Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
7261 |
1944 Wodzowie, narożny znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem, gwarancja. | Fi.339 Mi.380 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
7262 |
1944 Wodzowie, 25 gr. (Traugutt) - frankatura wielokrotna, list ofrankowany 2 znaczkami, wysłany 13.IX z Zamościa do miejscowości Hyżne; znaczki unieważnione przedwojennym datownikiem z wyróżnikiem "*d*" (charakterystyczny brak drugiej cyfry 4 w dacie rocznej); wszelkie frankatury znaczkami za 25 gr., a wielokrotne w szczególności należą do najrzadziej spotykanych; dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski. | Fi.339 Mi.380 |
| 3 500 PLN SPRZEDANY | |
7263 |
1944 Wodzowie, seria znaczków na kopercie listu z Chełma Lubelskiego do Lublina, znaczki unieważniono rzadkim kasownikiem prowizorycznym, w dniu 1.II.45, na 12 dni przed wycofaniem ich z obiegu; rosyjska gwarancja wewnątrz koperty - na każdy znaczek oddzielnie i na całość, " " (Prof. Win). | Fi.339-341 Mi.380-382 |
| 1 000 PLN | |
7264 |
1944 Wodzowie, seria znaczków na odwrocie karty wydania przedrukowego, skasowana 11.IX w Lublinie, znaczek za 1 zł z wyraźnym błędem na poz.8 "kropka między prawym uchem, a okiem"; gwarancja i opinia Mikulski. | Fi.339-341 Mi.380-382 |
| 800 PLN | |
7265 |
1944 Wodzowie, zestaw trzech kart wydania przedrukowego, każda karta dofrankowana znaczkiem innej wartości, jedna 1,25 zł. w taryfie właściwej dla karty poleconej, ostemplowane 13.IX w Lublinie, gwarancja Krawczyk. | Fi.339-341 Mi.380-382 |
| 700 PLN | |
7266 |
1944 Wodzowie, dwie arkuszowe próby siatkowe typu V na papierze KOLORYT: czerwona, znaczka za 25 gr. z R.Trauguttem i marginesowa czarna znaczka za 1 zł. z H.Dąbrowskim, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.339, 341 PV Mi.380, 382 |
| 3 500 PLN | |
7267 |
1944-1945 roczniki znaczków czystych. | Fi.339-387 Mi.380-420 (ohne 409 |
| 550 PLN | |
7268 |
1944 Wodzowie, oryginalnie kasowana seria, 50 gr. z międzypolem, kasowniki Rzeszów 1, Siedlce, Przemyśl 1, gwarancja i opis Schmutz, Krawczyk, Schmutz. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
7269 |
1944 Wodzowie, gwarancja Schmutz. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 220 PLN SPRZEDANY | |
7270 |
1944 Wodzowie, seria znaczków ciętych z bardzo rzadką odmianą w kolorze intensywno czerwonym (nakład dwa arkusze, z tego część jednego z arkuszy znaczka za 25 gr. we wspomnianym intensywnym odcieniu), gwarancja Krawczyk, Falkowski, i każdy znaczek z oznaczeniem jako cięty Schmutz. | Fi.339-41 nz Mi.380-82 U |
| 11 000 PLN SPRZEDANY | |
7271 |
1944 Wodzowie, unikalna seria prób w kolorze kanarkowym na papierze VICTORIA - drukarnia miała niewielką ilość tego bardzo dobrej jakości papieru i wykorzystała go do prób kolorów drukując wiele ich odcieni, ale w minimalnych nakładach, w kolorze kanarkowym istnieje oprócz oferowanych jedynie jedna w postaci próby trójkowej, gwarancja Schmutz. | Fi.339-41 PII Mi.380-82 |
| 7 600 PLN SPRZEDANY | |
7272 |
1944 Wodzowie, 50 gr (Kościuszko) - frankatura pojedyncza, jedyny znany list "wodzów" z agencji pocztowo-telegraficznej w miejscowości Wysokie, wysłany 20.IX do Zamościa; znaczek unieważniony kasownikiem GG z wyróżnikiem "a" i usuniętym napisem "uber Krasnystaw (Distr.Lublin)", w monografii "POCZTA POLSKA W 1944 ROKU" nie odnotowano istnienia żadnej innej przesyłki, zreprodukowano tam kasownik z tego listu (ta sama data z charakterystycznym obniżeniem cyfry 2); unikalny walor, nieco słabszy stan zachowania, charakterystyczny dla listów z oryginalnego obiegu pocztowego; gwarancja. | Fi.340 Mi.381 |
