24.VIII z miejscowości Braunau am Inn do Gdańska, kasownik odbiorczy z wyłamanym mostkiem. | |
| 35 PLN | |
8250 |
1924 wydanie obiegowe, poprawiana guma. | Fi.194Dx |
| 25 PLN | |
8251 |
1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 10 Pf. z niekatalogowanym błędem "kropka obok lewej wieży" (podobnym do tego z poz.65), gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.196 B Mi.202 |
| 250 PLN | |
8252 |
1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2,5 G. z opuszczoną dziurką - jak do automatów, gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.200u Mi.206III |
| 500 PLN | |
8253 |
1924-39 zestaw serii kasowanych w bardzo ładnym stanie, seria lotnicza - oba znaki wodne (Fi.ponad 500.-). | |
| 400 PLN | |
8254 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 5 Pf, karton szorstki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; linia adresowa w odległości 8 mm; karta wysłana 4.VI.1925 z urzędu Gdańsk 1. | Fi.Cp24by1 Mi.P24I |
| 40 PLN | |
8255 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, karton gładki, piaskowy, pionowa kreska pod k w Postkarte; dofrankowana karta, wysłana 19.XI z urzędu Danzing-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi, kasownik odbiorczy. | Fi.Cp25by Mi.P25b |
| 50 PLN | |
8256 |
1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf część z opłaconą odpowiedzią karty podwójnej wysłana 8.X z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Rygi. | Fi.Cp28A Mi.P28F |
| 200 PLN | |
8257 |
1925 wydanie obiegowe - widoki Gdańska i okolic, oryginalnie kasowane stemplem korkowym. | Fi.206-07 Mi.212-13 |
| 80 PLN | |
8258 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf, karta wysłana 17.VI z urzędu Danzig-Langfuhr do Rygi; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp29 |
| 200 PLN | |
8259 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięte "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp29 |
| 250 PLN | |
8260 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się o wiele korzystniej, jasne smugi są praktycznie niewidoczne. | Fi.Cp30 |
| 250 PLN | |
8261 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, część na odpowiedź wysłana 21.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr do Karlsbadu. | Fi.Cp30B Mi.P30A |
| 250 PLN | |
8262 |
1925 wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot. | Fi.Cp32 |
| 150 PLN | |
8263 |
1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 5 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; dofrankowana karta (druki) wysłana 9.XII.1926 z urzędu Gdańsk 5 do Kopenhagi. | Fi.Cp33I, 187 Mi.P33, 193 |
| 60 PLN | |
8264 |
1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 10 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; karta wysłana 31.VIII.1926 z Sopotu do Malborka (Marienburg). | Fi.Cp34I |
| 40 PLN | |
8265 |
1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania. | Fi.Cp37 |
| 400 PLN | |
8266 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, błąd "druga od góry linia adresowa ze "schodkiem" po lewej stronie"linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz). | Fi.Cp38I |
| 200 PLN | |
8267 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 30.V.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38I |
| 130 PLN | |
8268 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38Iuw |
| 250 PLN | |
8269 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Hochschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.II.1926 z urzędu Danzig - Langfur (Wrzeszcz) do USA. | Fi.Cp38Iw |
| 250 PLN | |
8270 |
1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp38Iw |
| 200 PLN | |