| 5 000 PLN SPRZEDANY | |
7273 |
1944 Wodzowie, znaczek za 50 gr. z T.Kościuszką w kolorze niebieskozielonym, gwarancja i opis "odbarwiony" Krawczyk. | Fi.340 Mi.381 |
| 100 PLN | |
7274 |
1944 Wodzowie, arkuszowa próba siatkowa z wąskimi marginesami - typ VI, znaczka za 50 gr. z T.Kościuszką, sygnatury J.Witkowski, E.Kuś, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.340 PVI |
| 700 PLN | |
7275 |
1944 Wodzowie, znaczek z pustopolem z kasownikiem Garwolin, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.341 Mi.382 |
| 200 PLN | |
7276 |
1944 Goznak, czworoblok znaczków z II walca za 25 gr., prawy dolny z błędem z poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja | Fi.342 B Mi.383 |
| 80 PLN | |
7277 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 50 gr. z błędem na poz.77 "wyrostek w prawej literze G", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.343 B Mi.384 |
| 25 PLN | |
7278 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 28.VII.1945 z Chorzowa do Warszawy, znaczki zostały wycofane z obiegu 31.V, urząd nadawczy nie zwrócił przesyłki do nadawcy, ale przesłał ją dalej, dopłatę pobrano od odbiorcy w Poznaniu; stempelek cenzury wojskowej nr.1893; jeden znaczek uszkodzony przy otwieraniu koperty. | Fi.343, D101 Mi.384 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
7279 |
1944 K.R.N., pionowy pasek znaczków za 1 zł./25 gr., górny poz.44 z pojedynczym, środkowy poz.4/54 z podwójnym nadrukiem i z błędem "lekkie wcięcie w cyfrze 9", a dolny poz.14/64 z podwójnym nadrukiem, ale bez błędu "cyfra 9 przerwana z lewej" występującego w późniejszej fazie druku na tej pozycji, wydrukowano jedynie dwie połówki arkuszy takich znaczków, tu oferowane te z większym wzajemnym przesunięciem nadruków, teoretycznie możliwe jest istnienie dziesięciu parek z każdego arkusza, ale taki układ błędów istnieje tylko jeden, gwarancja Mikstein (na znaczkach z podwójnym nadrukiem podwójna). | Fi.344 + 344 Np B4 + Mi.386 |
| 7 500 PLN SPRZEDANY | |
7280 |
1944 unikalny (może jedyny znany)projekt znaczków wydania przedrukowego PKWN (Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego) i TRN (Tymczasowy Rząd Narodowy), stare gwarancje STRAUSS i Gryżewski. | Fi.344, 346 P Mi.386, 388 |
| 2 400 PLN | |
7281 |
1944 K.R.N. znaczek za 1 zł. z niekatalogowanym błędem z poz.20 "przerwana I w pierwszej XII", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.344 B Mi.386 |
| 40 PLN | |
7282 |
1944 K.R.N. znaczek za 1 zł. z błędami z poz.26 "zniekształcona 1" i "przerwana 9", gwarancja i opis. | Fi.344 B14 Mi.386 |
| 30 PLN | |
7283 |
1944 K.R.N., zwykły i trzy z podwójnymi różnymi błędami nadruku skasowane na karcie 21.III w Krakowie: znaczek z nominałem na dole z błędem z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9"; znaczek bez nominału z błędem z poz.47 "kropka po R ścięta"; znaczek z podwójnym nadrukiem (nakład 100 szt.) z błędem na poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X"; gwarancja na odwrocie Kronnenberg, pod każdym znaczkiem. | Fi.344 x B20, z B7, Mi.386 |
| 4 000 PLN | |
7284 |
1944 KRN - wydanie przedrukowe, osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka, katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29, gwarancja. | Fi.344x B5-6, 10-15 Mi.386 |
| 600 PLN | |
7285 |
1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów, gwarancja. | Fi.344x B8 Mi.386 |
| 150 PLN | |
7286 |
1944 Wodzowie - bloczek z naśladownictwami serii definitywnej z okolicznościowym dodrukiem, na kopercie, ostemplowany okolicznościowo 1.VI w Lublinie. | |
| 40 PLN | |
7287 |
1944 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, piękna narożna odbitka kontrolna - próba typu 1 - okrągła kropka z poz.10 arkusza, na różowopomarańczowym papierze, gwarancja. | Fi.VII P |
| 600 PLN | |
7288 |
1945 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego z II walca "lekki druk podwójny" (opisano w PZP str.300 dolny akapit) - najlepiej widoczne na dolnej belce, gwarancja. | Fi.345 Dp Mi.387 |
| 150 PLN | |
7289 |
1945 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem na miejscowym liście poleconym z Łańcuta 4.3.45. | Fi.346 Mi.388 |
| 280 PLN | |
7290 |
1945 R.T.R.P. znaczek za 3 zł. z rzadkim błędem znaczka podstawowego na poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja i opis. | Fi.346 B Mi.388 |
| 150 PLN | |
7291 |
1945 R.T.R.P. znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.45 "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", a także z błędem na znaczku podstawowym (II walec) "lewa litera "r" z kropką u góry", na liście poleconym, wysłanym 24.I.1945 z Kraśnika do Janowa Lubelskiego (opłata niezgodna z taryfą), znaczki unieważnione niemym kasownikiem prowizorycznym z dostawionym jednowierszowy stemplem "Krasnik"; stempelek cenzury wojskowej nr.166; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.346B7, 340 Mi.388, 384 |
| 400 PLN | |
7292 |
1945 Traugutt - powstanie styczniowe, znaczek w kolorze jasnobrązoworóżowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 80 PLN | |
7293 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązoworóżowym z usterką "kropka nad TA", gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 100 PLN | |
7294 |
1945 rocznica Powstania Styczniowego, marginesowy znaczek w kolorze brązoworóżowym z błędem na poz.28 "kropka przy policzku", gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 120 PLN | |
7295 |
1945 rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z błędem na poz.12 "akcent nad T", gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347ab Mi.389 |
| 120 PLN | |
7296 |
1945 Traugutt - powstanie styczniowe, znaczek w kolorze brązowaworóżowym drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego, lewy znaczek z występującym w niewielkiej części nakładu błędem z poz.26 "plama przed szyją", gwarancja opis koloru i błędu Schmutz. | Fi.347ab Mi.389 |
| 900 PLN | |
7297 |
1945 Traugutt - powstanie styczniowe, pięknie kasowana parka znaczków w kolorze brązowaworóżowym, drukowana na odwrocie niemieckiego papieru kancelaryjnego (nagłówek widać na zagiętej części marginesu), gwarancja. | Fi.347ab Mi.389 |
| 700 PLN | |
7298 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemno brązowawoczerwonym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347b Mi.389 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
7299 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze czerwonobrązowym, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347d Mi.389 |
| 120 PLN | |
7300 |
1945 Traugutt - powstanie styczniowe, bardzo rzadka, cięta marginesowa parka prób znaczka za 25 gr., przeznaczonego pod przedruk 5 zł., w kolorze c.czerwonawobrązowym i co bardzo rzadkie z początkowej fazy prób z częściowym brakiem odbicia rysunku, gwarancja Gryżewski. | Fi.347 P3 Mi.389 |
| 3 000 PLN | |